•  

Koledzy i koleżanki spod tagu #prawo. Nie wiem czy powinienem robić #afera.

Kilka tygodni temu zadzwonił do mnie znajomy. Jego córce ktoś włamał się na konto #instagram i publikował jej prywatne zdjęcia, ogólnie robił oborę.

Włamywacz wrzucał zdjęcia, które miała tylko na smartfonie.

Konto odzyskane, więc przed usunięciem tych wpisów zaleciłem zrobienie printscreenów i pójście na komendę w celu zgłoszenia włamania na konto instagramowe i podawania się za kogoś innego.

Godzinę temu otrzymałem telefon. Słucham i wierzyć mi się nie chce...

Był na komisariacie #policja i miły gość poinformował go, ze instagram jest firmą zagraniczną i POLSKIEJ POLICJI nie dadzą numerów IP, z których następowały logowania.

Kurła!!! Albo ja o czymś nie wiem, albo funkcjonariusz kłamał.

Co istotne; Zalecił poszukanie dobrego #hacking. ( ͡º ͜ʖ͡º)

To teraz szukam kogoś, kto mógłby pomóc w ustaleniu sprawcy (prawdopodobnie znajomy córki mojego kumpla).

Głupi nie jestem i jeśli funkcjonariusz kłamał dla swojej wygody, to chętnie puszczę jego dane w gorące. #wroclaw here.

Czy ktoś niewyjęty spod #prawokarne może wypowiedzieć się w temacie?

Z góry dziękuję. To nie moja sprawa, ale ludzie szanują mnie między innymi za pomoc, którą im od zawsze niosę i nie odpuszczę tematu.

źródło: instargam.jpg

•  

@StaryWedrowiec: przecież Instagram należy do Facebooka. A Facebook ma nawet specjalną stronę dla organów ścigania, i jest ona w języku polskim xD

•  

@StaryWedrowiec: Hmm, może warto zgłośić że włamywacz też np. obrażał żydów albo muzułmanów to Instagram natychmiast poda IP.

•  

@StaryWedrowiec: Nic nowego. Niech usunie konto i da sobie spokój z insta.

•  

@StaryWedrowiec: Nie dostaną adresów IP od Facebooka za to że ktoś się włamał na konto.

•  

Nie dostaną adresów IP od Facebooka za to że ktoś się włamał na konto.

@rewter: Twierdzisz, że facebook nie ma obowiązku dać wymaganych danych policji, kiedy ta prowadzi śledztwo w SPRAWIE KARNEJ i te dane są niezbędne do ustalenia SPRAWCY PRZESTĘPSTWA?

•  

Nic nowego. Niech usunie konto i da sobie spokój z insta.

@nophp: Ktoś po złości, z niewiadomego powodu poprzecina opony w twoim aucie, a ty nie będziesz ścigał sprawcy, tylko kupisz nowe opony i dasz sobie spokój z parkowaniem pod blokiem? Brawo.

•  

@StaryWedrowiec: Nie ma obowiązku, bo nie ma siedziby w Polsce i nie podlega polskiemu prawu. W związku z tym jak są poważne sprawy, to dają, a jak niepoważne to nie. I to oni sami decydują co jest poważne a co nie.

Włamanie na czyjeś konto należy do tej drugiej kategorii.

+: Ki3mon
    •  

Ktoś po złości, z niewiadomego powodu poprzecina opony w twoim aucie, a ty nie będziesz ścigał sprawcy, tylko kupisz nowe opony i dasz sobie spokój z parkowaniem pod blokiem? Brawo.

@StaryWedrowiec: nie porównuj przecięcia opon do wpisania hasła na insta gdzie było to pewnie imię i rok urodzenia

•  

nie porównuj przecięcia opon do wpisania hasła na insta gdzie było to pewnie imię i rok urodzenia

@login-jest-zajety: Widzę, że kolega z pewnością nie trafił tu po tagu #prawo.

Ktoś publikował prywatne zdjęcia (nie żadne sex itp) ukradzione ze smartfona ofiary na jej instagramie, podając się za ofiarę, a ty twierdzisz, że to nic? Za to jest prokurator i wyrok. Ehhh.. Kolejny wypokowy ekspert...

Ile masz lat? 13?

To może ja "zgadnę" hasło do twojego konta bankowego (albo twojej mamy) i sobie co nieco na wasz koszt pokupuję. Przecież to tylko wpisanie hasła. Ja prdole, logika warta eutanazji...

•  

@StaryWedrowiec: Bo taka prawda jest, że nie ważne komu na policji to zgłosicie nikt z tym nic nie zrobi. Jakbyś miał imię i nazwisko tej osoby to pewno by coś zrobili, a tak to im się nie chce, a nawet pewno nie wiedzą co zrobić, aby ustalić dane takiej osoby.

•  

Bo taka prawda jest, że nie ważne komu na policji to zgłosicie nikt z tym nic nie zrobi.

@nophp: Przez takich ludzi jak ty... Odpuszczasz, to.. jak se pościelesz...

Tylko dzięki takim osobom jak ja ktoś zrozumie, że pracę wykonuje się na sto procent, z wysiłkiem. A nie zlewa z myślą "byle do piątku".

