•  

Oglądam wczorajsze #wiadomosci #tvpis i pierwszym newsem jest niewątpliwie sukces rządu - Miłosz S. projektant escaperoomu gdzie zginęły nastolatki tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Ale powiedzcie mi, jeżeli ktoś się orientuje w #prawo jaki jest sens zamykać teraz chłopaka skoro żadnego procesu jeszcze nie było?

Żeby nie zaprojektował kolejnych niebezpiecznych escaperoomów?

Obrzydliwa pokazówka :/

#polska #escaperoom #patologiazmiasta #bekazpisu #wydarzenia #wypadek

źródło: milosz_s.jpg

•  

@Ksemidesdelos chodzi o to, żeby nie uciekł i nie mataczył

•  

@Ksemidesdelos: Ogólnie, to komedią jest ta sprawa. ''- Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt wobec Miłosza S. - mówił na konferencji prasowej prokurator Ryszard Gąsiorowski. Jak dodał, sąd podejmując decyzję o areszcie dla mężczyzny wziął pod uwagę dwie przesłanki: potrzebę prawidłowego zabezpieczenia toczącego się postępowania oraz zagrożenie surową karą.'' XD

•  

@Ksemidesdelos: To teraz za każdy pożar w starych blokowiskach jak coś się podpali przez elektrykę lub kuchenkę trzeba zamykać projektanta budynku i ludzi co ją robili i gościa co sprzedał im te kuchenkę i zaprojektował, już czekam na te wyroki
      Ps. oczywiście to co napisałem to głupota więc nie łapcie zarzutki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ale powiedzcie mi, jeżeli ktoś się orientuje w #prawo jaki jest sens zamykać teraz chłopaka skoro żadnego procesu jeszcze nie było?

@Ksemidesdelos: Polskie sądy karne klepią tymczasowe aresztowanie bez zastanowienia- statystycznie uwzględniają pobad 90% wniosków prokuratury.

•  

@Ksemidesdelos: w Polsce nadużywa się aresztu śledczego niemiłosiernie i to przy wielu nawet błahych sprawach. A tu dodatkowo jest okazja do pokazówki.

•  

jaki jest sens zamykać teraz chłopaka skoro żadnego procesu jeszcze nie było?

@Ksemidesdelos: tymczasowe aresztowanie ma to do siebie, że zwykle jest stosowane przed procesem.

@Ogar_Ogar nie zamykajo źle, zamykajo też źle. Jak żyć panie, jak żyć? ;-)

•  

nie zamykajo źle

@IgorK: w projekcie raczej nie było rozszczelnionej butli gazowej

•  

@IgorK: Zamykać powinni sensownie :p

•  

@Ksemidesdelos: wystarczy źe był otwarty ogień oraz brak dróg ewakuacyjnych.

•  

@Ksemidesdelos: już tak bardziej poważnie. Nie wiem, czy trzeba było aresztować, nie wiem, czy areszt się po zażaleniu utrzyma. Przesłanka do złożenia wniosku i zastosowania t.a. była (przynajmniej jedna z trzech, które polska procedura karna przewiduje, sąd stwierdził, że nawet były dwie). Zauważyłem natomiast, że bardzo często wykopki płakały jak sąd kogoś nie aresztował albo prokurator wniosku o t.a. nie skierował. Włącznie z nawoływaniem do wywalenia z zawodu takiego sędziego/prokuratora.

Zamykać powinni sensownie :p

@Ogar_Ogar staram się kierować tylko sensowne wnioski :-P Co do statystyki to oczywiście masz rację, bo statystykę robią wnioski z rejonówek, gdzie puszcza się głównie "samograje" w stylu "domowy ninja z nożem" na podstawie art. 258 par. 3 k.p.k. Btw. w tej chwili mam na t.a. 6 osób - z różnymi kwalifikacjami.

