•  

Czy Ancestral Warchief totemy mogą aktywować ten efekt za mnie? Czy muszę osobiście uderzyć przeciwnika? (głównie ciekawi mnie: when hit). Jeśli totemy mogą to aktywować, to buff na nie też przejdzie?
    #pathofexile #poe

źródło: poe1.jpg

+: RBBN
    •  

@Hamza: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1730745/page/86#p14220351

from what Ive read the on kill from sanctify does not trigger consecrated ground since the totem does the killing. Is that correct?

only first option from sanctify works, 25% chance to create consecrated ground WHENT HIT (when enemy hit you)
      option ON KILL does not work with totems because u not directly killing enemy only totems

+: Hamza
    •  

@Elec: wow, dziękuję!

A co z tym? Też totemy nie mogą aktywować tego za mnie?

źródło: poe2.jpg

•  

@Hamza: eksplozja na 99% nie będzie działać, te 3 pozostałe powinny, chociaż generalnie to jest szara strefa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@Hamza: Nie, totemy nie aktywują takich rzeczy chyba że.... Nie wiem czy tego nie spatchowali czasem ale ja robiłem tak - stackowałem poison (Siege Ballista build), zakładałem Southbound i strzelałem sobie do przeciwników. Oni ginęli od poisona a to jest zaliczane jako mój kill czyli np. mogłem sobie Blood Rage używać i generować frenzy charge itd. co zwykle przy totemach jest utrudnione. Może coś w tym kierunku pokombinuj. Nie wiem nawet czy southbound jest potrzebny, nie pamiętam już dokładnie

•  

@Hamza: I tak jak pisze, @drzuo. Był/nadal jest, bug który sprawia, że obrażenia w czasie (DoT) takie jak poison czy burning czy bleeding liczą się jako twoje kille nawet jeśli to totem albo coś innego wywołało ten DoT.

•  

@Elec: @Hamza: Jeśli to jest dalej aktualne https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1946431/page/1#p14700963 to potrzebne są Southbound bo totem się liczy jako twój hit (ale jednocześnie nie aktywuje twoich on kill efektów XD). Czyli totem nie może zabić przeciwnika jeśli nie jest zamrożony. Wywalasz cały cold dmg, dajesz jakiś poison albo bleed i przeciwnicy giną od tego a zalicza jako kill gracza. Z glovsami HP moba jest redukowane do 1 czyli wystarczy mininalny jakiś DOT żeby go wykończyć. Dzięki temu cieszysz się wszystkimi ok kill efektami jakbyś normalnie sam zabijał np. PC z Assasin Marka, Blood Rage itd. Jeśli nie dasz Southbound to totemy mogą one shottować moby i wtedy się nie zaliczy

•  

@drzuo: trochę pojebane jak mam być szczery xD

•  

@Elec: @drzuo: ogólnie zastanawiam się na powrotem do PoE, bo nie grałem od bardzo dawna. Dawniej wprowadzili labirynt, wtedy grałem i przerwałem grę (2 razy labirynt wtedy przeszedłem, czyli 4pkt do specjalnego drzewka).
      Chcę wrócić i szukam ku temu pretekstu.
      Chcę stworzyć jakąś postać, która będzie bazowała na dużym życiu (nie chcę energy shield). Myślałem o summonerach, ale chyba to jednak nie to (teoretyzuję) więc skoro tak mi zależy by budować się pod wysoki HP, to chyba lepiej będzie zrobić postać z totemami, zamiast z summonami, a nie bardzo chcę totemów, do których podpina się czary, raczej wolę spróbować tych totemów, które mają swój atak wbudowany. Jeden z nich to Ancestral totem, który bije mieczem, tak? Czyli mogę robić postać pod HP + np. atak fizyczny lub crit chance lub attack speed itd? Drugi z totemów strzela AoE strzałami? (okrąg skrzał), trzeci totem to balista, która też wydaje się ciekawa, ale nic o niej nie wiem. A jeszcze był jakiś totem, który zadawał DMG i jednocześnie odpychał wrogów, co o tym sądzicie, że kiepskie, oklepane?
      A tak to jeszcze ciekawił mnie summon, któremu dajemy itemy, ale on jest bez sensu, bo boss mi go zniszczy w 2 sekundy, a nowego, uzbrojonego nie wyczaruję więc będzie to bezużyteczne więc zostają chyba mi totemy.
      Chciałbym zrobić build bardziej po swojemu, a nie wg netu

