•  

  Ten moment, gdy uświadamiasz sobie, że "jak nas widzą, tak nas piszą", a ty niewiele możesz na to poradzić. Stowarzyszenie "Polska Walcząca przeciw faszyzmowi" powstało kilka lat za późno.

  Gratuluję, nazi-"patrioci". Ukradliście ten symbol, jak widać skutecznie.

  I niech mi tu nikt nie bełkocze "Polskie atakujom!". Informacja podana o kotwicy jest prawidłowa i ścisła: "symbol skradziony".

  #faszyzm #polskawalczaca #historia #neuropa

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net

  •  

   @Andreth: Tak zniszczyć przesłanie jednego z najważniejszych polskich symboli. To po prostu podłość

  •  

   @Andreth: Głupie wnioski wysnuwasz. Ja sobie napiszę, że logo wykopu jest 'faszystowskie' (mając na myśli 'nazistowskie', ale debile tego nie rozróżniają) i co? Będzie 'faszystowskie'? Swastyka taka jak na tej ulotce też nie jest faszystowska ani nawet nazistowska. To jest kwestia ignorancji interpretacyjnej.

  •  

   @Andreth: nikt żadnego symbolu nie ukradł, co to pierdolsiz jak potłuczony. Jest to znak polski walczącej i nic się nie zmieniło. Jest użyta w insygniach Jednostki Wojskowej Komandosów. A niepełnosprawny umysłowo lewak to i faszyzm w płatkach z mlekiem znajdzie.

  •  

   @Ripper: To nie jest podłość, w każdym razie nie na zasadzie podłości incydentalnej. To było planowe działanie PiS-u, ONR-u i innych tego typu organizacji sterowanych z Moskwy.

  •  

   @Andreth: Skradziony to znaczy co? Jego znaczenie się nie zmieniło, symbolizuje dokładnie to samo. Nie jest skradziony. To, że grupka X widziała go na koszulkach nacjosebów, no cóż. Propouję do symboli naziwstowskich dorzucić logo Adidas jako symbol skradziony.

  •  

   @Andreth: @kinasato: Poza tym co ja miałbym zrobić z taką informacją z dupy? Mam się wstydzić za Polskę, przeprosić za holokaust i może jeszcze poprosić jakiś bardziej prawilny kraj o interwencję zbrojną? Dlaczego Polacy sami na siebie kręcą bata umniejszając swoją godność poprzez między innymi bezkrytyczną zgodę na bzdurne doniesienia nadwrażliwych aktywistów z tej czy innej strony?

  •  

   @daniel42na_: @yggdrasill: @Andreth: Patrzcie jaki faszystowski symbol znalazłem. Kiedyś to był symbol walki o ideały, a teraz to tylko zamaskowani chuligani chodzą i biją ludzi. Symbol skradziony przez uzbrojoną bandę troglodytów-bandytów.
   A jest skradziony bo ktoś tak napisałem w internecie i to musi być prawda. Tak samo jak z PW, prawda bo ktoś tak napisał na instagramie ~~

   źródło: i.etsystatic.com

  •  

   Dlaczego Polacy sami na siebie kręcą bata umniejszając swoją godność?

   @yggdrasill: Ano, właśnie. Co zrobiłeś, żeby kotwica nie pojawiała się obok haseł rasistowskich, obok swastyk, krzyży celtyckich i tym podobnego szajsu? Czy sam smarowałeś?

   PS Nazizm był niemiecką odmianą faszyzmu. Faszyzmu sensu largo, nie w rozumieniu ideologii głoszonej od lat 20-tych przez Mussoliniego - jeśli cię to interesuje, historycy idei i politolodzy, czyli owi "debile" nawet uważają, że faszyzm poprzedza Mussoliniego.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Andreth:

   Ano, właśnie. Co zrobiłeś, żeby kotwica nie pojawiała się obok haseł rasistowskich, obok swastyk, krzyży celtyckich i tym podobnego szajsu? Czy sam smarowałeś?

   Mogłabyś przetłumaczyć ten akapit z języka więziennego (?) na Wspólną Mowę? Czy to jest jakiś zarzut w kierunku mojej rzekomej bierności? Idei tego symbolu szkodzisz w tej chwili Ty, poprzez samą akceptację i powtarzanie OPINII, jakoby został skradziony.

   Co do różnic między faszyzmem a nazizmem - jest ich za dużo, żeby stanowiły jedność sygnowaną pojęciem faszyzmu sensu largo i jest to co najmniej przekłamanie. Identyfikujmy wroga prawidłowo.

  •  

   Mogłabyś przetłumaczyć ten akapit z języka więziennego (?) na Wspólną Mowę?

   @yggdrasill: Co to jest "język więzienny" i którego słowa nie zrozumiałeś? (Nie, żadne nie pochodzi z grypsery, jeśli to ma oznaczać "język więzienny"). BTW, jeśli zrozumiałeś przynajmniej 90% słów, a zdanie jest gramatycznie poprawne, sens powinien być jasny. Tak mówi teoria nauki języków obcych,

   Idei tego symbolu szkodzisz w tej chwili Ty, poprzez samą akceptację i powtarzanie OPINII, jakoby został skradziony.

