Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta
Pytanie głównie do #rozowepaski. Chcę trwale pozbyć się zbędnego owłosienia i myślę o laserowej depilacji. Twarz chcę zrobić w profesjonalnym salonie, ale jeśli chodzi o resztę ciała to waham się czy warto kupić własny depilator. Ktoś ma własne doświadczenia z tym sprzętem?
  • 16
@Surykotka: ja mam depilator ipl philipsa lumea, nie pamiętam dokładnie modelu. Przy używaniu zgodnie z instrukcją daje bardzo dobre efekty. Nie przerobiłam jeszcze całego cyklu, a włosków już mało co na nogach. Ipl trzeba powtarzać raz na jakiś czas. Nie usuwa włosów na zawsze. Chociaż zabiegi przypominające robi się później rzadko. Początkowo depiluje się raz na 2 tygodnie, bo światło działa tylko na włosy w fazie wzrostu. Ja po drugim zabiegu
@mordercza_mydelniczka: Widziałam jakiś czas temu właśnie ten depilator i właściwie od tego momentu zaczęłam zastanawiać się nad kupnem. Jak tylko w pracy przedłużą mi umowę to zamierzam go sobie sprezentować ;)
Właśnie ze względu na te powtórzenia zabiegu chcę kupić własny sprzęt, żeby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie.
A jak wygląda ta depilacja? Używa się jakiegoś żelu, czy naświetla bezpośrednio skórę?
@Surykotka: przystawia się końcówkę bezpośrednio do skóry i naciska guzik. Lampa robi silny błysk i tyle. Bez żadnych żeli. Skóra powinna być gładka (bez włosów, więc musisz je usunąć najpierw inną netodą - ja golę), czysta, bez podrażnień i sucha. Ma ustawienia mocy, w tym jakiś czujnik dobierający moc, więc nie ma ryzyka poparzeń. Jeśli depilator nie jest dobrze przyłożony, to nie zrobi błysku. Ja depiluję nogi w ciemnych okularach, bo
@Surykotka ja też mam Philip lumea (chyba 950) ale efekty nie są takie super u mnie. Mam go ponad rok, całe lato miałam przerwę (nie wolno na opaloną skórę). Włoski mi nadal odrastają, są co prawda cieńsze i dużo jaśniejsze ale są. Na pachy mi w ogóle nie działała depilacja, co ciekawe najlepiej oceniane na okolicach bikini. Właśnie tam na udach mi większość włosów wypadła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mordercza_mydelniczka: też mam ten sam co dziewczyny i też na mnie nie zadziałał super. 8 zabiegów włoski dalej odrastaja chociaż są miejsca gdzie nie. Ale wielkim plusem jest to że jak gole te które jeszcze odrastaja to nie mam strasznych podrażnień jak kiedyś. Myślę, że to jak zadziała zależy od Twoich włosów. Mi z natury rosną bardzo szybko wszędzie. U mnie również najlepiej się sprawdził w okolicach bikini tak jak koleżance
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@protoooli: @kamyczeq: trochę stary wpis ale mam pytanie - jaką macie skórę i włosy? Bo ja mam chyba ten najlepszy typ do takiego rodzaju depilacji czyli skóra bardzo jasna i czarne włosy i zastanawiam się jak podziała
@MissN0b0dy ja tak samo. Mam ciemne włosy na ciele i bardzo jasną skórę. Może jeśli Tobie włosy wszędzie nie rosną jak dzikie to efekt będziesz miała lepszy i trwalszy niż ja :D