Wpis z mikrobloga

https://www.facebook.com/pharaohanyextee/videos/1171084032933066/
Może kogoś zainteresuje tematyka? Szukam ludzi, którzy są w stanie przyjąć abstrakcyjny punkt patrzenia na życie śmierć - abstrakcyjny, a być może pomijający błędne założenia zakwefione w nas głęboko, takie jak życie/śmierć, dobre/złe czy inne przejawy dualizmu. Film dodaje jako ciekawostkę, natomiast oddaje on w części to do czego doszedłem "filozofując" na takie tematy oraz czytając Alana Wattsa. Chętnie posłucham innych, gdyż uważam, że moje uproszczenie do którego doszedłem jest jedyną drogą aby być w pełni szczęśliwym. #nauka #buddyzm #alternatywneteorie #filozofiadlajanuszy #filozofia
  • 19
@kubako: Chętnie posłucham co masz do powiedzenia :-) Na Alana natchnąłem się w zeszłym roku i między innymi dzięki niemu odkryłem swoje życie na nowo :-) W co wierzysz? (Wiarą nazywam wszystkie swoje fantazje teoretyczne na temat świadomosci itp itd, ktorych nie umiem udowodnić, ale je czuję.)
@kryniow: Nawet nie wiedziałem, ze nie można do mnie pisać :-) W skrócie to życie i śmierć nie istnieje, jest tylko jedna z wielu dualistycznych konceptów świata ludzkiego. Jak to Alan Watts powiedział: "Wtedy pojawi się jak dotąd niewiargodna niespodzianka - nie umierasz, ponieważ nigdy się nie narodziłeś. Po prostu zapomniałeś kim jesteś". To jest tak głębokie i prawdziwe. Człowiek tak bardzo staje się społeczną istotą, że bardziej jest swoim EGO,
@FATHER_TIME: nie taguj tego filozofia, ale jak juz otagowales, to zapoznaj się z Thomasem Metzingerem. Gadanie Alana Wattsa jest dość sensowne, tylko nie wiem, jak ma prowadzić do tzw. szczęścia, cokolwiek masz na myśli pod tym słowem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mnie zaprowadzilo, co nie oznacza ze i Ciebie zaprowadzi. Jezeli Cie interesuje moj punkt patrzenia (a gleboko wierze ze jest kluczem do zmiany na swiecie) to zapraszam na priv :-) przepraszam za zle tagi, jestem na bakier z zasadami wykopu, ale strasznie mi milo z powodu takich odpowiedzi jak Twoja, czy tych wszystkich ciekawych informacji ktore otrzymalem na priv. Dziekuje! I na pewno sie zapoznam z tworczoscia podsunietego autora. Pozdrawiam!
@FATHER_TIME:
Ok, ale wytłumacz mi czy po śmierci(fizycznej czyli przestaje bić moje serce itp.) nagle znikam i nigdy już więcej nie egzystuje czy jestem duszą i żyję ale w innym wymiarze,w innej formie? "Nie umierasz ponieważ nigdy się nie narodziłeś(...)" czyli jak fizycznie przestaje istnieć to już na zawsze jakbym był w czarnej pustce?
@FATHER_TIME Powinieneś tagować też #taoizm ponieważ myśl Alana Watts'a jest pod dużym wpływem taoizmu filozoficznego.Napisał nawet książkę na ten temat która w u nas ukazała się pod tytułem "Tao strumienia".Niestety u mnie wciąż w kolejce do przeczytania.Osobiście szanuję Alana jako popularyzatora filozofii dalekiego wschodu na Zachodzie, choć o poruszanych przez niego problemach dyskutuje się na wschodzie co najmniej od czasów Buddy Siakjamuniego.Tak więc nic nowego ale należy się szacunek ( ͡º
@renalum:
Chodzi mi o to ,że jak przestanę oddychać to stworzę sobie własny wyimaginowany świat czy o co chodzi? Ciężko m i w to uwierzyć i nadal nie mogę zrozumieć ,bo skoro odkrywamy coś na nowo, są zachowane przedmioty z przeszłości to jakby to mogło nigdy nie istnieć? Nic z tego nie rozumiem, sam sobie wyobrażam świat i jak się zabije w takim sensie ,że moje fizyczne ciało będzie plackiem to
@kryniow: @renalum: przeczytaj ten artykuł który powyżej załączyłem "gra w czarne i białe" Jest długi, z początku trudno się czyta, ale warto przeczytać do końca.

Trudno Ci to zrozumieć, bo nie dostrzegasz tego co najbardziej prawdziwe w Tobie - swojego bytu poza ograniczeniami EGO. Zauważyłeś, że czasem chcesz coś zrobić, ale z drugiej strony nie chcesz i tego nie robisz? Np. gdy podoba Ci się dziewczyna i chciałbys zagadac, ale
@FATHER_TIME:
Bardzo ciężko mi to zrozumieć. Dużo "inteligentnych" osób działa według systemu ,więc nie wiem dlaczego miałoby być inaczej i nagle okazuje się ,że żyjemy w Matrixie ,ale czy to znaczy ,że Pan Bóg stworzył świat.