Wpis z mikrobloga

@dertom: nie tylko wielton. Naczepy są zauważalne bo są "na zewnątrz". Z mojej branży mogę powiedzieć, że AVIA robi całkiem spoko maszyny i wiem, że są eksporotwane na całą europę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzika-konieckropka:
Żeby ta mapa miała jakikolwiek ekonomiczny wydźwięk/sens (oprócz populistycznego/statystycznego) to przydałaby się jeszcze informacja na temat procentowego udziału danej branży w budżecie danego kraju, bo w chociażby takim "Machinery & equipment" jest kilka krajów, ale pytanie jak bardzo są od tej branży uzależnieni. To czy "wyłaczenie" danej branży z ogólnego "dochodu" danego kraju ma znaczący czy znikomy wpływ (np. różnice w rodzaju 60% i 3% spadku dochodu) daje nam o
@maniek930: Nie wiesz o czym piszesz. Polskie przedsiebiorstwa zajmujace sie budowa maszyn z branzy automatyki przemyslowej przezywaja obecnie rozkwit. Jestesmy cenionymi fachowcami w tym obszarze w calej Europie, oczywiscie na przekór Niemcom ktorzy w tym obszarze dominują. Wypowiadam sie bo sam sie tym zajmuje, nt. innych galezi przemyslu nie bede sie mądrzył ale mysle ze znajdzie sie jeszcze kilka eksportujacych maszyny wszelakiego tyou i przeznaczenia