•  

@Ksemidesdelos: pokazówka, ale pewnie było by im przykro jakby gość sam się skazał na najwyzszy wyrok. Cięzko by było złapać kolejnego winnego

+: Buthole
    •  

@Ksemidesdelos: bo zamknięcie tego gościa to decyzja pokazowa, on nie powinien siędzieć w areszcie i nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

•  

@Augustynczyk: a znasz podstawę prawną zastosowania tego środka zabezpieczającego, przesłanki, treść postanowienia i uzasadnienie? :) czy tak twierdzisz bo 'ty wiesz'? :)

•  

@Buthole: @SOLGAZ czuje nóż na gardle ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@Ksemidesdelos: obrzydliwe. Rosyjski sposób sprawowania władzy, WINNI ZOSTANĄ UKARANI ogłoszone w rządowym dzienniku telewizyjnym. Brakuje nam tylko ministerstwa do spraw nadzwyczajnych jak w Rosji.

•  

@Manynagle: "Tak twierdze bo ja wiem". Dopóki nie zostanie skazany jest niewinny, areszt stosuje się w przypadkach prawdopodobieństwa mataczenia. lub możliwości otrzymania wysokiego wyroku. i tym podobnym. A tutaj co się stało? wypadek był i tyle. szukają kozła ofiarnego bo sprawa jest medialna a plebs kieruje się emocjami i tyle.

•  

@Augustynczyk: a czy zastosowanie aresztu tymczasowego w jakikolwiek sposób wpływa na uznanie jako winnego/niewinnego?

+: maina
    •  

Na jakiej podstawie twierdzisz że był wypadek? Ustaliłeś sprawstwo? Ustaliłeś nieumyślność ? Pierdzielisz trzy po trzy koleś.

•  

@Manynagle: ale to trzeba udowodnić wine a nie niewinność. więc co ja mam ustalać? zresztą to nie jest moja rola. A jeżeli twierdzisz że to nie był wypadek, to czekam na argumenty.

•  

@Manynagle: zastosowanie aresztu napewno pozbawia wolności osobe niewinna ponieważ ten "gość" nie został jeszcze skazany więc jest niewinny w literze prawa.

•  

@Augustynczyk: ja nie twierdze, że to był wypadek. Ja właściwie nic nie twierdzę. To Ty twierdzisz coś w temacie o którym nie masz bladego pojęcia. Sąd działa według przepisów, do których nawet nie chciało Ci sie zajrzeć, a w sprawie których - mylnie - zabierasz głos. Sprawdź, potem się udzielaj.

•  

@Ksemidesdelos: Nie ma żadnego sensu.
      Skandaliczna decyzja pod publiczkę.

•  

@Augustynczyk: zgodnie z literą prawa** jeśli już chcesz mądrze zabrzmieć.

•  

@Manynagle: ale gościu, ja uważam że zamknięcie tego gościa to decyzja pokazowa i napisałem dlaczego tak uważam. więc naucz sie czytać a potem się udzielaj.

•  

@GordonL: sugerujesz, że sąd podjął tę decyzję nie na podstawie przepisu, a na podstawie odgórnego rozkazu, żeby było 'pod publiczkę' ?

•  

sugerujesz, że sąd podjął tę decyzję nie na podstawie przepisu, a na podstawie odgórnego rozkazu, żeby było 'pod publiczkę' ?

@Manynagle: Ja sugeruję, że sąd podjął tę decyzję niesłusznie. Jakiś problem?

•  

@Augustynczyk: sąd jest niezależny i nie robi niczego pokazowo. Ty tak uważasz bo 'tak uważasz' a raczej bo tak ci się wydaje. Zajrzyj do źródła, sprawdź jakie są przesłanki i wtedy się odezwij.

•  

@GordonL: podstawa prawna Twoich sugestii? Z którym przepisem się nie zgadzasz?

•  

@Manynagle: Nie muszę mieć podstawy prawnej.

Nie zgadzam się z oceną sądu, a nie przepisem. Jaki masz z tym problem?
      Byłeś kiedyś na posiedzeniu aresztowym?

•  

@Ksemidesdelos Nie ma sensu go trzymać w areszcie. Ale w Polsce areszt tymczasowy jest nadużywanie i władza się do aresztu często za bzdury. Wiec żadna nowość.

•  

@Manynagle: ty twierdzisz że jest niezależny. ja uważam inaczej.

