Wpis z mikrobloga

@ama-japan: wiem, że nie ma ich. żartuję sobie właśnie z tego mitu. faktycznie może tak być jak piszesz, mnie osobiście nie jarają brudne gacie, wręcz odwrotnie obrzydza mnie fetysz lizania/wąchania takich przedmiotów...

myślisz, że jest szansa wyprowadzić się do Japonii z Europy i znaleźć pracę z językiem angielskim na początek? z czasem uczyłbym się Japońskiego oczywiście.
@GrindujTopy: są automaty czy sklepy gdzie można kupić np. jedwabny materiał na których jest odcisk szminki czy pomadki do ust znanej "idolki/celebrytki" ale one są szczelnie zalaminowane i odpowiednio podpisane.

Szansa zawsze jest, musisz najpierw znaleźć pracę, bo to podstawa do uzyskania wizy. Przeglądaj oferty, wysyłaj CV - łatwo nie będzie. Znając tylko angielski niestety odpada 80-90% ofert. Znając japoński na poziomie komunikatywnym już około połowy. Jeśli masz jakieś unikalne walory
@GrindujTopy: fizycznie bez języka nikt Ciebie nie zatrudni, nie będziesz rozumiał nie tylko poleceń ale wymogów bezpieczeństwa. Wbrew pozorom nie jest łatwo dostać pracę w McDonaldzie bez znajomości japońskiego na poziomie zaawansowanym lub native. Jeśli chcesz tutaj przyjechać to ucz się języka, to najlepsza inwestycja.

A tak Azjatki mają to coś w sobie, szczególnie te z Okinawy. Tu jedna z moich ulubionych Meisa Kuroki
ama-japan - @GrindujTopy: fizycznie bez języka nikt Ciebie nie zatrudni, nie będziesz...

źródło: comment_ovxpbRvreTjaCO9h4YbJt60LiU5dtho0.jpg

Pobierz
@ama-japan: dziękuję za informacje, chyba się wezmę za japoński i może za kilka lat się uda wyemigrować.
wypłata z mcdonalds pozwala się utrzymać tam? mam na myśli lokum, jedzenie, ciuchy itp. bo gdybym miał wyjechać to raczej średnio mi się widzi pogarszać dotychczasowy poziom życia.

przeurocza, one wszystkie tam takie słodkie z twarzy czy większość przeciętna?
@GrindujTopy: da się utrzymać ale raczej bliżej 0 na koniec miesiąca. Jeśli myślisz o normalnym życiu to też potrzebujesz normalnej, dobrze płatnej pracy.
Wszystko zależy od Twoich wymagań i standardu życia. Oczywiście w dużym mieście np Tokio wszystko będzie droższe ale pensje też wyższe, natomiast na wsi np na północy to może być nawet połowa tego co w Tokio.
Na pewno na początek będziesz potrzebować około 20-30 tys. zł w gotówce
ama-japan - @GrindujTopy: da się utrzymać ale raczej bliżej 0 na koniec miesiąca. Jeś...