Wpis z mikrobloga

Mirki, mam parę pytań co do #inpost i #paczkomaty - bo niby to podstawowe pytania, ale ich FAQ jest albo niejasne albo nie umiem szukać:

- ile przesyłka czeka w paczkomacie docelowym? 48 godzin? Sprawdzałem SMSy ale nic tam nie piszą...
- o co chodzi z opłatami za przekroczenie rozmiaru paczki? Tym bardziej, że wszystkie gabaryty kosztują tyle samo… Jak ma być egzekwowana opłata jeśli nie mam umowy?
- jaki jest faktyczny rozmiar skrytki C? 2cm więcej na szerokość (40 zamiast 38) i kaplica, nie wejdzie?
  • 6
@enron: 1. Zawsze 48h
2. Każde złe zdefiniowanie gabarytu jest związane z dopłatą. Nadasz paczkę w rozmiarze A z etykietą na C - dopłata. Nadasz paczkę w rozmiarze C z etykietą na A - dopłata.
Opłata dla klientów pre-paid jest egzekwowana w postaci ściągnięcia dopłaty z konta Menedżera Paczek. 3. Wiadomo, że jest jakiś margines, ale nie aż taki.
@enron: 1. Zawsze 48h


OK, teraz znalazłem w mailu :)

2. Każde złe zdefiniowanie gabarytu jest związane z dopłatą. Nadasz paczkę w rozmiarze A z etykietą na C - dopłata. Nadasz paczkę w rozmiarze C z etykietą na A - dopłata.
Opłata dla klientów pre-paid jest egzekwowana w postaci ściągnięcia dopłaty z konta Menedżera Paczek.

Jak rozumiem nawet wredy, gdy kurier upchnie moją paczkę C (np. o wysokości 24cm) w skrytce
2. Przede wszystkim weryfikacja nie zachodzi na zasadzie "na oko" pod paczkomatem. Paczki są mierzone na sortowni centralnej. Kwestia umieszczenia tego w skrytce to rzecz wtórna. Informacja na etykiecie ma się zgadzać z faktycznymi wymiarami przesyłki.

Będziesz mieć po prostu na danym koncie ujemny stan i jeśli potem będziesz chcieć coś wysłać, a tym samym doładować konto to będziesz musiał przelać więcej, żeby wyrównać saldo.

3. Trzeba by to zmierzyć kiedyś, być