•  

@Augustynczyk: akurat co Ty uważasz nie ma znaczenia. Wiedzę pewnie i tak czerpiesz z wieców KODu. @GordonL: a sąd jest nią związany i całe szczęście, że to sąd wydaje postanowienia a nie Ty. :)

•  

@GordonL: poza tym nie znam takiego rodzaju posiedzenia jak 'posiedzenie aresztowe'. Ciekawy wymysł. I to racja, że nie musisz znać podstawy. W internecie nikt nie musi nic wiedzieć a każdy ochoczo zabiera głos.

•  

@Variv Dlaczego niema sensu, niech się przyzwyczaja do krat xD

•  

@Manynagle: ale jak jesteś już aż tak niesamowicie oświecony, masz te wiedzę, której nikt nie ma, to może warto żebyś coś konkretnego i wartościowego napisał?

•  

@Ksemidesdelos: Ogólnie to szkoda chłopa bo teraz wszystko będzie na pokaz...

•  

@Buthole:

To teraz za każdy pożar w starych blokowiskach jak coś się podpali przez elektrykę lub kuchenkę trzeba zamykać projektanta budynku

A policja i straż będą apelować żeby do czasu wyjaśnienia sprawy nie korzystać z blokowisk

•  

@jakno: Sęk nie jest w tym, żeby wiedząc sie tą wiedzą przechwalać, a żeby nie wiedząc zamknąć przysłowiową mordę ;) to właśnie ignoranci powielający bzdury są jednym z powodów dlaczego w kraju jest jak jest. Im podobni chodzą do wyborów i dokonują ich w oparciu o swoją WIEDZĘ ;)

•  

@Ksemidesdelos: szkoda chlopa, zrobią z nim to samo co z tym mlodym chlopaczkiem co miał wypadek z limuzuna Szydlo, robią z niego recydywiste pod publiczke i do dzis sie postępowanie ciagnie.

•  

@Ksemidesdelos pokazowe zniszczenie człowieka ku uciesze tłumów. Igrzyska dla ubogich. Kurwa przy całej tragedii, wiadomo, że Escape Roomy nie spełniają zasad, drzwi zamknięte i nie można otworzyć samodzielnie, no jak to ma być zgodne z zasadami... to w każdej z tych placówek mogło się wydarzyć. Współczuję mu, w takim samym stopniu co rodzicom dziewczynek

•  

Ci od letnich podpaleń śmietnisk też siedzą w areszcie prawda? Prawda??

•  

@Ksemidesdelos:
      może chcieli żeby gość się doszkolił z budowy escape roomów, a cela jest najlepszym miejscem ku temu. Ewentualnie chcą sprawdzić, czy uda mu się uciec z państwowego escape roomu( ͡° ͜ʖ ͡°).

Na serio, to jest najlepsza opcja dla niego, potrzymają go rok i wyjdzie, później dostanie rok pozbawienia wolności a pobyt w areszcie tymczasowym, będzie zaliczony jako odbycie kary. W innym przypadku, gość by biegał na wolności i dostał za dwa, trzy lata wyrok i jeszcze bardziej by mu to rozwaliło życie.

