Wpis z mikrobloga

Żółte kamizelki zaplanowały na 12 stycznia sztuczne wywołanie runu na banki przez masowe wypłacanie dużych kwot pieniędzy. Zapnijcie pasy, odpalamy kryzys ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CichyGlosZTyluGlowy: a komu ma to pomóc? tzn. jaki to ma cel? Bo nie śledzę ostatnio wiadomości
@LowcaG: Jeszcze 3 lata do wyborów prezydenckich xD A żółte kamizelki nie spuszczają z tonu - czytałem kiedyś książkę Power of Habit i było tam opisane jak to ruchy społeczne osiągają sukcesy dzięki wykształceniu wśród swoich uczestników nawyków (regularnego protestowania/powtarzalnego skandowania etc) na podstawie protestów z czasów Martina Luthera Kinga. Ciekawa sprawa, bo widać że nie jest to jednorazowy zryw tylko ciągły upór i protesty od kilku już miesięcy.
@LowcaG: Zasadniczo to nie polecam, liczyłem na rzetelną popularno-naukową książkę z jakimiś przypisami, a dostałem tematyczny zbiór anegdotek i przypisy do artykułów w NYTimes xd. Cała wygląda mniej więcej tak - 3 strony pobieżnego opisu mechanizmu -> 20 stron anegdotki tematycznej. Czyta się miło, ale po skończeniu czułem się jakbym przeczytał książkę Beaty Pawlikowskiej xD

Jeśli masz ją za darmo i pod ręką to można poczytać, ale zdecydowanie czuć że jest