Wpis z mikrobloga

Drugie referendum w sprawie brexitu w UK jest dla mnie całkowicie uzasadnione. Przesłanki:

- wprowadzenie w błąd opinii publicznej (patrz zdjęcie)
https://www.theguardian.com/politics/2017/dec/06/david-davis-escapes-mps-criticism-over-lack-of-brexit-assessments
https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/brexit-klamstwa-brytyjskich-politykow,657200.html
https://www.polishexpress.co.uk/osiem-najwiekszych-klamstw-brexitu

- 3 lata to okres w którym zwolennik brexitu mógł zmienić zdanie po zapoznaniu się z prawdziwymi konsekwencjami wyjścia

- odejście z rządu polityków lobbujących za brexitem

#polityka #brexit #neuropa
lakukaracza_ - Drugie referendum w sprawie brexitu w UK jest dla mnie całkowicie uzas...

źródło: comment_jSnkE0U778ffmr0sHxS2514E5kUmnEWs.jpg

Pobierz
  • 21
@lakukaracza_ Jestem przeciw. Ludzie muszą się nauczyć, że decyzje maja znaczenie. W referendum nie decydowali o najbliższych 3 latach tylko o całych dekadach. Władza nie musiała organizować referendum tylko jak zwykle UK chciała UE postraszyć i lepsze warunki sobie przy budżecie wynegocjować. Niech teraz ponoszą konsekwencje swoich decyzji. Plus Unia musi pokazać siłę i jedność i nie może pozwolić sobie na takie niezdecydowanie.
Jeśli UK chce zostać, to koniec rabatu brytyjskiego i w ciągu trzech lat UK przyjmuje Euro. I te warunki mają być w nowym referendum.


@lewaq3000: UE już orzekła, że mogą się wycofać bez konsekwecji
Niech brytole wychodzą a reszta niech patrzy i się uczy


@Lipathor: Tylko wiesz, prawactwo to jest taki stan umysłu, w którym każde dowolne wydarzenie na świecie można sobie wytłumaczyć pod swoją tezę, odpowiednio umiejętnie robiąc #!$%@?ę z logiki. Tak więc oni niestety nie wyciągną z tego wniosku "cholera, faktycznie brexit to błąd", tylko "#!$%@? unia celowo upokarza biednych brytoli".
@lakukaracza_: @stjimmy:
Wielka Brytania była realnym liderem eurosceptyków i skutecznie blokowała dalszą integrację jak chociażby wspólna armia czy wywiad. Bez niej Unia Europejska ma większe szansę by iść w stronę federalizacji, co i tak nie będzie łatwe patrząc na problemy Merkel i Macrona.
Gdyby jednak została te szanse spadłyby do zera.
Tylko wiesz, prawactwo to jest taki stan umysłu, w którym każde dowolne wydarzenie na świecie można sobie wytłumaczyć pod swoją tezę, odpowiednio umiejętnie robiąc #!$%@?ę z logiki.

@jamtojest: Np. mogą sobie wytłumaczyć, że updatek Wenezueli to jest wina USA, a nie socjalizmu?
A nie #!$%@?, to lewactwo tak sobie tłumaczy.

Po #!$%@? dzielisz ludzi na prawo i lewo tam, gdzie trzeba ich dzielić na myślących i kretynów?
Twój mały móżdżek aż
@lakukaracza_: na początek zrobić referendum czy zrobić kolejne Brexitowe referendum.

Nie ma sensu "karać" Brytyjczyków za wcześniejszą próbę wyjścia. Idea zjednoczonej Europy powinna być ponad to. Nie wiadomo jakie skutki polityczne może przynieść Brexit za 30 lat. Do tego Brexit łączy się również z pewnymi szkodami dla Unii.
@czynastolatek: Na inwektywy zwykle nie odpowiadam, kultury trochę.
Jakże mam ich inaczej dzielić, skoro to fanatyczni prawacy są wielkimi zwolennikami brexitu (i innych exitów) i wierzą, że zła Unia robi na złość? Zaznaczam, że wyraźnie napisałem PRAWACY, a nie normalni ludzie o poglądach prawicowych. A to jest znaczna różnica. Poglądy szanuję każde, natomiast fanatyzmu po dowolnej stronie nienawidzę.
@Lipathor: @Variv: I po to mamy wszyscy płacić za to taką wysoką cenę? Jeśli uważacie, że to ma sens, to jesteście na tym samym poziomie intelektualnym, co ludzie głosujący za brexitem. Nikt się niczego nie nauczy ani na tym nie skorzysta. Tak jest zawsze z podziałami. Wbijcie sobie to do głów. Tylko w jedności jest siła.