•  

@Ksemidesdelos: Jak byłem dzieckiem, to mama mi mówiła, że w Rosji to za kopnięcie puszki na ulicy wsadzają do więzienia i nim się procesu doczekasz to kitę odwalisz w celi. Oczywiście to jest przejaskrawiony obraz ale niech ktoś mi powie, że w Polsce nie dzieje się podobnie.
      To są te same sowieckie metody. A tak jak PiS się tych komuszych standardów trzyma, to nawet towarzysze z SLD tak gorliwi nie byli ani folksdojcze z PO.
      Propaganda na całego.
      Ukarać winnych! Niech poleje się krew! Oczywiście wszystkiemu winni chciwi prywaciarze, którzy rządni pieniędzy narażają życie i zdrowie niewinnych ludzi.
      Naprawdę siedzi mi w głowie ta tragedia, żal mi tych dzieciaków aż serce pęka, ale to co robi ta zapluta pisowska władza jest obrzydliwe. Każdą okazję będą wykorzystywać, byle o kolejne oczko zacisnąć pasa. Opresyjni zamordyści wykorzystają całą sytuację do tego, żeby jeszcze bardziej tłamsić, regulować, karać, obostrzać i utrudniać, jednocześnie buntując jedne grupy społeczne na drugie aby zyskać poparcie dla swoich drastycznych działań.
      A najlepsze jest to, że nie było wcześniej żadnych specjalnych przepisów. Chłopak, którego zamknęli na 3 miesiące i ciągają go przed kamerami w kajdankach (tak jakby miał im spierdolić, chociaż to on sam zgłosił się na policję, żeby dowiedzieć się co się stało) nie naruszył żadnego prawa. Prowadził działalność wedle ustalonych zasad. Wiem, jak brzmi w mediach hasło ,,ogrzewał butlami gazowymi'' wiem, że wszyscy łapią się za głowę i kurwią, że jak tak można, dlaczego tam nie było normalnego ogrzewania.
      To niech mi ktoś powie, czy nigdy w życiu nie spotkał się z piecykami na butle gazowe? Ja niezliczoną ilość razy widziałem takie w najróżniejszych miejscach. W barach, restauracjach, poczekalniach, sklepach, na magazynach, zakładach pracy. W każdym z tych miejsc może dojść do pożaru.
      Straszna tragedia wykorzystywana w celach politycznych.
      Pokazówka w sowieckim stylu a następstwami tej tragedii będzie nie dbanie o dobro ludzi tylko jebanie ich po głowie pałą.

•  

@Ksemidesdelos: ja się bedę modlił o śmierć w męczarniach tego debila sędziego

•  

Żeby nie zaprojektował kolejnych niebezpiecznych escaperoomów?

@Ksemidesdelos: żeby nie spiertolił na Maltę czy inne Filipiny będąc świadomym tego co mu grozi?

•  

nie zamykajo źle

@IgorK: w projekcie raczej nie było rozszczelnionej butli gazowej
      Oraz drigi ewakuacyjnej i możliwości otwiarcia drzwi

•  

@Ksemidesdelos: ale przecież cokolwiek się zaprojektuje (legalnie, chyba tak było skoro mają projektanta) to musi przejść przez urząd. Więc dlaczego tam nie szuka się winnych na początku - kto to klepnął? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Ksemidesdelos Takie zapotrzebowanie społeczne. Gawiedź musi mieć kozła ofiarnego, czarownicę, którą mogą spalić na stosie. A rząd obecny jest znany z tego, że lubi dogadzać motłochowi.
      Niestety

•  

@Ksemidesdelos: można gdzieś obejrzeć powtórkę?

•  

@Ksemidesdelos: w sumie masz racje ale nie myslisz
      skad ty wiesz ze to nie lepiej zeby poszedl siedziec na 3 miesiace niz zeby go te lumpy zabily? myslisz ze teraz paru takich nie mysli ze on je zabil?

•  

Skończcie pierdolic ze to był jakiś projektant. On był właścicielem a firme zarejestrował na babcie.

•  

@Ksemidesdelos: Przecież każdy ma w chuju tego typa i te ofiary z resztą też. Teraz chodzi o to, żeby nie wyszło, że jakiś urzędnik-debil albo za łapówę dopuścił "eskejprum" w garażu ogrzewanym praktycznie wyłącznie gazem bez zabezpieczenia i wyjścia awaryjnego. Przecież w tym kurwidołku wszystko się robi post-factum: -"uuuu jebło! ROBYMY KONTROLE! ZMASOWANE KURŁA!" -"uuuuuu palą się wysypiska śmieci jedno po drugim! ROBYMY KONTROLĘ! PRZECIEŻ TO CHYBA NIEMOŻLIWE ŻEBY TAK SIĘ PALIŁ, COŚ JEST NA RZECZY!" -"ZMIEŚCISZ SIĘ ŚMIAŁO!" a jak jebło to dopiero zaczęli choć trochę latać jak ludzie, bez słuchania się idiotów na pokładzie + wymiana samlotów. Mało to przypadków?
      Znalazł się chochoł do walenia, to muszą wykorzystać. Chuj z tym, że musiało się zaczadzić 5 osób, żeby urzędy stwierdziły, że ooo kurwa setki eskejprumów w kraju, może chociaż warto sprawdzić czy mają tam wyjścia ewakuacyjne, a nie dawać pozwolenia na ślepo?

