•  

TL;DR: sram na bajki ludzi, komu wierzyć?

Człowiek to nie wie już w co wierzyć, teraz jest jakiś trend żeby mówić że hej hej ale programista to wcale tak dużo nie zarabia i trzeba być naprawde poziom master żeby coś, ciekawego osiągnąć ... a potem przychodzi osoba x na 2 roku studiów od której w programowaniu akurat jestem 2 razy conajmniej dwa razy lepszy i mówi że po roku już 5k lekką ręką wyciąga i to nawet nie jako dev tylko zarządza projektami i pomaga grupie ... wtf ?! Totalnie nie rozumiem jak to działa, wręcz zaczyna mnie przerażać, byłem na rozmowie w pewnym banku i tam tak samo jakiś gość opisywał mi ile to nie ma po kilku latach stażu .... sram juz na ten hajs chce się czegoś nauczyć i iść do pracy, bo od wszystkich słyszę że eee na studiach się gówno nauczysz idź lepiej do #pracbaza tam dopiero sięgniesz wiedzy a potem widzę jak taka osoba siedzi na fb 5 dni w tyg i na wszystko ma czas . ?! pogubiłem się, pierdole to

#gownowpis #programowanie #programista15k

•  

@prykelson: ale jaki masz problem kolego, bo nie rozumiem?

znaczy widzę ból dupy, ale nie wiem dokładnie z jakiego powodu

•  

@prykelson: pewnie zalezy od tego do jakiej pracy trafisz. Z drugiej strony ten kolega na 2 roku co to ma 5k lekką ręką może tez sie zgrywac nie sądzisz?

•  

@DzikaMrowka: no właśnie mi się wydaje że to bajeczka wszystko .

•  

@prykelson praktycznie nikt ci nie weźmie studenta pierwszego roku do pracy ( ͡º ͜ʖ͡º). U mnie na pierwszym roku jako developer pracowała z tego co się orientuję 1osoba, do tego w SharePoint'cie xd. Na 3-4 semestrze ludzie zaczynają pracę tak naprawdę xd. Zresztą nie wierzę że typ jest pm'em będąc na drugim roku studiow xd

•  

@prykelson: Ale taka jest prawda, że same studia za wiele Ci nie pomogą
      Sam aktualnie muszę się cały czas pilnować, aby nie wykorzystywać złych nawyków tam nauczonych.
      A osoba która potrafi zarządzać zespołem i projektami, to też nie może być debil(w teorii), a do tego wielka wiedza programistyczna nie jest potrzebna, raczej wystarczją podstawy.
      Co nie zmienia faktu, że kumpel może blefować i zarabiać połowę tego

•  

@Prism2772 kto normalny powierzy studentowi drugiego roku projekt, szanujmy się ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@prykelson: wiesz, dużo zależy od kolegi, skąd wiesz, że jesteś od niego 2 razy lepszy?
      moze kolega jest lepszy w gadce i umie bardziej zabajerować szefa, że mu trochę więcej hajsu sypnęli?

a to zarządzanie projektami to podejrzewam jakiś dwu-trzyosobowy zespół i sobie klepią jakąś bibliotekę

inb4 na pierwszą pracę nie polecam banku, ani żadnego takiego korpo tylko zwykłą firmę informatyczną

•  

@prykelson: twórz może jakies swoje portfolio w wolnym czasie?

•  

@IRusio: widziałem już takie akcje w niektórych firmach, że nawet coś takiego by mnie nie zdziwiło ;)
      Ale nie sugeruję, że to zrobił ktoś normalny :D

•  

@Prism2772 kek , widocznie kogoś na zaraz potrzebowali czy coś xd

•  

@seeksoul: małe firmy informatyczne co masz na myśli ?