•  

@Elec: Ja tego używałem w POE 2.1 i chyba od tego czasu dalej to działa. Kolejny przykład jak pogmatwane jest wszystko i pewne rzeczy nawet jeśli wydaje się że robią to samo to nie robią. Po prostu trzeba mieć każdą mechanikę obcykaną indywidualnie bo reguły są albo ich nie ma

•  

@Hamza: Animated Guardian może być wytrzymały. Generalnie tym się gra pod Chains Of Command które daje ci animowane bronie które trzyma w ręce Guardian

•  

@Hamza: A jeśli chcesz coś ciekawego to Dancing Duo jest fajne, można na wielu klasach zrobić np. na Juggernaucie i stackować life oraz być pancernym

•  

w summonach nie podoba mi się to, że trzeba pchać się w ILOŚĆ, a nie w JAKOŚĆ, a totemy będę miał 2-3 lub ileś i chcę by totemy były wojownikami lub łucznikami, łotrami dla mnie, taka namiastka summonów xD i rozmyślam co tu za build odwalić, jakiś mniej spotykany, przekombinowany trochę, ale tani, bez szukania specjalnych itemów. Dlatego rozważam bleeding, albo crit chance, albo nie wiem co.... Nie chcę żadnych CHARGE wykorzystywać (czyli zbierania ładunków by mieć buffa)

•  

@Hamza: Ancestral Warchief używa twojej broni. Jest jeszcze Ancestral Protector, który też jest bardzo spoko. Ale to generalnie są dodatki żeby odpalić na bossie a nie główny skill. Shockwave Totem jest dla zabawy z odpychaniem, dmg żałosny.

Może Flame Totem? https://pathofexile.gamepedia.com/Flame_Totem

•  

@Hamza: Jaka ilość? DD ma 2 summony (praktycznie nieśmiertelne), Agony Crawler to 1 summon (nieśmiertelny), Spectry też raczej maksymalnie można mieć 5. Zombie i skeletony to wiadomo że trzeba stackować bo im więcej to więcej dmg. Sentinele też maksymalnie 4 są. Jedyne summony których jest więcej jak 10 to SRS, Phantasmy i Arakaali Spiders (też nieśmiertelne i nietargetowalne XD)

•  

@Elec: aż dwa Ancestral totemy? :O to który z nich lepszy pod 2-3 totemy, które za mnie biją (ja wtedy nie walczę w ogóle), ten pierwszy?

A flame totem, musiałbym się pchać w fire dmg? wolałbym w coś innego niż fire dmg

•  

@drzuo: dużo tych "buildów", aż się pogubiłem w tym wszystkim.
      Jeśli zacznę grać w PoE, to będę celował w coś w co nie trzeba inwestować, bo wiele buildów wymaga specjalnych przedmiotów, a mi się nie chce bawić w szukanie ich w świecie gry i wolę mieć już przyzwoite dmg ot tak, bez szukania czegoś specjalnego.
      Do gry solo vs potwory, bo pvp mnie nie obchodzi, a party też niezbyt mnie interesuje.

•  

@Hamza: Nigdy tym nie grałem to ci nie powiem. ¯\_(ツ)_/¯

•  

@drzuo: fajnie to wygląda, ale bez tego miecza nie będę miał tych kręcących się "summonów"? jak tak to odpada ten build dla mnie

•  

@drzuo: @Elec:

Lol, 10x siege balista. Nadal możliwy? I taki OP nadal czy jednak nie? xD

źródło: youtube.com

•  

@Hamza: wymaga 13 specjalnych przedmiotów na które i tak cię nie stać.