•  

@Ksemidesdelos: Odpowiedzialny za to zdarzenie jest strażak, który odbierał ten escape room lub osoba, która wstawiła butlę gazową bez zgody. Nikt więcej.

•  

Na serio, to jest najlepsza opcja dla niego, potrzymają go rok i wyjdzie, później dostanie rok pozbawienia wolności a pobyt w areszcie tymczasowym, będzie zaliczony jako odbycie kary.

@janusz0: wiesz o tym że tymczasowe aresztowanie jest najsurowszą formą pozbawienia wolności a kara pozbawienia wolności w zakładzie karnym może być znacznie, znacznie lżejsza (w skrajnym przykładzie w zakładzie typu otwartego). W niektórych cywilizowanych państwach okres tymczasowego aresztowania zalicza się z mnożnikiem - np. 2 miesiące TA odpowiadają 3 miesiącom pozbawienia wolności. No i w cywilizowanych państwach nie wsadza się ludzi do TA dla uciechy gawiedzi

•  

Naprawdę siedzi mi w głowie ta tragedia, żal mi tych dzieciaków aż serce pęka, ale to co robi ta zapluta pisowska władza jest obrzydliwe. [...]
      A najlepsze jest to, że nie było wcześniej żadnych specjalnych przepisów. [...] Prowadził działalność wedle ustalonych zasad. Wiem, jak brzmi w mediach hasło ,,ogrzewał butlami gazowymi'' wiem, że wszyscy łapią się za głowę i kurwią, że jak tak można, dlaczego tam nie było normalnego ogrzewania.
      To niech mi ktoś powie, czy nigdy w życiu nie spotkał się z piecykami na butle gazowe?

@Ekspert_z_NASA: to samo masz często z wypadkami drogowymi - stawia się na ukaranie winnego chociaż jego wina polegała na tym że miał pecha, bo podobnie jedzie 90% kierowców. Indywidualne karanie ma wtedy zerowy sens, ale nikomu to nie przeszkadza.
      Mam na myśli sytuację potrącenia na pasach przy wyprzedzaniu (jestem skłonny się założyć, że 3/4 kierowców nie wie że nie wolno wyprzedzać na pasach albo nie wie jaka jest definicja wyprzedzania), to samo z dostosowaniem prędkości do warunków (w tym widoczności).
      Tam gdzie nie było rażącego, celowego złamania przepisów kara ma zerową wartość.

Czy komuś do łba wpadła jakaś akcja edukacyjna - mają przecież telewizję z misją - nie sądzę. A wystarczyłoby w głównym wydaniu wiadomości omawiając wypadek puścić odpowiedni kawałek "Jedź bezpiecznie" - ale TVP woli to ukryć w telewizji regionalnej. Ba, można by to w jakiś serial wpleść i zamiast Hankę zabijać kartonami - zabić ją na pasach - wyprzedzającym, a później omijającym pojazdem.

•  

Chuj z tym, że musiało się zaczadzić 5 osób, żeby urzędy stwierdziły, że ooo kurwa setki eskejprumów w kraju, może chociaż warto sprawdzić czy mają tam wyjścia ewakuacyjne, a nie dawać pozwolenia na ślepo?

@tellet: ja "czekam" na ofiary śmiertelne w biedronce, ciekaw jestem kogo będą ścigać za zatarasowane wyjścia ewakuacyjne - albo się okaże, że wyjścia "były" w tej biedronce akurat nie zastawione albo "nie miały wpływu na ewakuację" - bo raczej prezesa biedronki nie wyciągną w ten sposób (bo by ich zniszczył w sądzie swoimi prawnikami), ewentualnie wyciągną zrobią pokazówkę z kierownikiem sklepu

•  

@KaznodziejaNowejEry: najlepiej samemu sobie zaprojektować i się nie martwic bo chyba sam z soba nie będę się sądził ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

poza tym nie znam takiego rodzaju posiedzenia jak 'posiedzenie aresztowe'. Ciekawy wymysł. I to racja, że nie musisz znać podstawy. W internecie nikt nie musi nic wiedzieć a każdy ochoczo zabiera głos.

