Wpis z mikrobloga

@Mishkaliina: wiesz, pojedyncze śruciny, to mógłby wpakować sąsiad z wiatrówką, a to musiała być robota myśliwego.

@Jankomir: do tego teraz z wiatrówek strzela się diabolo, nie okrągłym śrutem (lepsza celność, stabilność lotu)
@Newosxso: raczej nie będzie wyciągane
@Vein: Lek. wet. biegły ostatnio opowiadał mi taką sytuacje: dwie rozprawy toczące się jedna po drugiej. Pierwsza: 18 i 19latek podpalili plastikową ławkę w ośrodku zdrowia. Nikt nie ucierpiał. Wyrok: 5 lat pozbawienia wolności, bo miejsce publiczne i zagrożenie dla społeczeństwa.
Druga: facet jeździł po wiosce samochodem, do którego miał przywiązanego żywcem psa. Pies zdechł. Wyrok: rok pozbawienia wolności i 1,5k zł grzywny.

Tak, mamy #!$%@?łe prawo.
@Vein: jako myśliwy mogę potwierdzić, że to prawdopodobnie śrut pochodzący od strzelby śrutowej. Patrząc po wielkości śrucin to obstawiam jakieś dwójeczki, trójeczki.

Ale dlaczego ten psiak ma je w sobie?
Możliwe, że atakowal zwierzynę na polach, myśliwy to widział i chciał go odstrzelić, ale jak widać jedynie go zranił, choć to nie musi być prawdopodobny scenariusz.

Bronić nie będę ale nim oskarżony kogoś należy wziąć pod uwagę, że ten pies, jak
@radzio541: ten pies jest cipeuszem który jak się koło niego pierdnie, to się od razu chowa. Psiak jedyne na co poluje to nornice na podwórku, koty, zające go niezbyt interesowały. Od roku chodzi tylko i wyłącznie na smyczy.
@Vein: ale wcześniej przed postrzałem go znałeś? Wiedziałeś jak się zachowuje? ;)
Myślę że nie. Dlatego pewnie jak usłyszy głośne klaśnięcie to aż podwija ogon. Mam rację?
@Vein moj pies ktory zostal znaleziony przywiazany do drzewa w lesie tez mial w sobie srut ze strzelby mysliwskiej. Kazdy huk kojarzy sie jej wlasnie z bolem, a fajerwerki w sylwestra to dramat ( ͡° ʖ̯ ͡°)