Wpis z mikrobloga

Perun - Bafomet Sherry BA

Kawa, kawa, kawa.
Gorzka czekolada.
Czuć beczkę - zdecydowanie winny posmak.
Daktyle.
Delikatna taniczność.
Wanilia? Może na poziomie autosugestii.
Dosyć wytrawne.
Alko nawet ukryte, grzeje w bebzolu dopiero.
Gdyby miało ciut więcej ciała...

Dobry RIS, ciekawy jestem wersji po Pinot Noir, jeśli ktoś próbował to dajcie znać! Jest duża różnica w smaku dla kogoś, kto nie pija win?

#craftbeer #pijzwykopem #piwo
bartol_wwa - Perun - Bafomet Sherry BA

Kawa, kawa, kawa. 
Gorzka czekolada. 
Czu...

źródło: comment_b9j3z3JrJeQUSR7CMajEvhHJfcaDONhC.jpg

Pobierz
  • 18
@bartol_wwa: Ja właśnie ze względu na cenę sobie darowałem. Piłem na WFP i było smaczne, choć dość alkoholowe. Myślałem, że teraz się ułoży i spróbuję, ale u mnie w sklepie krzyczą 36 zł... Gruba przesada. Szkoda, bo podstawka bardzo fajna, jeden z lepszych polskich RISów nieleżakowanych.
@jamtojest: @bartol_wwa: @ggoral:

ale raczej nie usprawiedliwia to cen beczkowanych wersji

Na ostateczną cenę ma wpływ parę elementów, pomijając kwestię ceny wyjściowej - to jeszcze pośrednicy dokładają swoją cegiełkę. Sam uważam cena 40pln jest nieco za wysoka, raczej powinna się plasować w okolicy 30-33pln, jednak przy tego rodzaju piwach trudno przewidzieć politykę cenową kolejnych ogniw sprzedaży.

Mimo to, nawet przy sprzedaży za 30pln - wciąż dyproporcja cenowa między podstawką
@BrowarPERUN: Szanuję bardzo te wyjaśnienia i rozumiem to w pełni. Dla mnie wątpliwości wynikają nie z kwestionowania realnej wyceny, tylko tego, czy ostateczny efekt jest tego warty. Dla mnie na przykład kartonik jest kompletnie pozbawiony sensu, ale co ja poradzę wobec ogółu...

Mimo wszystko postaram się tych piw spróbować. Po tym wyjaśnieniu nawet bardziej. Ciekawy jestem, bo jak pisałem, Bafomet to znakomity RIS i trudno mi było uwierzyć, jak przeciętnie (chociaż
@jamtojest:

Dla mnie na przykład kartonik jest kompletnie pozbawiony sensu

no cóż, fakt kartonika niechybnie nie zmienia zawartości butelki.

Jednak dla sporej części konsumentów ma to znaczenie w kwestii prestiżu i wyjątkowości produktu. Mogę zapewnić: spędziliśmy sporo godzin na dyskusji, jak wydać Bafometa BA, więc ostateczna decyzja nie była przypadkowa i miała swoje źródła w oczekiwaniach odbiorców.

jak przeciętnie (chociaż na poziomie) wypadła wersja BA na WFP

Tutaj chciałbym zwrócić uwagę
@BrowarPERUN: Dla mnie główny zarzut był taki, że tam było czuć sporo gryzącego alkoholu, którego w podstawce nie było. I trudno mi się spodziewać takiego efektu po beczce po winie, bardziej po jakimś koniaku tak bywało. Jednak faktycznie po kilku miesiącach może to już zupełnie inaczej wyglądać.
Trudna decyzja, bo 36 zł jednak zniechęca ;) Ale postaram się spróbować.