@Manynagle: Czyli jesteś studenciakiem, który gówno wie, bo w przyszłym roku będzie miał KPK.

Ty yteż zabierasz głos, a nie wiesz z kim rozmawiasz i nie bardzo wiesz o czym. Fajnie, że przeczytałeś przepis, ale ewidentnie nie masz pojęcia o tym kiedy powinno się ów przepis stosować.

Sęk nie jest w tym, żeby wiedząc sie tą wiedzą przechwalać, a żeby nie wiedząc zamknąć przysłowiową mordę ;) to właśnie ignoranci powielający bzdury są jednym z powodów dlaczego w kraju jest jak jest. Im podobni chodzą do wyborów i dokonują ich w oparciu o swoją WIEDZĘ ;)

@Manynagle: Ale Ty dziecko nic nie wiesz ;)

•  

ale przecież cokolwiek się zaprojektuje (legalnie, chyba tak było skoro mają projektanta) to musi przejść przez urząd
      @tomund:

urzędnik-debil albo za łapówę dopuścił "eskejprum"
      @tellet:

Odpowiedzialny za to zdarzenie jest strażak, który odbierał ten escape room
      @CaleZycieZielony:
      No i panowie cały myk polega na tym, że "eskejprumy" nie podlegały czemuś takiemu. To jest właśnie ten "stragan z paróweczkami bez kontroli sanepidu", którego niektórzy na wykopie oczekują od państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Shyvana: nie to samo. Tam chodziło o rozmycie odpowiedzialności, a tutaj trzeba pokazać, że władza sobie radzi i winny zostanie przykładnie ukarany. Skażą gościa szybko i na długie lata.

•  

@GordonL: a nawet nie będę strzępił, ignorancie. Pław się w niewiedzy i udzielaj się na tematy o których nie wiesz. Jak typowy głupek.

•  
      Sensu_Stricto

+1

Generalnie jedyna praktyczna przesłanka: zagrożenie wysoką karą, a więc możliwość ucieczki. Tylko to nie działa tak, że wypierdalasz na zmywak do Norwegii i nikt cię tam nie znajdzie. A nawet jak, to często jest to gorszą karą od więzienia.
      W tym wypadku koleś dostaje np. 2 lata, odsiaduje niecały rok i do domu.

•  

a nawet nie będę strzępił, ignorancie. Pław się w niewiedzy i udzielaj się na tematy o których nie wiesz. Jak typowy głupek.

@Manynagle: Dziecko, ty jeszcze dziewczyny z klasy za włosy ciągnąłeś, gdy ja z szefem robiliśmy sprawę Krakowiaka w Katowicach.

Może czytałeś przepis, ale nie masz pojęcia o tym jak TA powinien być stosowany. Ewidentnie studencik, którzy przyszedł kompleksy leczyć.

•  

@GordonL: no dobra, STARY i głupi. Lepiej? :)

•  

@Manynagle: Lepiej by było, abyś wypowiadał się tylko w tematach, o których masz pojęcie. TA nie jest jednym z takich tematów, bo jest on w Polsce bardzo nadużywany, a w tym wypadku widać to wyraźnie.

Trzeba jednak wyściubić studencki nos poza kodeks.

