Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś doradzić jakimi ćwiczeniami/rozciąganiami zwiększyć otwarcie bioder? Zauważyłem, że przy martwym ciągu sumo kąt pomiędzy miednicą a udami nie jest na tyle rozwarty, żeby ustawić się w poprawnej pozycji. Konsekwencją tego jest, to, że zaczynając ruch mój tułów jest zbyt poziomy i w pierwszej kolejności dociągam sztangę plecami do nóg, co nie jest efektywne.
Long story short - mobilność w biodrach.
Cz ktoś obeznany w temacie @bdm_bq @Poemat (choć tutaj po porannym wpisie trochę boję się wołać) mógłby doradzić jakie ćwiczenia, jakie rozciagania wdrożyć ( i jak wdrożyć w plan treningowy) aby rozwiązać problem?
#silownia #mikrokoksy
  • 7
@pokey: Zwiększenie "otwarcia" biodra to rozluźnienie panewki stawu biodrowego oraz rozciąganie zginaczy/przywodzicieli.
Tego jest tak dużo w internetach, że wystarczy poszukać.
@pokey
1. Weź roller, wciśnij między przywodziciele w miarę wysoko. 2. Sciskaj cały czas roller i wykonuj hip hinge, 4 sekundy w dół, sekunda w górę, bardzo mocne spięcie pośladkowych na górze, jednocześnie cały czas trzymając ściśnięty roller. Powtarzaj ruch przez 40 sekund. Zaraz po ćwiczeniu zrób obciążony wzorzec przysiadu.
3. Wróć i daj znać czy pomogło.

Przed treningiem. 2-3x wystarczy. Od roku to prawie cała moja rozgrzewka do siadow ( ͡
@pokey Nie bój się, nie chodziło mi o takie przypadki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Tak jak wyżej napisali, bdb jako aktywacja. Inne które może poskutkować to aktywacja pośladkowego średniego - być może jest on za słaby w stosunku do przywodzicieli i dlatego nie możesz zrobić większego rozwarcia, tutaj klasyka ze step-up'em i odwodzenie z gumą. Drugie ze statyki (więc nie nada się przed typowo siłowym) to "żabka", coś