Wpis z mikrobloga

Mircy,

Mam odłożonę trochę kapuchy i chciałbym sobie zakupić autko a dokładnie mercedesa. Z racji tego, że autko nie byłoby używane na co dzień - raczej garaż + wyjazdy na weekendy, to zastanawiam się nad Mercedesem w140 albo w126. Silniki jakie mnie interesują to wszystko powyżej 5L benzyna.

Wiem wiem, że wszyscy odradzają zakup takiego auta, ale tak jak wspomniałem wyżej - będę miał budżet i możliwości żeby sobie podłubać, a te dwa modele mi się zajebiście podobają.

No i tutaj pytanie do Was. Czy macie może jakieś porady co do tych modeli? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Które elementy są najbardziej awaryjne?

Dzięki

#motoryzacja #mercedes #w140 #w126 #samochody
  • 7
@m00n: Coś koło 30. Ceny faktycznie są zróżnicowane od 15 do 100. Myślałem, żeby poszukać czegoś w granicach 25/30 ale może faktycznie się wstrzymać i zainwestować trochę więcej na początku.
@baku16: Miałeś przyjemność takim jeździć? Jeśli tak to jak wrażenia?
@aleksandrowicz: Miałem w140 500SE. Auto jest zacne, wygodne, szybkie, wyróżnia się itd. Żal czasem było wysiadać.
Najstarsze egzemplarze mają 28 lat. Auto jest drogie w utrzymaniu, części+robocizna, żeby znaleźć fachowca który wie o co chodzi z tym autem trzeba czasem pół polski przejechać.
Auto dla ludzi którzy mają mnóstwo czasu, chęci, pasji i gruby portfel. Ja na starcie władowałem 10 tys. Po 20 tys. przestałem już liczyć.