•  

@Ksemidesdelos: moim zdaniem typ miał szansę uratować im życie, no bo wyobraźcie sobie: nawet gdyby oblać benzyną wszystkie ściany i popalić to jest te 30sek do 1minuty zanim zostaną poparzene drogi oddechowe i utrata przytomności. Ten przybytek był w domu jednorodzinym, powiedzcie mi kurwa ile może trwać wyjebanie/otwarcie drzwi i wytachanie chociaż CHOCIAŻ jednej osoby.
      Według mnie wyglądalo to tak że tego prezesa założyciela inżyniera nawet nie było po drugiej stronie tych drzwi, pewnie zauważył co się dzieje przez okno jak wyszedł na szlugi i wtedy dopiero zareagował jak było za późno, no bo jak zaczyna coś płonąć to
      5 nastolatek drze pizde w niebogłosy na pewno, on nie słyszał wystarczajaco wcześnie (bo nie był pod tymi drzwiami a gdzieś polazł) i nie pomógł a kurwa miał te minutę/dwie żeby zareagować.
      Ten gaz nie wybuchł a się rozszczelnił więc zanim się ogień rozprzestrzenił było kilkadziesiąt sekund na otwarcie drzwi i ucieczkę, kurwa to nie tak ze w sekundę wszystkie padły.
      Ten typ powinien opowiedzieć za wszystko, bo był kurwa odpowiedzialny za dzieci które własnoręcznie zamknął w pokoju którego nie otworzył, kurwa wyobraźni trochę, gdzie on był między chwilą jak zaczęły krzyczeć a tym jak ogień już się rozprzestrzenił?
      Widzę tylko jednego winnego, peace.

•  

@Brudna-Cyganka: ale to nie ten, pracownik który był na miejscu jest poparzony w szpitalu bo próbował je ratować a zamknęli projektanta tego pomieszczenia

•  

@GordonL: próba urągania mojej reputacji poprzez snucie teorii, że jestem studentem, tylko potwierdza przekonanie, że skończyły się argumenty i łapiesz się inwektyw. (Jak głupek). Tak, to prawda, że nadużywa się tej instytucji. Nie mniej nie znamy osoby podejrzanego, jego pochodzenia, ewentualnej przeszłości kryminalnej. Słowem - nie wiemy nic, na podstawie czego moglibyśmy zająć takie a nie inne stanowisko.

Odpowiedź Twoja i Tobie podobnych - 'sąd nie powinien aresztować BO NIE' :D

To już studenciak potrafi lepiej myśleć od Ciebie.

•  

@Brudna-Cyganka: w razie pożaru ci co tak głośno krzyczą, spierdzielają pierwsi :)

•  

próba urągania mojej reputacji poprzez snucie teorii, że jestem studentem, tylko potwierdza przekonanie, że skończyły się argumenty i łapiesz się inwektyw.

@Manynagle: Jesteś zielonką - nie masz tu żadnej dobrej reputacji, a pisanie o samych podstawach prawnych TA, bez kontekstu sprawy dość dobrze pokazuje, że możesz być najwyżej studentem. Podobnie niezrozumienie żargonu (posiedzenia aresztowe).

Nie mniej nie znamy osoby podejrzanego, jego pochodzenia, ewentualnej przeszłości kryminalnej. Słowem - nie wiemy nic, na podstawie czego moglibyśmy zająć takie a nie inne stanowisko.

@Manynagle: Gdyby miał przeszłość kryminalną - byłoby o tym głośno.
      To co wiemy, moim zdaniem wyklucza TA.

Odpowiedź Twoja i Tobie podobnych - 'sąd nie powinien aresztować BO NIE' :D

@Manynagle: Nie. Moja odpowiedź brzmi "to nei jest sprawa w której stosuje się TA".

Twoja z kolei "SKORO SĄD TAK ZROBIŁ TO MIAŁ POWODY". I twierdzisz tak pomimo tego, że wiemy jak skrajnie nadużywana jest ta instytucja.

To już studenciak potrafi lepiej myśleć od Ciebie.

@Manynagle: Czyli dalej nie rozumiesz w czym problem.
      Fajnie, że ufasz sądom - ja zazwyczaj też. Ale nie w takich sprawach.

Ale może poczytaj o sprawie?

Mój klient na co dzień mieszka w Poznaniu. O tragedii w escape roomie dowiedział się z mediów - mówi nam Breliński. - Udał się na komisariat, aby dowiedzieć się, co się stało. Stamtąd, na wniosek prokuratury, został przewieziony do Koszalina - dodaje.

Nigdy nie był karany, nawet mandatów nie miał - podkreśla.

Tyle jeśli idzie o przeszłość kryminalną. Koleś samo się zgłosił i dostał TA.

