Wpis z mikrobloga

Choć z tego że Adamowicz gdzieś tam jest tym prezydentem ledwie zdawałem sobie sprawę, tak jest mi go zwyczajnie, po ludzku szkoda - umarł człowiek. Najbardziej mnie boli jednak że wszystko to odegrało się w czasie WOŚPu, w czasie gdy ten człowiek stał tam na scenie jako zwolennik, patron i uczestnik tej akcji. I w tej właściwie radosnej chwili został w jednym momencie zadźgany na śmierć na oczach tysięcy ludzi, w imię jakiejś urojonej zemsty. Dodatkowo strasznie smuci fakt, że pewnie pod pozorem walki z nienawiścią, prawa i lewa strona będą teraz jeszcze wzajemnie ta nienawiść podsycać :/

#gdansk #wosp #przemyslenia
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szab: głupia śmierć, z rąk głupca, którego motywacją były głupie poglądy będzie teraz komentowana przez równie głupich polityków w ogólnopolskiej licytacji kto większe głupstwa wygaduje.

Człowiek chciałby nie otaczać się głupotami, ale najwyraźniej jest wszechobecna, bardziej niż miłość.
@Szab: Nie wydawajmy jeszcze wyroków, nie od tego jesteśmy. Nie twierdzę że to co się stało jest dobre, nie twierdzę że istnieje usprawiedliwienie tego czynu, ale wstrzymajmy się może do momentu, aż ustalone zostaną motywacje - czy ta zemsta była faktycznie aż taka urojona. Niestety znamy już takie sprawy gdzie upolityczniony wymiar sprawiedliwości niszczył ludziom życia. Nie twierdzę że tak będzie w tym przypadku, nie twierdzę też, że są to okoliczności
@neo_1995 bezbronny człowiek został zasztyletowany na oczach tysięcy w trakcie imprezy charytatywnej - nie wiem jaka historia musiałby za tym stać żeby zmieniła się opinia :/