•  

Widzę dniami czasem jeden, a czasem kilka wpisów na temat zarobków w Polsce
    Minimalna jest przerażająco niska, a średnia krajowa zakłamana.
    Jednak Polacy wolą pisać z cieplutkich domów posty, popijając kapuczyne z lidla niż coś z tym zrobić
    Macie okazje #ukraina się solidaryzuje w naszym własnym kraju i grozi strajkiem, bo nie widzi im się tyrać za 15zł
    Gdzie wasza duma sarmaci? Jak chcieli wam internet zablokować to hur dur
    Wstańcie z kolan
    #polska #ekonomia

źródło: yell.jpg

•  

@MagicznyKarolek: o co Ci chodzi?! Przecież Polskie Rodziny dostały 500+ które pozwoliło wyjść ze skrajnej biedy wielu rodzinom. Jest co raz lepiej, bogacimy się a ostatnie święta były jedne z najtańszych (takie opracowanie przygotowała telewizja polska). Ukraińcy są inspirowani przez Rosjan i Niemców. My mamy dobry Rząd i Przywódcę Narodu więc My nie będziemy protestować bo trwa dobra zmiana która razi Niemców i Rosjan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Widzę dniami czasem jeden, a czasem kilka wpisów na temat zarobków w Polsce
      Minimalna jest przerażająco niska, a średnia krajowa zakłamana.

@MagicznyKarolek: Widzę dniami czasem jeden a czasem klika wpisów, gdzie robacy narzekają na za niską minimalną, bo myślą, że to z niej pochodzi dobrobyt. Jestem za podniesieniem minimalnej do 5k, by patrzeć jak te dzbany giną z głodu na bezrobociu.

•  

@MagicznyKarolek: pytanie, czy jak rozwalimy pół polski protestami, to będzie nam się żyło lepiej?

•  

@MagicznyKarolek: No tego jeszcze nie było:) Będzie tu agitował za robieniem kontr produktywnych rozpierduch?:)
      "mamo! mamo! ja chce być bogaty aaaahhahahahaha1!!":)

Tak średnia krajowa jest zafałszowana bo ludzie zarabiają znacznie lepiej niż to ze średniej wynika.
      Kierowca TIR dostaje oficjalnie grosze a pod stołem nawet 3 razy więcej, budowlaniec podobnie, alimenciarze oficjalnie bezrobotni albo oficjalnie na gównozarobkach a realnie za solidną kasę:)
      A do tego masz najlepiej płatne zwody na JDG -programista na JDG, lekarz na JDG, pilot na JDG, menedżer na JDG, notariuszem prawnicy na JDG itd..

Na bank będziemy bogatsi od paraliżowania kraju, rozbijania witryn sklepowych i ich plądrowania, napierdalania się z policją.

źródło: cdn.arena.pl

•  

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ja tylko wyrażam swoją opinie. Nie wszystkie protesty kamizelek kończyły się rozróbami w kraju. Musimy podejść do tego trzeźwo, ale tez pokazać i oznajmić rząd, ze koniec tego. Jesteśmy jak zamknięte psy w pokoju. A może wystarczy tylko obniżyć podatki dla firm?
      Jest dużo opcji, ale my o nie nie walczymy

•  

@MagicznyKarolek:
      Koniec czego? Co rząd ma ci podnieść pensje? Systematycznie podnoszą pensje i to tak szybko, ze janusze się za głowę łapią i wypadają z biznesu.
      Mam firmę i praktycznie zdanych podatków nie płacę. Nawet jakbym płacił jakieś większe podatki to co ty chcesz mi obniżyć? CIT? PIT?
      I co niby miałbym zrobić z tymi zaoszczędzonymi pieniędzmi? Dać tobie podwyżkę? Niby z jakiej okazji i w jakim celu? Aby tobie poprawić samopoczucie?
      Czy może miałbym zainwestować w nową fabrykę? Tylko po co jak bawiąc się instrumenty finansowe, giełdę wyciągnę więcej i z podobnym stopniem ryzyka niż otwierając nowy zakład pracy.
      Cudów nie będzie i czekają nas dekady ciężkiej pracy. Pamiętaj, ze nasz kraj od 25 lat rozwija gospodarkę i to jest anomalia, w końcu musi przyjść korekta.

•  

Minimalna jest przerażająco niska,

@MagicznyKarolek: Minimalna w innych krajach regionu jest podobna lub nawet niższa. I nie mam tu na mysli tylko państw postzsrr, ale i tych bardziej na Zachód i to nawet bogatszych od Polski.
      Nie można sobie podwyższać minimalki w znacznym oderwaniu od siły gospodarki, bo się ją jeszcze dobije.

•  

@MagicznyKarolek:

Minimalna jest przerażająco niska

W relacji do produkcji jest bardzo wysoka, wręcz ryzykowana dla rynku pracy. Stąd większy sens by miało gdybyś pisał np: "Gospodarka polska jest przerażająco biedna, Polacy produkują tak mało towarów i usług, że aż strach".

•  

I co niby miałbym zrobić z tymi zaoszczędzonymi pieniędzmi? Dać tobie podwyżkę? Niby z jakiej okazji i w jakim celu? Aby tobie poprawić samopoczucie?
      @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Hę? Sam sobie przeczysz:

Systematycznie podnoszą pensje i to tak szybko, ze janusze się za głowę łapią i wypadają z biznesu.
      Tak więc wypadasz z biznesu Januszu! No chyba, że to miała być ironia, ale płace faktycznie systematycznie rosną, więc jesteś na przekór faktom... A tu drugi raz:

Mam firmę i praktycznie zdanych podatków nie płacę. Nawet jakbym płacił jakieś większe podatki to co ty chcesz mi obniżyć? CIT? PIT?
      To płacisz, czy nie płacisz? A oba te podatki najlepiej zlikwidować.

@MagicznyKarolek: Zanim hajs dostaniesz do ręki, 1/3 już zjadana jest przed podatki, potem jeszcze VATy, PITy i gówno ci zostaje. Jak wychodzić na ulicę, to w celu pozbycia się tego złodziejstwa, a nie rozrostu etatyzmu.

•  

@niepodszywamsiepodbiauka: Może nie jestem januszembizensu?
      Mamy rekordowo małe bezrobocie i pensje rosną dlatego, że trudniej o pracownika i rząd podwyższa minimalną i słabej jakości biznesy januszy bazujące na niskich pensjach wypadają z rynku.
      Dam podwyżkę kiedy muszę a nie kiedy mi zbiegnie kasy.
      Nic tu sobie nie przeczę.

To płacisz, czy nie płacisz?
      Może pomyśl zanim skomentujesz?