Wpis z mikrobloga

Któryś z polityków powiedział kiedyś że nasze państwo istnieje tylko teoretycznie. Niestety okazuje się to bardzo trafnym komentarzem. Odśnieżanie dachów po tragedii w Katowicach, wypadek prezydenta i zakup nowych samolotów, BOR który nie potrafi jeździć samochodem, escape roomy, kopalnie teraz tragiczna sytuacja z Adamowiczem. Ile tragedii musi się jeszcze zdarzyć w naszym kraju żeby ktoś podszedł do tematu bezpieczeństwa na poważnie? #wosp #gdansk
  • 26
@lgc89: nie rozumiem tych negatywnych komentarzy pod twoją wypowiedzia. Jeszcze niedawno czytałem setki wypowiedzi o tym jak to u nas bezpiecznie na święta bo nie ma ataków terrorystycznych z braku muzułmanów. Tak sobie myślałem wtedy że jakby kto chciał coś odwalic takiego to niby czemu miałoby być to dużo trudniejsze niż w uk albo innych krajach Europy? U nas niby służby o tyle lepiej działają? Trudno jest wszystko i wszystkich kontrolować
@Rhaegson nie ma, bo #!$%@? "ile jeszcze" to takie narzekanie dla narzekania typu politycy kłamią, podatki za wysokie, rząd kłamie i nie pomaga mojej mamie
@Moitessier to że u nas nie ma zamachów to tylko dobra wola terrorstów, którzy nie mają w tym jeszcze interesu, jak ktoś myśli że nasze służby są lepsze od brytyjskich czy niemieckich i potrafią zapobiegać zamachowcom to powodzenia
@Moitessier dolicz sobie wszystkie procesje i pielgrzymki chodzące drogami publicznymi i dodaj do tego jednego biedazamochowca w ciężarówce tak jak to jest popularne na zachodzie
@szejas Ta opcja brzmi dobrze jeśli podjedziesz do tego czysto statystycznie. Jeżeli zawalilby się most i Ty byłbyś ofiarą to Ty o ile byś przeżył mowilbys inaczej :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lgc89: Co w takim razie było nieprawidłowe w finale wośpu. Była ochrona? Była, nóż wnieść mogę zawsze i wszędzie np w bucie, który podczas imprez masowych nie jest sprawdzany. Nikt się nie spodziewał, gość wszedł na scenę i użył noża, uważam, że mało jest ludzi którzy by się nagle na niego rzucili kiedy trzymał nóż. Szukanie winnych na siłę, historia pokazuje, że tego typu zamachów było dużo więcej.

Równie dobrze prezydenta
@Kreation Ja to rozumiem i w pełni się zgadzam. Nie winie nikogo za to że się nie spodziewał (przy bronku tak bo po to jest BOR i musi być zawsze czujny) . Późniejsza reakcja jest jednak straszna. Pewnie widziałeś film i widziałeś ile czasu ten gość zwyczajnie stał i nikt bo nie próbował obezwladnic. U nas jest zawsze podejscie: przecież nic się nie stanie. A jak się już stanie to robią pokazowe
Tak sobie myślałem wtedy że jakby kto chciał coś odwalic takiego to niby czemu miałoby być to dużo trudniejsze niż w uk albo innych krajach Europy?


@Moitessier: a to jest akurat proste
zdecydowanie trudniej ukryć się w masie białych Polaków niż w imigranckich gettach we Francji czy UK
dodatkowo w tych krajach islamscy terroryści mają dużo łatwiejszy dostęp do półświatka, do ludzi którzy chcą ich wspierać, chronić czy ukrywać

u nas
@lgc89: Co zatem proponujesz. Kto według Ciebie zawinił i w jaki sposób. Poproszę jakieś konkrety bo jak na razie to tylko narzekanie Halinki z ławki pod blokiem.