•  

  #prawica #4konserwy.ru #bekazprawakow #neuropa #polityka #polska #korwin #bekazkorwina

  Oto jeden z PiP w Polsce.
  Piątek ładnie pokazuje:

  Grzegorza Brauna w towarzystwie Leonida Swiridowa. Swiridow to rosyjski dziennikarz wydalony z Polski w grudniu 2015 r. Jego wydalenie zbiegło się z rozbiciem siatki GRU w Polsce.
  Brauna przedstawiać nie trzeba. Wsławił się jako najbardziej skrajny kandydat w wyborach prezydenckich 2015 r. Określił wtedy Polskę jako „kondominium niemiecko-rosyjskie pod tymczasowym zarządem żydowskim”. Braun jest też reżyserem i scenarzystą. Współtworzył m.in. cykl filmów dokumentalnych pt. „Errata do biografii”, w których zarzucał znanym Polakom współpracę z komunistycznymi służbami specjalnymi. Pomówił w ten sposób popularnego językoznawcę Jana Miodka, który oskarżył Brauna o zniesławienie i wygrał w sądzie.
  Ostatnio znowu było głośno o Braunie, gdyż założył koalicję wyborczą z Januszem Korwin-Mikkem (partia Wolność) i Robertem Winnickim (Ruch Narodowy). Antyunijna koalicja pod hasłem „Aby Polska była polska” ma wystartować w... wyborach europejskich.
  Kim zaś jest Leonid Swiridow? To Rosjanin, dziennikarz rosyjskiej agencji informacyjnej MIA „Rossija Siegodnia”, który w grudniu 2015 r. został wydalony z Polski w związku z podejrzeniami o szpiegostwo. Jego przypadek „Wyborcza” opisywała tak:
  „Decyzję nakazującą opuszczenie kraju przez Rosjanina wydał pod koniec listopada Polski Urząd ds. Cudzoziemców. Swiridow miał 30 dni na opuszczenie kraju (...) Z nieoficjalnych informacji wynika, że ABW chciała od samego początku wydalić Rosjanina z Polski, bo podejrzewała go o działalność szpiegowską (...) Wszczęta wobec Swiridowa procedura zbiegła się w ubiegłym roku z wydaleniem kilku rosyjskich dyplomatów, których polskie służby uznały za przedstawicieli GRU - rosyjskiego wywiadu wojskowego (...) Swiridow został już raz wydalony z innego kraju z podobnych powodów - w 2006 r., gdy pracował dla agencji RIA Nowosti, stracił akredytację w Czechach. Tamtejsze władze też nie chciały mówić o powodach swej decyzji, ale dziennik ‘Mladá Fronta Dnes’ twierdził, że Swiridow był podejrzany o współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi”.
  _Osobą kluczową w tym gronie może być Agnieszka Piwar (pierwsza od prawej – Swiridow stoi między nią a Braunem). To autorka polskojęzycznej wersji portalu Sputnik, słynnego jako tuba propagandowa Kremla.

  Brauna łączy z dziennikarką Sputnika nie tylko kwartalnik „Opcja na prawo”. Podobnie jak Grzegorz Braun, Agnieszka Piwar głosi poglądy ultrakatolickie. Co więcej, razem z nim uczestniczyła w antyprotestanckiej kampanii propagandowej z 2017 r. Celem tej kampanii było storpedowanie obchodów rocznicy narodzin protestantyzmu, czyli wystąpienia Marcina Lutra z 1517 r. (słynne przybicie „Tez o odpustach” do drzwi kościoła zamkowego w Wittenberdze).
  Jeśli zaś sięgnąć do lat 80., Grzegorz Braun figuruje w wywiadowczej teczce „Chemex” (dostępnej w Instytucie Pamięci Narodowej pod sygnaturą IPN BU 01911/147). Funkcjonariusze wywiadu PRL wpisali do niej Brauna jako kontakt Antoniego Macierewicza i związanej z nim grupy działaczy ówczesnego podziemia. Mieszkanie Grzegorza Brauna (wówczas niespełna osiemnastoletniego) miało stanowić punkt, w którym ludzie Macierewicza odbierali konspiracyjne przesyłki z zagranicy.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Od kilku już dni mam usiąść do komputera i popełnić porządny wpis, ale zawsze coś wypadnie... Nawet wczoraj, wiem, że mam mieć w miarę wolny dzień, siadam do komputera... I znajomy podesłał mi info, że facet niecałe 100 km ode mnie ma na sprzedaż po taniości gniazda półautomatyczne... Dwa razy mi takich rzeczy powtarzać nie trzeba. Gniazda w prawdzie do delikatnego remontu, ale za nowe musiałbym zapłacić lekko 10x tyle. Było trochę przygód z transportem, ale finalnie daliśmy radę, a dzisiaj od rana w kurniku wielkie przemeblowanie.

  Mam łącznie 4 sztuki takich modułów jak na zdjęciu - na upartego starczy ich nawet dla 300 kur :) Więc można powiedzieć, że pierwsze inwestycje związane z powiększeniem stadka zostały wykonane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Półautomatyka tych gniazd polega na tym, że podłoga w gwiazdach jest pod delikatnym kątem - jajko zniesione przez kurę stacza się do rynienki która znajduje się bezpośrednio na tyłach gniazda - i tam kura ani żaden inny szkodnik nie ma szans się do niego dobrać. No, poza mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Od rana doprowadzałem pierwszy moduł do użytku, wywalałem stare gniazda, robiłem przemeblowanie... Nie zdążyłem rozrzucić jeszcze świeżej słomy, a nie chcę już kurom więcej dzisiaj przeszkadzać, niech pomieszkają sobie trochę, w końcu to ich kurnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Trzymajcie kciuki aby nowe gniazda przypadły kurkom do gustu :)

  #kurkazpodworka
  pokaż całość

  odpowiedzi (33)

 • avatar

  Wszystko czarno na białym - dosłownie. ¯\_(ツ)_/¯ Miasto Zakopane przesłało nam "umowę" na organizację imprezy sylwestrowej zawartą pomiędzy TVP a Zakopanem. Całość do "poczytania" tu.
  Koszty poniesione przez miasto to 1.100.000,00 zł.

  pokaż spoiler Czekamy jeszcze, co w odpowiedzi na to samo pytanie dostaniemy od Warszawy i Katowic.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #sylwester #zakopane #watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #ciagniemywladzezajezyk
  pokaż całość

  odpowiedzi (42)

 • avatar

  Dzisiaj nietypowe #rozdajo z mojej strony, bo suszone koniki polne. Trochę jak #chipsy pod #piwo jak znalazł.
  #jedzenie

  odpowiedzi (82)