Wpis z mikrobloga

Ale ze mnie dzban, niechcący wpierdzieliłem się dzisiaj na teren DE czyli Frankfurtu nad Odra, jak tylko zobaczyłem, że przekroczyłem granice państwa to chciałem jak najszybciej zawrócić, ale niestety nie było gdzie, musiałem wjechać do miasta, jadę sobie jadę a tu PYK, pomarańczowe coś mnie błysnęło, myślę, co jest, przecież miałem na liczniku max.55 a tu widzę, jakaś strefa z ograniczeniem do 30, środek miasta, 3 pasy i ograniczenie do 30 ... no ładnie mają hansy, ładnie ... ale co miałem pytać, jechałem autem służbowym, jak myślicie, przyjdzie mandat? Może nawet 50 nie miałem ...
#pytanie #niemcy #frankfurtnadodra #prawo #prawojazdy #policja #mandat #motoryzacja #fotoradary
  • 15
@LubieDlugoSpac: Przyjdzie jak podpisałeś. Mi ostatnio przyszedł po hitlerowsku mandat za to że miałem scyzoryk z Brico w drzwiach od kierowcy jak jechałem do Monachium. 80 euro. Nie mam zamiaru płacić ale do Berlina na zakupy tez już nie latam chociaż mam 2-3 godziny pociągiem.
@doOb: @LubieDlugoSpac: 130 EUR za dotniknięcie telefonu żeby spauzować podcast bo mnie obserwowali - dziekuje, pozdrawiam -.- Czułem się sprowokowany i wprost oszukany przez nich, bardzo młodzi policjanci (21 lat), wisieli mi w martwym punkcie w nocy w ulewie i obserwowali do skutku. Niestety zapłaciłem od razu czego bardzo żałuję. Poszła skarga, dostałem zawiadomienie o jakimś wszczęściu postępowania wewnętrznego i cisza.
@doOb: Opisałem to grubo, włącznie z amatorskim zachowaniem tych młodocianych nadgorliwych policjantów. Autentycznie nie mogłem uwierzyć że oni są prawdziwi, specjalnie pojechałem wtedy na komisariat zgłosić tą sprawę i zapytać co to w ogóle miało być.

Podobno szanse na pozytywne rozpatrzenie są śladowe - prawnik specjalizujący się w mandatach z europy powiedział mi że uruchomienie sprawy to koszt większy niż ten mandat a zwykłe odwołania trafiają i tak do tych samych
@Saeglopur: #!$%@? tam, przynajmniej masz z głowy. Ja nadal nie wiem po jakim czasie mi się to anuluje. Czytałem gdzieś, że muszą po PL przysłać a nie po szwabsku żeby to miało moc prawną ale wiadomo jakie jest życie. To jednak inny kraj i bez 150 euro w kieszeni na mandat nie jadę tam :) Nie chcę garować nawet 2 tygodni z ciapakami bo sie jeszcze czym zarażę.
@doOb: No z głowy ale przez tydzień byłem tak struty że OMG. Człowiek planuje tańsze promy, myśli gdzie zatankować żeby wyszło ekonomicznie, jedzie spokojnie ...a tu jeb taki absurdalny mandat i 600zł (dwa moje zbiorniki paliwa) pooooszło! Co innego gdybym to dostał za prędkość czy czerwone światło czy jakieś konkretne przewinienie, wtedy nie miałbym im nic do zarzucenia.

Oni specjalnie tak naciskają podczas kontroli na płatność natychmiast bo później im to
@Saeglopur: będąc obcokrajowcem bez meldunku w kraju musisz zapłacić na miejscu gotówką, to samo dotyczy Niemców w Polsce.

Trzeba było nie ruszać telefonu i spokój, masz nauczkę i nie płacz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dostał za prędkość czy czerwone światło czy jakieś konkretne przewinienie,


@Saeglopur: no ale przeciez dostales mandat za cos bardzo konkretnego :) nie mozna korzystac z telefonu podczas jazdy i #!$%@? :) mandat jest taki a nie inny i tyle :) nawet nie wiesz ile niezbezpiecznych sytuacji i wypadkow zdarza sie przez to, ze ktos bawi sie telefonem.
i nie ma znaczenia czy to byl podkast czy sms czy cokolwiek. nie mozna