•  

#matematyka #moda #dominanta #rozowepaski #logikarozowychpaskow #ekonomia #ciekawostki #statystyka

Dominanta lub inaczej wartość modalna, moda, wartość najczęstsza to nic innego jak najczęściej powtarzająca się, więc i najbardziej pospolita wartość. Moda nie jest zatem tym co wyróżnia tylko czymś co pozwala wtopić się w otoczenie czyli można uznać ją za rodzaj kamuflażu lub może nawet za jakąś formę mimetyzmu w świecie ludzi.

Średnia pensja (z 2018 r.) oscyluje w granicach 3456 zł netto, a dominanta to okolice 1530 zł.

Najbardziej pospolitym więc można powiedzieć, że i najbardziej modnym minerałem w skorupie ziemskiej jest kwarc.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: i.pinimg.com

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

tylko czymś co pozwala wtopić się w otoczenie czyli można uznać ją za rodzaj kamuflażu lub może nawet za jakąś formę mimetyzmu w świecie ludzi.

@tojestmultikonto: No może i można, ale nie do końca rozumiem jak to wynika z podanej przesłanki, tzn. z definicji mody. Nawet jak weźmiesz sobie garść kamieni do ręki i je jakoś sobie pomierzysz, to wyjdzie ci jakaś moda. Tylko w przypadku kamieni ciężko od razu przeskoczyć do wniosku o mimetyzmie. Statystyczna dominanta występuje zupełnie niezależnie od tego czy badane rzeczy mają tendencję do naśladowania siebie nawzajem. Może bezpieczniej byłoby napisać, że podążanie za modą jest pewnym rodzajem mimetyzmu, ale wtedy nie jest to też nic odkrywczego, bo to tak jakby powiedzieć, że naśladowanie czegoś, jest pewnym rodzajem naśladowania.

•  

Nawet jak weźmiesz sobie garść kamieni do ręki i je jakoś sobie pomierzysz, to wyjdzie ci jakaś moda. Tylko w przypadku kamieni ciężko od razu przeskoczyć do wniosku o mimetyzmie.
      @kolnay1: Ale co ty masz do mnie. Gwiazdy na niebie też wszystkie wyglądają tak samo. Jeżeli uważasz, że mimetyzm nie istnieje to napisz w tej sprawie do jakiejś uczelni, najlepiej na wydział biologii i niech oni się nad tym zastanawiają. Człowiek jest ssakiem, a nawet małpą, a jak wiadomo małpy mają tendencję do naśladowania innych zwierząt. Jest nawet takie określenie "małpować" czyli powtarzać bezmyślnie coś po kimś albo go naśladować. Słyszałeś może o neuronach lustrzanych?

•  

@tojestmultikonto: chodzi mi o to, że w matematyce fajnie jest kiedy wynikanie jest jakoś uzasadnione przesłanką, a tu nie widzę żeby tak było. Nie mówię nigdzie że mimetyzm nie istnieje, nie uważam jedynie żeby wynikał z definicji dominanty.

•  

@kolnay1: No i ja też nic takiego nie napisałem. Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem jak chce się dyskutować z kimś na temat jego wypowiedzi.

•  

Moda nie jest zatem tym co wyróżnia tylko czymś co pozwala wtopić się w otoczenie czyli można uznać ją za rodzaj kamuflażu lub może nawet za jakąś formę mimetyzmu w świecie ludzi.
      @tojestmultikonto: No jak tak ma wyglądać dyskusja z tobą to wcale mi jej nie będzie brakowało. Liczyłem na bardziej merytoryczne podejście, skoro niby piszesz coś o matematyce i generalnie o nauce.