Wpis z mikrobloga

Hej drogie mireczki i mirabelki programiści.

Uczę się pythona i wymyśliłem sobie całkiem ambitny projekt zrobienia apki desktopowej, żeby na żywym organizmie nauczyć się kodzenia. Ustaliłem już sobie jakich będę używał technologii i jak rozwiążę część problemów z przechowywaniem danych itd. Teraz chcialem zasięgnąć rady w sprawie tworzenia GUI.

Potrafię już zbudować proste apki przy pomocy PyQt5, ale teraz zastanawiam się czy QtDesigner pozwoli mi na stworzenie czegoś bardziej przypominającego material design niż Windows 95 ()

Czy ktoś ma doświadczenie w tworzeniu takich "ładnych" interfejsów i może potwierdzić, że QtDesigner będzie (lub nie) dobrym wyjściem? Nie chcę kopać kanału sueskiego łyżeczką :/

#python3 #python #gui #programowanie
  • 12
@DILERIUM: @michael93pl: @piotrb:
W sumie w moim przypadku muszę pomyśleć o tym zawczasu, bo po prostu mam za mało wiedzy żeby przystąpić do dzieła bez poukładania sobie w głowie (dopiero zaczynam się uczyć większości bibliotek). Będę dobudowywać wszystko krok po kroku, nawet jeśli zajmie to kilka miesięcy. Niestety kwestia przechowywania danych i ich prezentacji jest istotna ze względu na ograniczenia w środowisku pracy i sam cel apki (
@Mr_NiceGuy jak mnie zawołasz jutro za dnia to rozwinę myśl ale generalnie jak czytałem to chcesz zrobić sobie desktopowa
CSS służy do stylowania elementów w HTML, dlatego nie tędy droga
Co do samego PyQT -> nigdy nie pisałem nic desktopowego, robię tylko webdev, więc niestety niewiele pomogę w samym PyQT
@Mr_NiceGuy trafiasz albo na moment kiedy idę spać, albo jestem na siłowni :D
Generalnie clean architecture to podejście, u mnie w teamie jest trochę spięć, bo szefu chciał nowe apki przepisywać na to, a część bardzo doświadczonych programistów mówiło o swoich "przeżyciach", które nie wypaliły w CA
Generalnie jeżeli jeszcze nic nie pisałeś to nie musisz się w to bawić na siłę ale warto znać założenia.

Kiedyś pisałem #!$%@? w CA dla
@michael93pl Taki mam talent :D
To jest problem, że jak jesteś samoukiem to tracisz mnóstwo dobrych praktyk i backgroundu oraz podstawowej wiedzy teoretycznej. Będę jeszcze zadawał wuchtę pytań, a tymczasem z podobnego wątku na jednym z pythonowych for wysnułem wniosek, że najlepiej po prostu zacząć i martwić się jednym problemem na raz. Przynajmniej do małych projektów.

@RageOrangeBG Brzmi trochę jak obchodzenie problemu dookoła. Doszedłem do wniosku, że chyba najlepszy będzie QT ze