Wpis z mikrobloga

Próbuje unikać kawy z uwagi na szkodliwość dla moich zębów i skory. Niestety, często zarywam noce i nadrabiam energetykami zero. W związku z tym mam 2 pytania:
1) Czy znacie coś zdrowego, co pobudza równie skutecznie jak kawa/energetyk?


2) Czy znacie coś, co smakowo oddaje kawę, ale nie niszczy szkliwa zębów?


Z góry dziekuje za wszystkie protipy :)

#kawa #kawatime #yerbamate #bezsennosc #korposwiat #sesja #studbaza #dieta #zdrowie #alenawalilamhashtagow
  • 25
@DigitalGirl: energetyki Green-Up całkiem spoko, z guaraną, delikatnie wchodzą i wychodzą, a nie tak jak reszta że serce wyskakuje, a potem zasypiasz na stojąco.

Niestety co raz rzadziej je spotykam.

Dobrze jest też się wyspać, zjeść, napić herbaty :)
często zarywam noce i nadrabiam energetykami zero


@DigitalGirl: Kawa pita z umiarem nie jest zła, tylko niestety wpływa negatywnie na kolor zębów. No i jak się za bardzo wkręci to uzależnia. Natomiast zdecydowana większość energetyków to gówno i zwyczajnie ich nie pij. Możesz jeszcze przyjmować kofeinę/guaranę w innych formach albo pić yerbę.
@DigitalGirl: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/metody-alternatywne/ashwagandha-indyjski-zen-szen-dzialanie-lecznicze-i-skutki-uboczne-aa-rtMA-X3XK-719f.html

testowane przez moją różową, dzień przelatuje bez problemu a i wieczorem potrafi posiedzieć do północy. Zwykłe zioła, nie wiem co tam jest ale działa tak, że nie czujesz "dopalacza" jak po energetyku, organizm zachowuje się całkowicie normalnie i traci siły parę godzin później niż zwykle
@DigitalGirl: Piłem kiedyś 3-4 kawy dziennie ale przesiadłem się na zieloną herbatę. Zielona herbata jest zdrowsza niż kawa a tez ma kofeinę także z dnia na dzień zamieniłem kawę na nią i nie poczułem różnicy. Z kawy zrezygnowałem głównie dlatego, że mi nie smakowała i praktycznie każda smakowała podobnie, a herbata ma o wiele więcej smaków. Masz herbatę zieloną, czerwoną, czarną, ze smakiem malin, moreli, cytryn, pomarańczy itp... Jest w czym
@DigitalGirl yerba działa i to solidnie. Jeśli kawa cię kopie to yerba też będzie. Tylko np ja mam taki problem, że czasem yerba zadziała trochę za mocno( ͡° ͜ʖ ͡°). Tabletki z kofeina to też dobry pomysł, tym bardziej że możesz precyzyjnie określić jej dawkę. No i nie trzeba po nich myć zębów i można sobie łyknąć wszędzie.