•  

@Elec: ok, dzięki więc skreślam build. Szkoda, że zawsze takie zabawne buildy wymagają specjalistycznych przedmiotów

•  

@Hamza: Rozumiem, że chciałbyś mieć 10 totemów bez żadnej inwestycji? xD

•  

@Hamza: @Elec: Dancing Duo to 10c, nie wymaga nawet 6L. Reszta też po parę chaosów. To jest jeden z tańszych buildów. Sam nie wiesz czego chcesz, jak nie chcesz użyć żadnych klocków to jak chcesz cokolwiek zbudować?

•  

@Elec: @drzuo: a co z tym, totemy z fizycznymi atakami będą korzystać z tych pasywów czy nie? Bo gdyby korzystały, to sprawdziłbym czy da się zbudować sensowną postać na 2-3 totemy, która nie atakuje (bo totemy atakują), pod crit dmg i crit chance

źródło: poe_t.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#heheszki #logikaniebieskichpaskow #opowiadanie #dzieci
    Przypomniała mi się historyjka, związana z moim życiem. Mieszkałem na wsi, miałem wtedy z 7 - 8 lat. Miałem kolegów w swoim wieku ale też mieliśmy kolegów kilka lat starszych od nas. Poszliśmy z kolegą przez pola, do takiego starszego kolegi - okazało się, że on sprząta w garażu - więc mu pomogliśmy. Strasznie mnie zaciekawiły, akumulatory samochodowe (wtedy nie wiedziałem co to jest) a jeszcze bardziej ten niebieski nalot na "klemach" - no i dotykałem to rękami, szturchałem śrubokrętem. No i jak zaczęliśmy pomagać sprzątać garaż - to najstarszy kumpel powiedział, żeby nie ruszać tych czarnych skrzynek, bo w nich jest taki kwas i jak się je dotknie, to się umiera (a ja 15 minut wcześniej je dotykałem całe). Zzieleniałem i powiedziałem coś w stylu, ja muszę iść do domu bo zapomniałem, że jadę do dentysty czy jakoś tak. Biegłem przez pola jak głupi, wołając na całą wieś "mamo, mamo". Wpadłem do domu, mówię do mamy "że dotykałem takiej skrzynki czarnej i teraz umrę" - matka wydusiła ode mnie że to był akumulator itp. - ale nie potrafiła mnie uspokoić. Kazała mi się wykąpać i położyć na łóżku, że mnie wysmaruje serum odtruwającym. No i smaruje mnie tym czymś po nogach i rękach - wyglądało jak śmietana xD (jak tak sobie teraz przypominam) - no i leżałem na łóżku i ryczałem cały dzień do póki nie poszedłem spać wieczorem - pamiętam, że jak już zamykały mi się oczy - to pożegnałem się z matulą : typu kocham cię mamo i przepraszam.

Jaki byłem szczęśliwy jak się obudziłem rano cały i zdrowy - serum uzdrawiające od mamy zadziałało xD

pokaż spoiler Jaki ja byłem głupi xD
    pokaż całość

odpowiedzi (29)

Daj plusa jak nie miałeś w dzieciństwie żetonów czy innych karnych jeżyków
    Skrolują ci z nienormalnymi rodzicami ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
    #gimbynieznajo #nostalgia #gownowpis #heheszki #zebroplusy

odpowiedzi (34)

Jade autem z tatą. Między nami jak zwykle krępująca cisza. Nigdy nie umiałem z nim rozmawiać, nigdy nie zaznałem prawdziwej milości od ojca. Nigdy z nim nie rozmawialem o moich problemach. Jade autem z obcym facetem.

#przegryw #spierdoleniewgkiepskich

odpowiedzi (85)