Wpis z mikrobloga

#cyklady #grybezpradu jak w cykladach wygląda walka? Załóżmy mam trzy jednostki, przeciwnik, który mnie atakuje pięć, kostkami wyrzucam 2, on 3 oczka więc jest 5:8. Przegrywam walkę i tracę wszystkie jednostki, a przeciwnik traci jakieś, czy zdobywa moją wyspe bez żadnych strat?
  • 12
@igalic: Opis bitw to niecałe pół strony, wszystko wypisane w punktach. Nie ma tam żadnych niejasności. Pytanie @C8H18 sugeruje dość mocno, że instrukcji nie czytał wcale.

Ciężko o lepszą poradę od sugestii by faktycznie przeczytać instrukcję gry w którą się gra.
@Kylphi: W dobie internetu wydało się jak bardzo ludzie są leniwymi mendami.

Raz czy dwa marudziłem na to na wykopie. Jestem zapisany na FB do grup o grach planszowych, także do tej slużącej pomocą w interpretacji zasad. Dlatego coraz mniej nie dziwi, po tym jak widziałem:
- osobę, która nie odfoliowała kart do (bodaj) terraformacji marsa, wrzuciła zdjęcie z pytaniem czy to na pewno wszystkie karty, czy tam wśród zafoliowanych są
@Kylphi: @venomik: oczywiście czytałem instrukcje, nie raz. Obecnie nie mam jej przy sobie, natomiast o ile dobrze pamiętam fragment dotyczący remisu i wycofywania, tak nie doszukalem się niczego więcej. Jutro ponownie będę miał instrukcję i przejrzę ja kolejny raz, być może @Kylphi: ma rację. I wypraszam sobie wyzywanie mnie od "mend" , jak i od "leniwych"
@C8H18: praktycznie wszystkie wydawnictwa umieszczaja instrukcje w internecie w plikach pdf zatem dostep do nich jest bajecznie prosty jezeli oryginal zostal w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@C8H18: Poloz reke na sercu i odpowiedz na proste pytanie: czy poswieciles choc 5 minut aby sprobować znaleźć odpowiedź sam?
Albo nawet minutę aby sprawdzić czy instrukcja do gry jest w sieci?
@venomik: przed zadaniem pytania tutaj szukałem czy padło podobne pytanie na forum tematycznym. Przejrzałem sporo stron tego forum i nie znalazłem. Zajęło to o wiele więcej minut niż pięć. Instrukcji w internecie nie szukałem.
@C8H18: tak jak @igalic napisał jest to walka, w której po rozstrzygnięciu kostką przegrany traci jedną jednostkę dopóki nie zniknie mu cała armia, w każdej turze takiej walki jest możliwość wycofania swoich wojsk jeżeli sytuacja na to pozwala.
@C8H18: To jest jeszcze bardziej absurdalne dla mnie.
Masz pytanie o zasady gry. Przyszło CI do głowy kilka rzeczy, ale nie przyszło Ci do głowy aby... przeczytać zasady gry? WTF?
@venomik: Dlaczego tak plujesz jadem, nikt nie kazał ci komentować. Wrzuć C8H18 na czarnolisto i po problemie. Jeżeli nie wnosisz nic konstruktywnego do dyskusji tylko przyszedłeś obrażać i pokazywać wokoło jaki ty to jesteś oczytany w instrukcjach i jak bardzo je rozumiesz po pierwszym przeczytaniu to raczej powinieneś sobie stąd pójść.