Jestem przede wszystkim serwisantem, kilka specjalizacji i od 25 lat ZAWSZE staram się robić lepiej, niż powinienem.

Empatia? - Pewnie tak.

Ale... Obowiązki są obowiązakami, a prawo jest prawem. Kurła mać Halyna!!! Jeśli jest prawo, to dlaczego POLICJANT twierdzi, że instagram nie da "głupich" adresów IP? Instagram jest poza polskim prawem?

•  

@nophp: Mam w tej chwili kilka zajęć zabierających uwagę i dopiero po kilkukrotnym przeczytaniu twoich oraz moich komentarzy (moich w poszukiwaniu literówek oraz błędów) zauważyłem ironię we wpisie, do którego się deczko wyżej ustosunkowałem... ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler A wykop nie pomaga...

•  

@StaryWedrowiec: A dlaczego jak zgłosiłem kilku ćpunów, którzy sobie urządzają melinę co jakiś czas w pewnej miejscówce to radiowóz tylko raz podjechał, policjant wszedł do środka, wyszedł i pojechali, bo nikogo akurat nie było. A na drugi dzień znów zbiorowisko ćpunów. Jak nie podasz im konkretnie wszystkiego na tacy to dalej będziesz wszystko robił lepiej niż powinieneś, a reszta będzie to olewać.

•  

@StaryWedrowiec: Post niepoprawny, bo brakowało po:

A wykop nie pomaga...

Tego:

•  

A dlaczego jak zgłosiłem kilku ćpunów, którzy sobie urządzają melinę co jakiś czas w pewnej miejscówce to radiowóz tylko raz podjechał, policjant wszedł do środka, wyszedł i pojechali, bo nikogo akurat nie było. A na drugi dzień znów zbiorowisko ćpunów. Jak nie podasz im konkretnie wszystkiego na tacy to dalej będziesz wszystko robił lepiej niż powinieneś, a reszta będzie to olewać.

@nophp: Ble ble ble, a dlaczego nie zgłosiłem?

Nagrywaj rozmowy podczas zgłaszania, wysyłaj emaile do policji. Czego się boisz? Dlaczego tak szybko rezygnujesz z przyznanego ci konstytucyjnie prawa?

Gdybyś cisnął, to byś dopiął swego. Dlaczego? Bo ty byłeś w opisanej sytuacji po stronie prawa, a policja albo po stronie lenistwa, albo niskich płac, albo po prostu po stronie ignorancji; "co mnie obchodzą jakieś żule, nie będę się z nimi użerał, a bycie "detektywem śledczym, jakim był filmowy inspektor Colombo nie jest mi na rękę, następny proszę".

•  

nie porównuj przecięcia opon do wpisania hasła na insta gdzie było to pewnie imię i rok urodzenia

@login-jest-zajety: Widzę, że kolega z pewnością nie trafił tu po tagu #prawo.

Ktoś publikował prywatne zdjęcia (nie żadne sex itp) ukradzione ze smartfona ofiary na jej instagramie, podając się za ofiarę, a ty twierdzisz, że to nic? Za to jest prokurator i wyrok. Ehhh.. Kolejny wypokowy ekspert...

Ile masz lat? 13?

To może ja "zgadnę" hasło do twojego konta bankowego (albo twojej mamy) i sobie co nieco na wasz koszt pokupuję. Przecież to tylko wpisanie hasła. Ja prdole, logika warta eutanazji...

@StaryWedrowiec: zyj dalej w fantazjach, realia sa troche inne, dobrze ze wiesz lepiej ode mnie co mysle

Nikt powazny nie zajmie sie gowniara ktora nie potrafi przypilnowac swojej prywatnosci.

A eutanazji mozesz poddac matke albo zone, ode mnie wara cwiercinteligencie.

•  

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: strach_przed_komuna.jpg

•  

Nikt powazny nie zajmie sie gowniara ktora nie potrafi przypilnowac swojej prywatnosci.

@login-jest-zajety: Grzeczna nastolatka, której ktoś zrobił na złość jest według twojego toku myślenia gówniarą, która.. Która co?

Która nie była świadoma faktu, że w jej najbliższym (a może nie, bo to potwierdzi dopiero POLICYJNE śledztwo, do rozpoczęcia którego doprowadzę) otoczeniu jest ktoś, kto wykoprzystał jej zaufanie i mógł zainstalować na jej smartfonie jakiegoś keylogeera.

Jest winna i chooj jej w doopę... Jak zgwałcone przez "inżynierów" w Nowy Rok w niemieckiej Koloni Niemki... Brawo Sherloku...

Zadzwonimy do pana...

źródło: youtube.com

•  

@StaryWedrowiec: Jest w tym trochę prawdy, bo facebook faktycznie nie lubi udostępniać ip ¯\_(ツ)_/¯
      Po za tym polska policja to statystyka, a sprawa której nie da się rozwiązać psuje statystykę ¯\_(ツ)_/¯
      jak chce coś z tym zrobić niech napisze do prokuratury ale szkoda zachodu :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h