•  

@GordonL: dyskusja jest wokół tematu o którym ani ja ani ty nic nie wiemy. Ja się więc odcinam. Ty dalej wyrażaj zdanie na temat czegoś o czym nie masz informacji poza medialnymi. Jak głupek. Ale i tak będziesz jednym z wielu więc nic to nie zmieni.

•  

dyskusja jest wokół tematu o którym ani ja ani ty nic nie wiemy.

@Manynagle: Ja wiem :)

Ty dalej wyrażaj zdanie na temat czegoś o czym nie masz informacji poza medialnymi. Jak głupek. Ale i tak będziesz jednym z wielu więc nic to nie zmieni.

@Manynagle: A Ty myślisz, że sąd miał dużo więcej informacji? Oj, nie masz pojęcia o praktyce :)

•  

Ty wiesz wszystko na temat tej sprawy bo widziałeś całą dokumentację procesową na gazeta.pl :D skończ waść

•  

@Ksemidesdelos: no to w takim razie coś się komuś pomyliło chyba, bo skoro ktoś z nadzoru budowlanego odebrał ten obiekt do użytku to już projektant chyba za to nie odpowiada bo odebrali to do użytku...
      Mocno popierdolony prokurator zatrzymuje kogo popadnie ZOBACZFOTO*
      @Manynagle: sugerujesz że pierwszy bym spierdolił? Może, nie wiem nie byłem w takiej sytuacji, ja po prostu mówię że gdyby był w pomieszczeniu sąsiadującym z tym co płonął to chociaż by te drzwi pierdolone otworzył (nie były zamknięte na zamek tylko klamka była wyjęta)
      Kopem, klamką, czymkolwiek kurde faja, miał na to około minuty, wolał spierdalać, wpuścił dzieci do obiektu niebezpiecznego podczas gdy był za nie ODPOWIEDZIALNY - wypuścić projektanta bo on chuja tu zawinił a zamknąć opiekuna przybytku i gości za których ON odpowiadał. To tylko moje zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Brudna-Cyganka: generalnie to gosc trafil z poparzeniami do centrum leczenia oparzeń co sugeruje że nie było to spalenie na słońcu. Co z kolei wskazuje na próbę pomocy (tak z resztą zeznał) ale próbę przerwał, bo było już za mocno.

•  

@Ksemidesdelos: Areszt po to, aby sprawdzili inne zaprojektowane przez niego pokoje zanim on zdąży je zlikwidować/poprawić. W sadzie inaczej wyglada jeden przypadek na 30 projektow a 25 zagrozen 1 wypadek na 30 - daje to pewien obraz jakie miał podejście do zadanej roboty. Ale jak juz tak to mierzymy to powinni też zamknąc wszystkie escape roomy i ich projektantow gdzie stwierdzono nieprawidłowości - co znając tam mloda branze moze być nagminne. Chyba przesadzaja z tym aresztem

•  

@Ksemidesdelos Raczej obawiają się że ucieknie bo grozi mu wysoka kara, ale IMO sąd nie powinien się zgadzać, poręczenie majątkowe w zupełności by wystarczyło :).

•  

@Ksemidesdelos: jestem tego samego zdania.

•  

ten kraj i ludzie sa popierdoleni. co ja tu jeszcze robie, nie wiem

•  

@Ksemidesdelos: To, że go zamknęli prewencyjnie i prawdopodobnie nadużywają tego środka to jedno. Ale to że proces będzie miał i się pewnie nie wywinie to drugie. Nie żal mi chłopa jeżeli zaprojektował tak jak to zostało wykonane (bo jeśli projekt był inny, a ktoś "przyoszczędził" to inna sprawa) to powinien zgnić resztę życia w więzieniu. Może inni się nauczą co to jest odpowiedzialność za czyny na jego przykładzie. Bo ja na co dzień widuję tyle uchybień w projektach i w wykonawstwie, które rzutują na pracę układów lub bezpieczeństwo ludzi, że czasami zastanawiam się co się musi stać, żeby ludzie się ogarnęli.

Gorące dyskusje ostatnie 12h