Wpis z mikrobloga

w tej grze każdy okazuje się być #!$%@?.
Pamietacie premiere i9 9900k w której manipulowali wydajnością AMD by mieć lepsze wyniki?
Okazuje się że AMD w komputerze z i9 9900k wyłączono instrukcje MCE/XMP odpowiedzialne za odblokowanie taktowania na wszystkich rdzeniach a także boost na ramach, także odpalono test i9 9900k bottleneckując procesor i ram na dzień dobry.

Także jest 1:1
Marketing curwa.
#pcmasterrace #amdcwel #intel #procesory #komputery
Shewie - w tej grze każdy okazuje się być #!$%@?.
Pamietacie premiere i9 9900k w któ...
  • 10
@Shewie: Nie od dziś to się robi. Do puki sam fizycznie nie sprawdzisz, to nie masz co liczyć na rzetelność testów.
Taki przykład wszystkie porównywarki CPU lub GPU śa manipulowane (oprócz passmarka lub specjalistycznego standaryzowanego SPECviev2006)
Patent polega na tym że śa "agencje marketingowe najprawdopodobniej"
Które zaniżają wyniki starszych platform. Tzn przeprowadza sie benchmarki z wyłączonym turbo lub wyłącza się instrukcje. W systemach które mogą zagrażać nowym konstrukcjom.
Przykładowo CPU 4
@1234AQ: Dlatego ujęto w tych wypowiedziach bardzo ważny aspekt.
Puszczono testy multicore, a nie single core i AMD wiedzialo doskonale ze ma przewagę w tym aspekcie.
2700x od AMD orze intele dość równo akurat w tym benchmarku dostając wpierdy w innym choćby.

Ten Xeon kosztuje tyle ale uzywka, i to nie pierwszej świeżości. Zerknąłem na ebay. Jakkolwiek to Xeon a nie Core którego przeznaczenie jest inne, Xeon do gier sie nie
@Shewie: mylisz sie, pokaż mi jakiekolwiek porównanie z Xeonem gdzie go tak orze. Właśnie o to chodzi że ci co testuja nowe sprzety/ nowe xeony też nie do końca są fair. Na wszystkie porównania które sie natknąłem wychwytywałem manipulacje. Xeon zawsze obsługuje 4 kanałową pamięć a to jest baaardzo dużo. I własnie w grach to najlepiej widać. Poda mi jakiekolwiek porównanie a pokaże ci że tak nie jest. To że xeony
@Shewie: nie uważasz że Ten akurat e5 1650 v1 daje rade? to jest CPU za 350 zł...

Xeon E5 1650 v1 to nie to samo co E5 1650 v2 a co dopiero 1660 v2 który bazowe taktowanie ma 3.7Ghz.
Oprócz tego zasadniczo się rożni od v1 tym że ma pamięci 1866 a nie 1333 czy 1600.

za Za cene 8700k - 1999zł możesz mieć platformę e5 1660 v2 z 32gb ram
@Shewie: MCU-MultiCore Enhancement, funkcja płyty głównej (ASUS chyba pierwszy to wprowadził, reszta producentów płyt główynch podchywciła później) która robi automatyczne OC podbijając mnożniki all core turbo do wartośći 1 core turbo. No rzeczywiście bandyci nie podkręcili CPU konkurencji tylko testowali zgodnie ze specyfikacja ͡~ ͜ʖ ͡°)
@1234AQ: w grach nie ma praktycznie żadnej różnicy czy to V1 V2 czy też inny xeon 6C 12T
Różnica miedzy serią core to zawsze 20%+ w fps. obejrzałem kilanascie filmów z roznych porównań, nie zmienia to faktu że tani xeon do profesjonalnych rozwiązań to super sprawa. minus, obsluga starych ramów, starych platform zerowe wspracie dla nowoczesnych USB 3.0 czy też USB C na plytach itd.
No właśnie różnica jest, nawet w bechmarkach. V2 to obsługa pamieci DD3 1866 która ma takie same przepustowości jak DDr4213 i 2400. Tu cała zabawa tkwi w timingach.
A od kiedy to X79 czy C602 nie mają USB 3.0
Przecież na Xeonie E5 1650 v2 masz usb 3.0
Asus :https://www.google.pl/search?client=opera&hs=M0p&ei=1ag7XP-aDJHWsAHO0aWoAQ&q=x79+usb+3.0&oq=x79+usb+3.0&gs_l=psy-ab.3..0i30l2j0i5i30l5j0i7i5i30l3.6841.7759..8168...0.0..0.132.311.2j1......0....1..gws-wiz.......0i7i30j0i7i5i10i30.SKg_0SttXuU