   @yggdrasill: Ależ ja tej kradzieży nie "akceptuję", ja z tą kradzieżą aktywnie walczę. Powtarzanie "wcale nie ukradli", jeśli gołym okiem widać kradzież (kotwicę używaną przez ruchu neonazistowskie i neofaszystowskie) jest natomiast więcej niż akceptacją, jest przyzwoleniem,

   Co do różnic między faszyzmem a nazizmem - jest ich za dużo, żeby stanowiły jedność sygnowaną pojęciem faszyzmu sensu largo i jest to co najmniej przekłamanie. Identyfikujmy wroga prawidłowo.

   @yggdrasill: #potrzebnezrodlo Solidne źródło, bo leksykony politologii definiują nazism jako "niemiecką skrajną odmianę faszyzmu".

  •  

   @Andreth: Fragment o smarowaniu mnie zastanowił. Skojarzyło mi się niefajnie.

   Ignorancja interpretacyjna jest w dalszym ciągu moją odpowiedzią na Twoje wszczęcie alarmu pod tytułem "olaboga, zagraniczni ludzie źle mówią o Polsce", więc 1) to musi być zawsze prawda (opinii od faktu nie odróżnia większość ludzi); 2) ja jestem za to odpowiedzialny jako bierny heteroseksualny biały facet; 3) Polska najgorsza na świecie. No nie jest tak, wybacz.

   Leksykony zawierają uproszczenia, przekłamania, błędy i informacje nieaktualne, vide homoseksualizm jako zboczenie w leksykonie medycyny. Omawiana przez nas kwestia jest sporna i w tym punkcie mogę się z Tobą spotkać, jeśli pozwolisz.

  •  

   wszczęcie alarmu pod tytułem "olaboga, zagraniczni ludzie źle mówią o Polsce"

   @yggdrasill: Nawet nie mówią o Polsce.

   więc 1) to musi być zawsze prawda (opinii od faktu nie odróżnia większość ludzi); 2) ja jestem za to odpowiedzialny jako bierny heteroseksualny biały facet; 3) Polska najgorsza na świecie.

   @yggdrasill: ??? (Nie mam bladego pojęcia, jaka jest twoja płeć, karnacja, i orientacja seksualna, i związku nie widzę - zadałam konkretne pytanie, co zrobiłeś, by chronić symbol PW przed zawłaszczeniem przez rasistów, neofaszystów, neonazistów i tym podobne ruchy).

   Leksykony zawierają uproszczenia, przekłamania, błędy i informacje nieaktualne, vide homoseksualizm jako zboczenie w leksykonie medycyny. Omawiana przez nas kwestia jest sporna i w tym punkcie mogę się z Tobą spotkać, jeśli pozwolisz.

   @yggdrasill: Źródło miało być (popierające stanowisko, że nazizm nie był odmianą faszyzmu sensu largo, że pozwolę sobie przypomnieć) - następne konkretne pytanie, na które odpowiedzi brak. Cieszy mnie natomiast ewolucja od "debile" do "kwestia jest sporna", zawsze coś.

   +: pabel
  •  

   @Andreth: Wykazałem ugodowość w dyskusji. Szkoda, że Ty nie cofnęłaś się w swojej nadinterpretacji ani trochę, bo może doszlibyśmy do czegoś mniej sztampowego niż powyższe. Pozdro, nie chciałem być bucem.

  •  

   @yggdrasill: Postawiłam tezę "rekin jest rodzajem ryby". Ty stawiasz tezę "rekin nie jest rodzajem ryby". Możemy na ten temat podyskutować, czemu nie (i pojęcie "ryby" i pojęcie "faszyzmu" można lepiej lub gorzej zdefiniować, a i rekiny i nazizm są nieźle opisane i można ocenić, czy mieszczą się w definicjach), ale teraz postulujesz "ugodę" "nie bądźmy sztampowi i nie nadintepretowujmy". Nie wiem co to ma do czegokolwiek, ale rozumiem, że nie chcesz dyskutować. OK, nie zmuszam, też pozdrawiam.

   +: pabel
  •  

   @Andreth kurła runy z flutparku też nazistowskie

  •  

   @Andreth: Skradziony to znaczy co? Jego znaczenie się nie zmieniło, symbolizuje dokładnie to samo. Nie jest skradziony. To, że grupka X widziała go na koszulkach nacjosebów, no cóż. Propouję do symboli naziwstowskich dorzucić logo Adidas jako symbol skradziony.

   @daniel42na_ Niby tak ale równie dobrze możemy nie reagować na swastyke bo to symbol z kultury dalekiego wschodu tylko. A to ze ktoś widział swastyke na mundurach i sztandarach nazistów, no cóż.

   Niestety do końca to tak nie działa. Znaczenie symbolu jest takie jak go odbiera społeczeństwo. - a odbiór może się zmienić.

