Wpis z mikrobloga

@MrW_95: Ogarniam SEM, trochę SEO. Google Analytics, social media i ogólnie digital. W tym kierunku szukam. Skończyłem technikum logistyczne. Ze studiów zrezygnowałem przed otrzymaniem indeksu.
Doświadczenie głównie w sprzedaży i zarządzaniu małym zespołem.
@szukam_pracy_:
Jaka miejscowość?
Szukam w tej samej gałęzi, lecz na razie mogę się tylko pochwalić pozyskaną teorią - kursy udemy i Internetowe Rewolucje Google. Obecnie się przygotowuję do certyfikatu Google AdWords. Wykształcenie wyższe.
Pracowałem 3 lata jako spec. ds sprzedaży, ale chcę się przebranżowić na e-marketing.
W Poznaniu na takie stanowiska oczekują doświadczenia, nawet na stanowiska asystent, młodszy etc.
Powodzenia! :)
@marszaalll: Też Poznań :D
I też się przebranżawiam. Nie wyobrażam sobie użerać się z klientami całe życie.
Doświadczenia zawodowego w tym temacie nie mam, ale robiłem jakieś stronki i kampanie dla rodziny, więc coś tam liznąłem. Faktycznie najczęściej chcą doktoratu i 15 lat doświadczenia, żeby dostać zaszczyt bycia asystentem.
Polecisz jakieś kursy z udemy? Internetowe rewolucje robiłem, ale szczerze mówiąc mało tam było mięsa. Jedynie moduł z analityką ciekawy. A te
@szukam_pracy_:
1. Google Ads (AdWords) 2019 - Fundamenty Marketingu PPC
2. SEO: Od Podstaw do Pozycjonera Stron WWW
Te mam już za sobą, ale w zasobach mam wiele więcej, które pozostaje ogarnąć. Poza taką tematyką chcę liznąć HTML i CSS, mniemam że będą najtrudniejsze.

Tutaj masz info o certyfikacie od Google :)
searchenginejournal.com/google-ads-certification-guide/283259/

Gdzie szukasz ofert? Coś poza linkedIn, pracuj, olx, rocketjobs, grupki FB?
@marszaalll: Szukam praktycznie tylko tam, gdzie poleciłeś. I polecam też zaglądać na strony firm, które Cię interesują. Tam też zawsze jest info o rekrutacji. Minusem jest to, że te rekrutacje trwają miesiącami i mogą się do Ciebie odezwać za pół roku.
@marszaalll: z jednego miejsca wysłali mi ankietę do wypełnienia i odesłania, druga firma chciała, żebym zrobił zadanie. Wszystko odesłałem w piątek, ale na razie cisza. Zaczynam poważnie myśleć nad wzięciem jakiejś roboty, gdzie nie będę się musiał niczego uczyć. Jakieś busy czy inny kierowca. Powoli siedzenie w domu siada mi na banię, chociaż robię dużo pożytecznych rzeczy. To się z kolei odbija na wszystkim, bo robię się nerwowy. Takie szukanie dobrej
Czy ta ankieta z budowy przypominała tę, która pojawia się na pracuj.pl? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z wczorajszych dwóch rozmów jestem szczerze zainteresowany tą drugą pracą (niekorporacyjny styl to duży +, no i rozmowa z osobą, która nie emanuje HR-owym charakterem tworzy fajną atmosferę spotkania). W tej pierwszej to raczej się niczego nowego nie nauczę i w sumie tak z braku laku poszedłem.
Z kolei dziś szło wszystko
@marszaalll: ankieta była od poznańskiej agencji SEO/SEM na literę w. i dotyczyła zarobków, od kiedy mogę zacząć i dlaczego akurat ja. I tam chyba trochę przestrzeliłem z zarobkami i nie oddzwonili XD Aczkolwiek tli się jeszcze we mnie nadzieja, bo to było dopiero w piątek.
Co ciekawe, ankietę dostałem po miesiącu od aplikacji, więc chyba nie była to automatyczna wiadomość do każdego aplikującego.
Co do stawek, to schowałem dumę do kieszeni
@marszaalll: zazdroszczę, że masz w ogóle oddzew i spotkania, bo mój telefon milczy. Może chcesz się wymienić cefałkami na PW? Chętnie zobaczyłbym CV kogoś, kto dostaje telefony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możemy oczywiście zamazać dane :D
Kończąca się ...czni! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aplikowałem bezpośrednio przez stronę, ankietę mi wysłali w ciągu tygodnia. Tylko, że zwrócono się do mnie w mailu per Pani ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Chcesz doświadczeń, wykształcenia czy spojrzeć pod kątem wizualnym?
@marszaalll: dokłądnie oni. Jak pisałeś o niekorporacyjnej atmosferze, to myślałem, że byłeś u nich na rozmowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja dostałem maila od ich prezesa (po 22:00 XD) z prośbą o wypełnienie ankiety. Odniósł się z wiadomości do tego, co pisałem w mailu z CV, więc poczułem się wyróżniony i już myślałem, że może to był strzał w dziesiątkę ( ͡° ʖ̯ ͡°