Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki Pytanie dla znawców Jmetera , potrzebuje zrobić testy wydajnościowe api , cała apka znajduję się pod jednym adresem url i Jmeter ma przejśc przez cały proces dajmy na to zawierania umowy .Kwestia wskazania mu w które web elementy ma wchodzić najpierw i jakie parametry przekazywać za pomocą wstrzyknięć js ?? Nie wiem dokładnie , widziałem że można go podpiąć pod selenium Web drivera z tym iż zależy mi jednak aby cała operacja leciała w backgorund , bez wyświetlania przeglądarki, jakieś poradniki ?? Wszędzie widzę iż ludzie podają url do poszczególnych funkcji apki , u Mnie url jest taki sam dla każdej funkcji apki, jakieś metoedy wyszukiwania elementów na stornie i wchodzenia w nie ?
#testowanieoprogramowania #tester
  • 16
@rskk: po zaznaczeniu jakiejś opcji widzę iż wczytuje sobie javascripty , fonty z różnych addresów , po zaznaczeniu checkboxa już tych addresów nie pobiera a zależy mi by np i odpowiednie chekboxy były pozaznaczane
@Tomek88: Jak nie masz za bardzo wiedzy a chciałbyś ruszyć z miejsca, to odpal sobie darmową wtyczkę blazemeter w chrome, nagraj przejście testu i wyexportuj do formatu jmx (trzeba konto założyć). Potem otwórz tego jmxa w jmeterze i spróbuj odpalić na pojedynczym wątku.
@LiczbaPi: @Fristo:Z tym Gatlingiem to nie wiem czy on ogarnia java script dziś będę całą noc przy tym to na pewno zerknę ,, nagranie z blaze meteraz po konwersji do jmetera nie przekazuje javascriptow :/
@LiczbaPi:Chcę zmierzyć wydajnośc samego Api bez fronta natomiast to api jest tylko jeden url np :www.wykop.pl
Mogę pod nie strzelić przez jmeterowe path i zalogować się do aplikacji po logowaniu ulr pozostaje www.wykop.pl
Kwestia teraz Aby j meter "przeszedł przez to Api" , i sprawdził jak aplikacja działa wydajnościowo .Ale nie mogę opierać się na żadnych adresach url , gdziekolwiek sie nie kliknie w api adres dalej pozostanie www.wykop.pl , jak
@Tomek88: Trochę pomieszałeś. Selenium nie służy do testów wydajności. Może ci się przydać jedynie w przypadku, gdy masz gotowe scenariusze seleniumowe i chcesz z nich wygenerować identyczny przebieg w jmx dla jmetera. Jeśli nie masz takich testów, to scenariusze możesz ręcznie zrobić Blazemeterem, albo przeklikując po ustawieniu proxy. Na jedno wyjdzie. Poza tym PhantomJS to przeżytek, teraz używa się chromedrivera z opcją headless.
@Fristo: Ale gdy nagrywam blazMeterem testy i konwertuje do jmx To w requście widzę że jedyne dane jakie wprowadza to te do logowania , dalej tych wszystkch ruchów po okienkach javascriptowych już nie widzi :/, Wiem że Selenium służy do testów regresywnych itd ale poprostu nie wiem jak inaczej mam to zrobić :/
Edit; Wiem że mój znajmy wstrzykiwał java scripta w odpowiednie pola jakoś ale w necie ciężko coś znaleśc
@Fristo: Ale Ja domyślnie nie chce spawdzać Frontendowych okienek , z tym iż aplikacja któraa chcę przetestować backendowo jest w javascript i nie wiem jak zmusić jmeter by przeleciał przez nią , normalnie to daje sie adres url ustawia jakieś zmienne i leci , wstrzykując to co chcemy pod wskazaną scieżkę, Ale w tym to nie wiem jak to zrobić
@Tomek88: Nie rozumiesz jak działa ta aplikacja. Api nie ma nic wspólnego z ruchem po stronie, klikaniem w kontrolki, wykonywaniem skryptów itd. to jest frontend i to testujesz np. sitespeedem. API to w twoim wypadku zapewnie zapytania HTTP, cała komunikacja to wymiana surowych danych pomiędzy klientem (przeglądarka) a serwerem i tylko tą część testujesz, nie potrzebujesz nic klikać, potrzebujesz powtórzyć zapytania które normalnie są wywoływane po kliknięciu, ale bez używania frontendu.