  •  

   @Andreth: Ewidentnie żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów, która dziedziczy tradycje oddziałów AK, muszą nam robić straszną oborę na ćwiczeniach z wojskami specjalnymi z USA, obwieszeni tym obrzydliwym faszyzmem

   źródło: wykop.pl

  •  

   @Andreth ??? Jakas mała organizacja za wielką wodą w totalnie ignorancki sposób uznała Kotwice za symbol faszystowski (xD) a ty z tego powodu wylewasz żale? Ba! Ty jeszcze swoją retoryka potwierdzasz ta absurdalna ulotkę "I niech mi tu nikt nie bełkocze "Polskie atakujom!". Informacja podana o kotwicy jest prawidłowa i ścisła: "symbol skradziony"."
   Poważnie?!

  •  

   @daniel42na_: skradziony to zle slowo, ale "zawlaszczony" - jak najbardziej. Wszyscy, widzac dzis ten symbol, kojarzymy go nie tylko z polska historia, ale tez "patryjotami" typu nacjololo.

  •  

   @Andreth: gratulujesz, bo tak napisał jakiś funpage na fb czy innym instagównie? Jebnij się w łeb

  •  

   Ten wpis jest tak wielopoziomowa absurdalna abstrakcja, że gdy przeglądałem gorące i znów na niego trafiłem, stwierdziłem, że muszę wejść by napisać...:
   XD

  •  
   toshie

   +1

   @Andreth A przejmujesz się ulotkami jakichś ameb :D

   "Kotwica/Pamiętamy" :DDDD

  •  

   @daniel42na_: Za chwilę do tych symboli dojdzie orzełek i biało-czerwone barwy. Bo jakieś sebixy też będą je nosić. A flaga III Rzeszy także była biało-czerwona ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   @Andreth: Nazizm to nie niemiecki faszyzm, mimo tego, że miał jakieś części wspólne. Nazizm jest to narodowy socjalizm, gdzie idee marksistów w postaci walki klas zostały zamienione na walkę ras. Bliżej ustrojowi Trzeciej Rzeszy było do bolszewizmu niż faszyzmu. Dlatego też między innymi klasyfikacja nazizmu jako ustroju prawicowego jest dalekie od prawdy. Adolf Hitler i jego świta to były(są) lewaki. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   @Czesiowcy: akurat powinieneś wiedzieć, że panowie ze zdjęcia (a raczej ich koledzy) zorganizowali kampanię sprzeciwiającą się używaniu symbolu Polski Walczącej przez Sebixów zarówno na codziennych łachach, jak - o zgrozo - do bazgrania na ścianach. A to w dużej mierze o to ostatnie chodzi w tej ulotce.

   źródło: youtube.com

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Ultimator: Wiem o tym doskonale, wiem też, że nie cała JWK dziedziczy tradycje AK-owskie, zespół bojowy B dziedziczy tradycje polskiego pododdziału (nr 6) z Commando no. 10. Wiem również o tym, że ulotka z internetu (a na oko wygląda na ulotkę amerykańskich "antyfaszystów") jest zazwyczaj zerowym wyznacznikiem problemu. Biedna Andreth zaraz ujrzy reportaż Slate sprzed 7 lat ze zdjęciem gościa w bluzie "Polska" i najprawdopodobniej wybuchnie jej głowa.

  •  

   @Andreth: Co to za bzdury? Ukradzenie symbolu musiałoby oznaczać zmianę jego znaczenia, a tutaj tego nie ma. Co więcej, w Powstaniu Warszawskim walczyli członkowie ONRu. Cała ta walka z faszyzmem jest śmiechu warta i ludzie którzy ją prowadzą są zwykłymi debilami: sensem organizacji jak ONR czy jakieś Srangi Falangi jest bunt i potrzeba bycia zwalczanym przez reżim.

  •  

   @Andreth: Poza tym śmieszy mnie zwalczanie grupki łysoli kiedy chyba najwięcej w Polsce placów, pomników i ulic jest imienia Piłsudskiego, który prowadził nasz kraj do faszyzmu, nie mówiąc już nawet o ulicach Rydza. To był realny faszyzm, nie chuliganerka gówniarzy pod blokiem, często w szkole przedstawiany jako raj utracony.

  •  

   @Andreth: Czasami mam wrażenie że piszesz mądrze a potem pociskasz takie głupoty jak tutaj. To że sobie ktoś zrobił listę, albo że inny debil używa symbolu nie zmienia jego ugruntowanego przez ciężkie lata znaczenia.

  •  

   @Andreth

   I niech mi tu nikt nie bełkocze "Polskie atakujom!". Informacja podana o kotwicy jest prawidłowa i ścisła: "symbol skradziony".

   Widze wytoczyłaś rzetelne argumenty nie do zbicia już na samym początku dyskusji, jedziesz z kaczystowskim zaściankiem xdd

   "Nie śmiej krytykować mojej opinii bo jest prawidłowa i najprawdziwsza."

   pokaż spoiler XD, jednak lewicowe poglądy są nierozłączne z spier***eniem umysłowym


   pokaż spoiler I nie bełkocz że nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   jest imienia Piłsudskiego, który prowadził nasz kraj do faszyzmu

   @HumbugPL: Nie. (Nie każdy autorytaryzm jest faszyzmem).

   nie mówiąc już nawet o ulicach Rydza

   @HumbugPL: A, ten to tak.