Wpis z mikrobloga

@jacekplacekfm: 70kg przy 186cm, przez święta "schudłem" 1kg :V
Ogólnie od około 4 lat waga oscyluje mi w granicy 70kg z wahaniami +- 2kg, czego bym nie robił, co bym nie jadł, dalej jest tak samo.
Regularne posiłki, jakaś dobra dieta wysoko kaloryczna dopasowana do Ciebie, można by było wybrać się do dietetyka żeby coś podpowiedział, tylko że np. ja nie mam na to czasu i pieniędzy... ( ͜͡
@Quimeen: Powiedz to mojemu szwagrowi lub narzeczonej ze nie genetyka. Jeszcze by sie paru kumpli znalazlo. Jedza co chca ile chca o ktorej chca. Zadnego sportu a chudzielce. Jak ja bym jadl jak oni to juz bylo by kolo stowki. Ludzie mają tendencje do tycia lub bardzo dobrą przemiane materri i ciezko im przytyc wiec genetyka tez ma znaczenie.
@szoch6: Spoczynkowa przemiana materii to zwykle jest na bardzo podobnym poziomie (i zależy od wagi) , to co różni ludzi to poziom aktywności w ciągu dnia (nie piszę o ćwiczeniach), tym się znacząco różnimy. Zupełnie inne "spalanie" ma programista, a inne sprzedawczyni w galerii, która cały dzień jest na nogach. Tylko te różnice zwykle nie są ogromne, jak sobie niektórzy wyobrażają, często jest to bardziej równowartość jednego snikersa. Serio kwestia tycia
@szoch6: niech zaczną liczyć kalorie, to zobaczysz, że "potrafić dużo zjeść", a "dużo jeść" to co innego. Dużo ważniejszym czynnikiem jest co się robi w ciągu dnia, bo różnice poziomu zapotrzebowania organizmu na energie są dosyć małe
@dontonek: @pawel_187: Nie do końca się zgodze ale wiadomo każdy może mieć swoje zdanie. Może z całą reszty nie jestem 24h na dobe wiec nie jestem pewien jak to u nich wyglada ale widze co robi i jak je narzeczona. Wiem tez jak wygladaja jej rodzice i co robia. Ewidetnie ma genetyke po tacie który rownież z wiekiem jest mimo wszystko szczuply. Rodzeństwo bardziej po mamie i już jest troche
@szoch6 możesz uważać co chcesz, tylko to nie jest kwestia opinii, a badań naukowych. Nie różnimy się znacząco w spoczynkowej przemianie materii, to co nas różni to poziom aktywności i przyjmowane kcal, przy czym drugi czynnik zwykle ma większe znaczenie.