Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Potrzebuję Waszej pomocy. Moja przygoda ze stacjonarką zakończyła się gdzieś tak w 200Xr. (jeszcze za czasów Athlona 1,8 ghz, wcześniej pamiętam intela premium 166 mhz) tak więc było to bardzo daaaaawno ( ͡° ͜ʖ ͡°) . I teraz chciałbym sobie złożyć komputer. No właśnie, chcieć to ja mogę dlatego mam do Was pytanie: co byście z poniższego zestawu wyrzucili/zamienili? Dyski już posiadam, zarówno HDD jak i SSD ale płyta musi posiadać możliwość montażu M.2 (plany na przyszłość).

Przewidziany budżet: max 5000 pln (+/- trochę złoty). Zaszalejcie ( )

Płyta główna:
ASRock Z370 Extreme4

Procesor:
Intel i5-8600K 3.60GHz 9MB

Chłodzenie:
SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Grafika:
Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5

Pamięć:
G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16

Zasilacz:
Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

Obudowa:
Jeszcze nie zdecydowałem, może być nawet pudło kartonowe aby tylko spełniało funkcję

Link do koszyka z całym zestawem na x-kom:
https://www.x-kom.pl/lista/bnxkpp6q6

Dzięki za pomoc

#pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta <- jeżeli nadużyłem jakiś tag to sorki
  • 11
@dwal: po cholerę? tu by ryzen 2600 albo i5 8400 wystarczyło
@Ar_0: polecam się zastanowić nad ryzenem 2600, ale 8600k też może być. Niedługo będzie można już kupować rtxy 2060, bedą jakieś 300-400 złotych tańsze, a wydajnościowo minimalnie lepsze od 1070ti, no i do tego z tymi różnym rtxowymi bajerami.
@Ar_0: po kolei:
Płyta spoko, wybrałbym tą, albo MSI Tomahawka (Tomahawk bardzo fajny, robiłem na nim na i5-8600K stabilne 4.9GHz na gorszym zasilaczu, ale i 5.1 szło, tylko już musiałem mocno podbijać napięcie, więc stwierdziłem że nie warto). Ale ASRock też jest spoko.
Procek - czy jest jakiś powód z którego bierzesz 8600K, zamiast 9600K + aktualizacja BIOSu? To w zasadzie to samo, tylko w serii 9600K boostuje wyżej, kosztuje tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dziękuję Wam wszystkim szczególnie Tobie @Odczuwam_Dysonans ). Co do Ryzenów to przyznam, że mało o nich wiem. W sumie to chyba nic o nich nie wiem, stąd wybór intel ale poczytam o 9600K.
Ram - dzięki wszystkim o info na temat dual, to nie wiedziałem.
Grafika - i tutaj pojawia się problem. Czekać na 2070 czy brać 1070. Jeszcze się zastanowię ale również dzięki za info
@Ar_0: no z Ryzenem to w ogóle jesteś w stanie zejść niżej z ceną ;) też jest spoko opcją.
Dam jako przykład zestaw budżetowy, który konfigurowałem z jedną Mirabelką tutaj, bez karty graficznej. Wiadomo, Ty byś zostawił tylko obudowę, płytę (ale płyta już dosyć fajna), procek. Pamięci bym proponował właśnie takie Ripjawsy 3200MHz pod AMD (AMD bardzo lubi wysokie taktowania), ew te Aegisy. Vipery to typowo budżetowe rozwiązanie ;). Procek
@Ar_0: co do procka, to polecałbym albo Ryzena 2600 albo :
- dołożyć i kupić 2700, te wszystkie proce 6/6 będą z roku na rok coraz bardziej problematyczne z dwa razy mniejsza liczba wątków
- a jak się nie śpieszy to poczekać do premiery Ryzen 3000 (albo kupic 2600 i sprzedac z premiera 3000