Wpis z mikrobloga

#automatyka
Dzień dobry,
Automatycy, programiści, integratorzy działający na własną rękę. Jak szukacie zleceń? Wiem, że w pewnym momencie nie trzeba szukać roboty tylko sama znajduje dobrego pracownika, ale niestety albo stety jestem na początku samodzielnej kariery. Proszę o porady bardziej doświadczonych kolegów po fachu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 5
@automatykwformie: odwaznie przyznam. Nie znam nikogo kto zaczal od dzialania na wlasna reke w tej branzy. Raczej to byla droga w druga strone - ktos byl gdzies na etacie, zlapal kontakty i klientow i dopiero przeszedl na swoje. Inna sprawa ze sama integratorka / pisanie softu to ciezki temat - z mojego doswiadczenia kliencie przewaznie szukali jednak kompleksowej obslugi - czyli czesc mechaniczna i elektryka rowniez - bedziesz potrzebowal podwykonawcow.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lukpep: trochę tak, ale nie do końca. Bo bardzo często potrzebna jest tylko wymiana sterowania, gdyż klient twierdzi, że maszyna jest w pełni sprawna (xD) co potem wychodzi to swoją drogą, ale to już inna polka. W każdym razie @automatykwformie tak jak mówi @lukpep na początek etat, złapanie kontaktów i doświadczenia, w międzyczasie jakaś chałtura i dopiero potem można działać na własną rękę. W innym wpadku bardzo szybko możesz wyladować z
@automatykwformie: Huh bardzo odważnie. Na początek próbowałbym się przykleić do jakiejś większej rybki i próbować podbierać jakieś roboty na które nikt nie ma chęci. Zawsze to łatwiej, no i nie musisz sam swojej kasy wywalać na dzień dobry na materiały.

Ja wystrzelilem po zaliczeniu 2 firm w regionie. Razem 5 lat. Ale miałem znajomych ... Wszędzie.

Czasem było ciężko czasem było fajnie. Ale na pewno było łatwiej niż wskakiwać w kajaku
@lukpep
@Niggalke
@adfox

Nie napisałem wszystkiego. Pracuje przy integracji i tworzeniu systemów około 5 lat. Nie boję się samodzielnej pracy, wiele problemów rozwiązałem i trochę już wiem. Jednak wiem, że nie wiem wszystkiego, a nawet wręcz przeciwnie jest to pewnie kilka procent tego co powinienem wiedzieć, ale wychodzę z założenia, że dobry automatyk to ten, który umie rozwiązywać problemy, niekoniecznie tylko te, które od razu umie rozwiązać.

Firma, w której pracuję działa