•  

@prykelson: To jest mozliwe. Ogolnie nie ma zasady co do tego ile bedziesz zarabial. Mozna probowac estymowac ze osoba z takim a takim doswiadczeniem w takiej technologi dostanie kolo X. Ale to czesto zalezy np. od tego jakie miasto, czy firma zagraniczna, albo np. od widelek (to sa wogole czesto smieszne rzeczy bo w duzych firmach zdarza sie ze osoba na 2 - 3 roku studiow z expem 2 miesiecznym moze zarabiac tyle samo co osoba z doswiadczeniem 5 letnim na tym samym stanowisku). Znam przypadek studentki co dostala 8k brutto po 3 miesiacach stazu ;)

•  

@prykelson nie małe firmy tylko ogólnie firmy informatyczne, które zajmują się robieniem projektów dla innych klientów

Jak pójdziesz to banku na start to się tylko zniechecisz (robienie gowna na ostatnią chwilę i oczywiście nikt Cię tam nie szanuje bo jesteś z IT). Nie tam klimatu dla młodych programistów

•  

@prykelson: xD dalej ktos wierzy ze trzeba umiec dobrze programowac aby cos zarobic

•  

@seeksoul: ale takie małe firmy się nigdzie nie ogłaszają, nie wiadomo gdzie tego szukać #warszawa jest ogromna pod względem pracy w it obecnie, byłem na 3 rozmowach w dużych korpo, w 2 w 3 fazie rekrutacji mi podziękowali a w 3 miałem szanse ale zrezygnowałem ze strachu, przerosłą mnie wielkośc firmy i ta sztuczność ....

•  

małe firmy

@prykelson: przecież Ci tłumaczę, że nie chodzi mi o małe firmy, mogą być duże, ale żeby to były firmy IT, a nie korpo z oddziałem IT

to, że ofert jest dużo to przecież plus

3 miałem szanse ale zrezygnowałem

@prykelson: ja pierdole, zdecyduj się człowieku czego oczekujesz od życia

•  

@prykelson: problem jest taki, że bardzo dobrzy specjaliści zarabiaja dużo, bo sa bardzo dobrzy. Do tego dochodza ludzie, którzy zarabiaja dużo, bo dawno odkryli, że programowanie to nie wszystko i licza się soft skille. Pozostali nie zarabiaja aż tak dużo, a potrafia całkiem dużo. Im się wydaje, że bardzo dużo moga zarabiać tylko ci z olbrzymim skillem, a to nie prawda. Wiem, bo widzę po sobie. Ale jak napiszę tu i ówdzie, że skill to nie wszystko, trzeba mieć też soft skilla albo nie być nerdem wygladajacym jak pół dupy z zza krzaka to już sa tylko komentarze, że hehe tak zatrudniaja po wygladzie hehe no pewnie skill się obroni. No obroni się jak jesteś top 1%, a pewnie nie jesteś. Kolega dostaje w miarę dobra kasę, bo może, bo pójdzie, powie, że chce, przekona, że zasługuje. A ty będziesz marudził, że moron zarabia dużo, pewnie to jest ściema i na tym się skończy, bo sam nic nie zrobisz, żeby zmienić swoja pozycję.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@prykelson: Dużo z tego postu wywnioskować nie można. Twierdzisz że jesteś 2x lepszy ale nie napisałeś na jakiej podstawie tak twierdzisz. Może uznałeś że gość jest słaby w programowaniu, bo przykładowo kiepsko mu idzie w C/C++, ale jest wymiataczem w Java-ie czy innym języku.

•  

@prykelson: @IRusio: to było trochę lat temu ale po pierwszym roku znalazłem prace, 5k miałem na trzecim albo czwartym, także dzisiaj wierze ze może te 5 mieć. A już napewno jeśli to studia zaoczne. Na czwartym miałem już oferty na 10.

•  

@Frogof: kwestia że mi bardziej chodziło o to, że ktoś może być PM'em na 2 roku studiów, bo to że da się pracować jako dev na drugim roku, to jestem świadom tego ( ͡° ͜ʖ ͡°), sam zaraz zaczynam pracę, będąc na drugim roku

•  

@IRusio: to już pytanie do kolegi opa co i gdzie dokładnie robi:) miłej pracy życzę:)

+: IRusio
    •  

@Frogof: a podziękował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Frogof