Wpis z mikrobloga

Mam swoje pierwsze akwarium od trzech miesięcy. W tym czasie zdążyło mi z wody wyskoczyć 5 molinezji i 4 neonki. Czy to jest normalne, czy może jednak coś im się nie podoba w moim akwarium i szukają lepszego życia na zewnątrz( ͡° ͜ʖ ͡°)? Czy oświetlenie nocne w postaci niebieskiej diody może ograniczyć to wyskakiwanie? Nie chciałbym przykrywać akwarium, ale też nie chcę tracić rybek.
#akwarium #akwarystyka
  • 19
@sAdiBuki: jak nie miałam pokrywy często wyskakiwały mi rybki, jak nie ma pokrywy to jest to nieuniknione, zwłaszcza przy mniejszych zbiornikach. Jaki masz litrarz?
@DurnaBaba: Co prawda od jakiegoś miesiąca testów już nie robię, ale wcześniej co tydzień NO3 było w normie, PO4 w normie. KH i GH 18 i 22 - wysokie, bo mam twardą wodę w kranie, ale czy to by miało taki wpływ na ryby?
@Taurus85 Tak, zawsze rano. CO2 podawane cały czas bo się elektrozawór rozkraczył, ale indykator rano dalej jest zielony. Chociaż teraz myślę, że to może faktycznie być powód.
@Syn_Krzysztofa: Dzięki za odpowiedź. Właśnie jak googlowałem temat to znalazłem informację, że nocne oświetlenie może pomóc. Nawet zapytałem o to w pierwszym poście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam w planie coś takiego zrobić tylko nie wiem czy dosztukować coś do istniejącej lampy czy skonstruować całą nową lampe na LEDach. Ciaglę myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tymczasem sytuacja trochę się ustabilizowała i od