Wpis z mikrobloga

@Sertralina: odchodzac troche od Twojego wpisu, co to za roznica? Niech se maja sztuczne jak chca. To ich sprawa. Dlaczego tak pisze? Poniewaz kobiety maja paranoje na punkcie cyckow. Jestem zwolennikiem operacji plastycznych w obie strony. Znam dziewczyne, ktora sobie zmniejszyla cyce, bo byly dla niej za duze. Jezeli istnieje mozliwosc korekcji to dlaczego nie wybrac tej drogi?
@Cumpelnastodwa A jeszcze bardziej zastanawia mnie sens tagu #kontenerynamleko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdziwili by się, ile mleka może pomieścić się w małych, niepozornych cycach ( ͡º ͜ʖ͡º) Po prostu gdy laktacja już z jakiegoś powodu się rozpocznie, to po wyciśnięciu mleka za sprawą przysadki do sutków ciągle napływa nowe. Ot, cała filozofia. Jakoś są kobiety z cyckami A, karmiące dzieci np.
@Sertralina: oczywiscie, zgadzam sie.

Mam sporo znajomych. Kumple nie kryja, ze wola dziewczyny DUZE albo ze sportowym biustem. To nie jest tak, ze wszyscy lubimy lale z pronosow. Im czlowiek starszy, tym mniej kryje sie ze swoimi upodobaniami.

Jezeli chodzi natomiast o sam biust, to on sie przeciez zmienia. Szczegolnie ma to miejsce po porodzie i gdy kobieta karmila piersia. Takich cyckow w internecie nie ma za wiele, a przeciez duzo
@Cumpelnastodwa No wiadomo, ale też zależy np. od wzrostu i wagi kobiety. Jak jest bardzo szczupła i niziutka, to często i z biustem A może wyglądać super.

Inaczej też wygląda laktacja spowodowana porodem, a inaczej niezwiązana z porodem. Przy tej drugiej piersi aż tak się nie zmieniają, robią się za to twarde od mleka i napuchnięte. Ale ,,z zewnątrz” akurat wyglądają ładnie, bo są pełniejsze. Nie jest to aż tak silna zmiana,
@Sertralina: wybacz, moja wiedza nie jest tak rozlegla. Co to znaczy, ze laktacja nie jest wywolana porodem? Czy to jakas przypadlosc?

Czy to nie jest tak, ze cycki po karmieniu robia sie "obwisle" ze wzgledu na to, ze wczesniej byly wypelnione mlekiem i ciezkie? Znaczy, zmienia sie struktura takiego cyca i dlatego nie wraca juz do swojej wczesniejszej formy (pewnie cos zwiazanego z oslabieniem miesni).
@Cumpelnastodwa Laktacja jest wywoływana przez wysoki poziom prolaktyny, który najczęściej wynika z ciąży i porodu, ale może pojawić się także np. wskutek zażywania leków przeciwpsychotycznych. Po połogu piersi mogą wrócić do formy, zajmuje to trochę, ale jest wykonalne. Przy laktacji będącej skutkiem ubocznym neuroleptyków mleko po prostu leci z piersi, ale czasem ,,usunięcie” go (np. poprzez wyciśnięcie nadmiaru) zmniejsza bolesność i obrzęk piersi. Wtedy ta zmiana nie występuje. U kobiety karmiącej pierś
@Sertralina: musze przyznac, ze bardzo ciekawie piszesz. Jeszcze do tego na temat cyckow, ktore sam uwielbiam. Wielki plus dla Ciebie za wiedze w tym temacie.

Nigdy nie slyszalem o powrocie piersi do "formy". Sporo kobiet ma z tym problem. Czy wynika on z niewiedzy, czy tez nie w kazdej sytuacji istnieje mozliwosc poprawy? Pytam poniewaz PARADOKSALNIE deformacja cyckow jest jednym z waznych elementow w przypadku karmienia dzieci. Sporo kobiet boi sie,