Wpis z mikrobloga

Ten moment, gdy uświadamiasz sobie, że "jak nas widzą, tak nas piszą", a ty niewiele możesz na to poradzić. Stowarzyszenie "Polska Walcząca przeciw faszyzmowi" powstało kilka lat za późno.

Gratuluję, nazi-"patrioci". Ukradliście ten symbol, jak widać skutecznie.

I niech mi tu nikt nie bełkocze "Polskie atakujom!". Informacja podana o kotwicy jest prawidłowa i ścisła: "symbol skradziony".

#faszyzm #polskawalczaca #historia #neuropa
Andreth - Ten moment, gdy uświadamiasz sobie, że "jak nas widzą, tak nas piszą", a ty...

źródło: comment_k5a5re9s01RUDmMXkbhTooRKK1R0RA3V.jpg

Pobierz
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Andreth: @kinasato: Poza tym co ja miałbym zrobić z taką informacją z dupy? Mam się wstydzić za Polskę, przeprosić za holokaust i może jeszcze poprosić jakiś bardziej prawilny kraj o interwencję zbrojną? Dlaczego Polacy sami na siebie kręcą bata umniejszając swoją godność poprzez między innymi bezkrytyczną zgodę na bzdurne doniesienia nadwrażliwych aktywistów z tej czy innej strony?
@daniel42na_: @yggdrasill: @Andreth: Patrzcie jaki faszystowski symbol znalazłem. Kiedyś to był symbol walki o ideały, a teraz to tylko zamaskowani chuligani chodzą i biją ludzi. Symbol skradziony przez uzbrojoną bandę troglodytów-bandytów.
A jest skradziony bo ktoś tak napisałem w internecie i to musi być prawda. Tak samo jak z PW, prawda bo ktoś tak napisał na instagramie ~~
kinasato - @daniel42na_: @yggdrasill: @Andreth: Patrzcie jaki faszystowski symbol zna...

źródło: comment_nneWo5PI9ucKK1l15hKNg4Vyj6OzB9vB.jpg

Pobierz
Dlaczego Polacy sami na siebie kręcą bata umniejszając swoją godność?


@yggdrasill: Ano, właśnie. Co zrobiłeś, żeby kotwica nie pojawiała się obok haseł rasistowskich, obok swastyk, krzyży celtyckich i tym podobnego szajsu? Czy sam smarowałeś?

PS Nazizm był niemiecką odmianą faszyzmu. Faszyzmu sensu largo, nie w rozumieniu ideologii głoszonej od lat 20-tych przez Mussoliniego - jeśli cię to interesuje, historycy idei i politolodzy, czyli owi "debile" nawet uważają, że faszyzm poprzedza Mussoliniego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Andreth:

Ano, właśnie. Co zrobiłeś, żeby kotwica nie pojawiała się obok haseł rasistowskich, obok swastyk, krzyży celtyckich i tym podobnego szajsu? Czy sam smarowałeś?

Mogłabyś przetłumaczyć ten akapit z języka więziennego (?) na Wspólną Mowę? Czy to jest jakiś zarzut w kierunku mojej rzekomej bierności? Idei tego symbolu szkodzisz w tej chwili Ty, poprzez samą akceptację i powtarzanie OPINII, jakoby został skradziony.

Co do różnic między faszyzmem a nazizmem - jest
Mogłabyś przetłumaczyć ten akapit z języka więziennego (?) na Wspólną Mowę?


@yggdrasill: Co to jest "język więzienny" i którego słowa nie zrozumiałeś? (Nie, żadne nie pochodzi z grypsery, jeśli to ma oznaczać "język więzienny"). BTW, jeśli zrozumiałeś przynajmniej 90% słów, a zdanie jest gramatycznie poprawne, sens powinien być jasny. Tak mówi teoria nauki języków obcych,

Idei tego symbolu szkodzisz w tej chwili Ty, poprzez samą akceptację i powtarzanie OPINII, jakoby został
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Andreth: Fragment o smarowaniu mnie zastanowił. Skojarzyło mi się niefajnie.

Ignorancja interpretacyjna jest w dalszym ciągu moją odpowiedzią na Twoje wszczęcie alarmu pod tytułem "olaboga, zagraniczni ludzie źle mówią o Polsce", więc 1) to musi być zawsze prawda (opinii od faktu nie odróżnia większość ludzi); 2) ja jestem za to odpowiedzialny jako bierny heteroseksualny biały facet; 3) Polska najgorsza na świecie. No nie jest tak, wybacz.

Leksykony zawierają uproszczenia, przekłamania, błędy
wszczęcie alarmu pod tytułem "olaboga, zagraniczni ludzie źle mówią o Polsce"


@yggdrasill: Nawet nie mówią o Polsce.

więc 1) to musi być zawsze prawda (opinii od faktu nie odróżnia większość ludzi); 2) ja jestem za to odpowiedzialny jako bierny heteroseksualny biały facet; 3) Polska najgorsza na świecie.


@yggdrasill: ??? (Nie mam bladego pojęcia, jaka jest twoja płeć, karnacja, i orientacja seksualna, i związku nie widzę - zadałam konkretne pytanie, co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: Wykazałem ugodowość w dyskusji. Szkoda, że Ty nie cofnęłaś się w swojej nadinterpretacji ani trochę, bo może doszlibyśmy do czegoś mniej sztampowego niż powyższe. Pozdro, nie chciałem być bucem.
@yggdrasill: Postawiłam tezę "rekin jest rodzajem ryby". Ty stawiasz tezę "rekin nie jest rodzajem ryby". Możemy na ten temat podyskutować, czemu nie (i pojęcie "ryby" i pojęcie "faszyzmu" można lepiej lub gorzej zdefiniować, a i rekiny i nazizm są nieźle opisane i można ocenić, czy mieszczą się w definicjach), ale teraz postulujesz "ugodę" "nie bądźmy sztampowi i nie nadintepretowujmy". Nie wiem co to ma do czegokolwiek, ale rozumiem, że nie chcesz
@Andreth: Skradziony to znaczy co? Jego znaczenie się nie zmieniło, symbolizuje dokładnie to samo. Nie jest skradziony. To, że grupka X widziała go na koszulkach nacjosebów, no cóż. Propouję do symboli naziwstowskich dorzucić logo Adidas jako symbol skradziony.


@daniel42na_ Niby tak ale równie dobrze możemy nie reagować na swastyke bo to symbol z kultury dalekiego wschodu tylko. A to ze ktoś widział swastyke na mundurach i sztandarach nazistów, no cóż.

Niestety