Wpis z mikrobloga

Mirki jakiego dobrego okuliste z terenu Katowic i miast sąsiednich polecacie? Nie mam zaufania do portalu znany lekarz więc wolę się tu zapytać. Byłam u dwóch okulistów i już nie wiem jaką mam wadę wzroku (wielkość wady bo wadę znam - astygmatyzm ) ( ͡° ʖ̯ ͡°). Według pierwszego mam: - 5 dioptrii na obu oczach, według drugiego mam : - 6,25 i - 7.
#lekarz #okulista #katowice #slask
  • 14
@WuDwaKa obojętnie, zależy mi żeby dobrze dobrać szkła bo mam ponadto zwyrodnienie siatkówki i nie rozumiem skąd bierze się taka rozbieżność pomiędzy diagnozami u tych dwóch lekarzy. Tam różnica jest miesiąca pomiędzy wizytami. Boję się, że to z powodu tego zwyrodnienia tak jest - czyli czy nie ślepne po prostu :( A pytam tu bo na wykopie jest dużo ludzi może ktoś zna kogoś dobrego.
@szynszyla2018 Jesteśmy całą rodziną bardzo zachwyceni dr Małgorzatą Pączek. (przychodnia na Tauzenie: Tysiąclecia 101, Katowice, przy pętli autobusowej). W razie wątpliwości zawsze przeprowadza dodatkowe badania. Dwa razy mi się zdarzyło, że zaprosiła mnie na ponowną konsultację za kilka dni, żeby upewnić się czy wynik badania nie był przekłamany np. ze względu na moje zmęczenie. Przyjmuje zarówno na umowę NFZ jak i prywatnie.
@kajka666 dzięki wielkie za informacje ( ͡º ͜ʖ͡º) A na jakim sprzęcie ten lekarz pracuje? Pytam bo moja pierwsza lekarka również ogólnie była dobra, ale pracowała na rozpadającym się sprzęcie z PRL i np. samo badanie siatkówki było dla mnie fizycznie męczące - najpierw strzelanie powietrzem, potem kroplenie barwnikiem. Przez co postawienie diagnozy co do zwyrodnienia zajęło jej gdzieś z 5 razy więcej czasu niż drugiemu lekarzowi,
@szynszyla2018: Kurczaczek. Totalnie nie znam się na sprzętach okulistycznych. Odpowiem Ci tylko tyle, że się nie rozpadają i nie są z PRL. Też nie lubię strzelania powietrzem, a ona mi to robi! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś syn miał u niej dokładniejsze badanie ciśnienia, ale nie pamięta jakim sprzętem było robione.