Wpis z mikrobloga

Sam już nie wiem jak mam to zrobić...
Jak dam definicje typów do .h to wyrzuca mi same błędy
Mam za zadanie:
utworzenie pliku nagłówkowego listapowiazana.h zawierającego elementy tworzące jedyny
interfejs korzystania z kodu funkcji obsługujących naszą implementację listy powiązanej
▪definicje typów
▪deklaracje funkcji
▪umieszczenie na początku pliku konstrukcji zabezpieczającej przed wielokrotnym
włączaniem do plików źródłowych, wykorzystującej warunkową kompilację, np.:
#ifndef
listapowiazana
#define listapowiazana
(nie należy zapomniec o #endif na końcu pliku lista
powiazana.h)
◦przeniesienie funkcji main do osobnego pliku main.c
▪plik main.c poza włączeniem plików nagłówkowych standardowych bibliotek (np. stdlib.h i stdio.h) powinien także dołączać plik nagłówkowy listapowiazana.h
plik main.c (po włączeniu pliku nagłówkowego lista
powiazana.h) zawiera teraz definicje typów związanych z listą powiązaną i deklaracje procedur obsługujących listę
◦usunięcie definicji typów z pliku listapowiazana.c (definicje funkcji pozostają jako główna treść listapowiazana.c) – włączeniedo pliku listapowiazana.c nagłówkowego listapowiazana.h
▪plik listapowiazana.c (po włączeniu pliku nagłówkowego listapowiazana.h) zawiera terazdefinicje typów związanych z listą powiązaną oraz deklaracje i definicje procedur obsługujących listę

tutaj kody:
main.c
listapowiazana.h
listapowiazana.c

#programowanie #naukaprogramowania #naukaczytaniazezrozumieniem XD #jezykc
  • 9
@OstryKepucz: z .h wywal include listapowizana.c
i zapomniałeś o #endif na końcu pliku listapowiazana.h :-D
a i zrobiłes na odwrót bo dałeś funkcje do h a one miały zostac w c a a typów nie przeniosłeś
@wik5: endif jest tylko zapomniałem skopiować
Ale przeczytaj instrukcje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

◦usunięcie definicji typów z pliku listapowiazana.c (definicje funkcji pozostają jako główna treść listapowiazana.c) – włączeniedo pliku listapowiazana.c nagłówkowego listapowiazana.h

▪plik listapowiazana.c (po włączeniu pliku nagłówkowego listapowiazana.h) zawiera terazdefinicje typów związanych z listą powiązaną oraz deklaracje i definicje procedur obsługujących listę


kod przedstawia wersje która działa, jak przeniosę te struktury do h to wywala
@OstryKepucz: Ja bym się powołał na klauzę sumienia i powiedział, że kodu w którym ktoś użył "Glowa" zamiast "Head" nie będę dotykał ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OstryKepucz: Wiem, w przeciwnym wypadku toczyłbym już tutaj bekę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dalszym ciągu możesz jednak zachować resztki rigczu i powiedzieć Panu Profesorowi dr. hab, że się chyba z #!$%@? na głowy pozamieniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OstryKepucz: Hello, nie czaję trochu tematu, które pliki dostałeś od profka :D ? A które już sam stworzyłeś, i wklej prosze całą treść zadanka na pastebin i poszczególne pliki otrzymane od profka pod jeden link - (oddziel poszczególne //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////_ źle mi sie tu czyta - to Ci to machne przy herbacie :D
@luk6xff: wszystko już ok, ale dzięki za chęci :D Głównym problemem był nieprawidłowy makefile (i brak wiedzy że oba pliki trzeba kompilować do obiektów, a nie tylko main.c) i kilka drobnych błędów które napotkałem motając się z tymi nagłówkami i strukturami w 3 plikach ( ͡° ͜ʖ ͡°)