•  

#warszawa Jadę na weekend do Warszawy. Co polecacie zwiedzić, odwiedzić, żeby wykorzystać maksymalnie 3 dni od rana do wieczora. Ogólnie chce sobie zaplanować całą wycieczkę od A do Z.

•  

@Gert456:
      A tak z ciekawości co Ciebie interesuje?
      Zabytki? Miejsca kultury? Wystawy? Bunkry? Ciekawostki? Muzea? martyrologia?

z takich bardzo fajnych miejsc to poszukaj jak wejść na taras widokowy pałacu kultury jak już ciemno jest.

•  

@Kaeso Powiem tak - mam w planach odwiedzić Muzeum Narodowe, Wojska Polskiego, Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Mam na liście jeszcze PKiN, Zamek Królewski i Łazienki. No i z takich zabytków, wystaw czy miejsc kultury to wszystko będzie, no chyba że są jeszcze jakieś ciekawe rzeczy tego typu o których zapomniałem. Ostatnio w Warszawie byłem 12 lat temu. Chciałbym też zobaczyć bardziej rozrywkowe miejsca które są godne polecenia.

•  

Heh.
      Kopernik Ci zajmie prawie cały dzień :P
      Muzeum Postania Warszawskiego kilka ładnych godzin.
      Muzem Narodowe + Wojska Polskie = cały dzień
      Plany ambitne.

mam kilka pomysłów ale widzę, że inaczej rzeczy mi pasują:
      odwiedź fabykę koneser i muzeum polskiej wódki. To sie trochę w ciagu ostatnich 2 lat zrobiło za szpanerskie miejsce, ale cały czas ma urok starej Pragi. Muzem Pragi też jest w sumie ok i jest niedaleko.

w bielańskich lasach możesz znaleźć niedokończone centrum obrony przeciwatomowej - troche mózg rozjebuje.

przejdź sie bulwarami nad wisłą, ale tez moze po drugiej stronie wejdź do LaPlaya napić sie dobrego Rumu
      Odwiedź Lasek kabacki - tam fajnie sobie w zime kiełbaskę na ognisku upiec.
      A Łazienki tez sa fajne w nocy. Kiedyś w zime organizowali tam nocne zwiedzanie z pochodniami - zobacz czy jest.
      Jeszcze przejdź sie po okolicach stadionu Skry, odwiedź bazar na Kole (jak będziesz w weekend) i przejdź się po polach mokotowskich, żeby w a bo ja wiem w Toli walnać sobie grzańca :)

+: Gert456
    •  

@Gert456: Łazienki to tez sporo godzin chodznia chociaz moim zdaniem latem lepsze

•  

w bielańskich lasach możesz znaleźć niedokończone centrum obrony przeciwatomowej - troche mózg rozjebuje.

@Kaeso: Co masz na myśli? Bunkry przeciwatomowe w na skraju Kampinosu i Łomianek już zamknięte.

@Gert456: Co za dużo to nie zdrowo, nie warto biegać od miejsca, aby "zaliczać". Fajne miejsce na wyciszenie i refleksję to "Niewidzialna wystawa", po której oprowadzają niewidomi. Mieści się przy Placu Zawiszy, 2 przystanki tramwajem od Muzeum Powstania Warszawskiego.

•  

@Kaeso: To miejsce miałem na myśli. Jak byłeś w ostatnie lato to co tam mogłeś zobaczyć? Blok został już zburzony, a wejścia do schronów zamknięte.

•  

@marian1881: oO
      to muszę sie tam wybrać i jeszcze raz obczaić

a zabudowania na Radiowie też psują ?

•  

a zabudowania na Radiowie też psują ?

@Kaeso: Słabo znam tamte okolice i nie byłem tam już z 5-6 lat. Jaki obiekt masz na myśli?

•  

@marian1881:
      hm... zastanawiam sie właśnie czy sie nie jorgnąłem. Chodziło mi o te związane z zagłuszaniem Radia wolna Europa. Gdzieś tam stałą jedna z większym wież Radiowych (z tego co pamiętam dlatego Radiowo). Byłem gdzieś tam w okolicach kilka lat temu i juz nie dużo było, ale jak ktoś wiedział co i jak to jeszcze Urbexa mozna było zaliczyć.
      ale teraz juz nie wiem. Jak wróce do z pracy to w fotki musze popatrzeć

•  

@Kaeso: To daj znać, może mnie to zainteresuje.

Z takich miejsc to właśnie sobie przypomniałem o bunkrze w Zegrzu. Jakieś 3 lata temu widziałem film z wejścia do niego i był w świetnym stanie. Bunkier kupił kiedyś NBP, miał zrobić skarbiec i ściągnąć złoto z Anglii, ale okazało się to nieopłacalne. Postawiono ochronę i próbowano sprzedać. Nie wiem jak tam teraz jest.