•  

  Widzę, że w Wielkiej Brytanii - bagno w jakie się wpakowali z BREXIT'em wciąga ich coraz mocniej. Tym razem Tereska Majowa i jej propozycja co do umowy... no cóż zostały totalnie zmasakrowane w tamtejszym parlamencie, ustanawiając przy tym niechlubny rekord. Różnica 230 głosów między popierającymi, a będącymi przeciw dealowi jest absolutnie niesamowitym osiągnięciem, szczególnie biorąc pod uwagę, że pierwsze miejsce było okupowane od 1924 roku i wynosiło około ~160 głosów.

  Teraz pojawiają się dwa scenariusze: albo mamy BREXIT bez umowy z UE lub wycofywanie się rakiem z niego, a już wewnątrz UK pojawiają się głosy, iż formula referendum nie była do końca fortunna i zobowiązująca tamtejszy parlament. Przynajmniej względem ichniejszego prawa - tyle udało mi się m.in. wczoraj wyczytać.

  Parę wątków z Reddita:

  https://redd.it/agccop

  https://redd.it/afytwt

  https://redd.it/agccv4

  Jak się to wszystko skończy? Ciężko powiedzieć - nie mniej jednak cała sytuacja jest trochę zabawna.

  #polityka #neuropa #4konserwy #brexit

  •  

   Teraz pojawiają się dwa scenariusze: albo mamy BREXIT bez umowy z UE lub wycofywanie się rakiem z niego

   @jaqqu7: Bardziej prawdopodobne jest, że termin wyjścia zostanie przesunięty o kilka miesięcy, w czasie których UE zgodzi się na kosmetyczne zmiany w treści dealu, by zakończyć już wreszcie ten cyrk. Parlament UK przyjmie deal wiedząc, że nic więcej już nie ugra. Koniec końców UK wyjdzie na zasadach prawie takich, jakie właśnie odrzuciła, czyli chvjowych.

  •  

   @jaqqu7: hehe, sugerowanie że Francja to jakaś część domina, które się przewróci od byle powodu, Wy chyba nie macie świadomości co to jest za potęga

   +: lewaq3000
  •  

   @Senior_Mordino: Mam pewne wątpliwości, czy UE będzie takie chętne do renegocjacji. Raczej nie jest, to w interesie Unii i mogą zwyczajnie powiedzieć UK: "Cóż, macie czego chcieliście - wypierdalacie 29 marca i możemy wam co najwyżej pomachać na do widzenia.". Wielka Brytania wpakowała się w takie bagno z tym BREXITEM, że chyba nikt nie był w stanie przewidzieć przed referendum jaki bajzel się z tego zrobi.

  •  

   @Poro6niec: W samej Francji nastroje antyunijne są jeszcze większe niż na Wyspach, po prostu tam nikt sobie nie pozwoli na luksus referendum.

   +: goof
  •  

   @jaqqu7: Uwielbiam ten tani manipulacyjny chwyt w stylu: pojawiają się głosy. Nic się samo nie pojawia, a jak sie słyszy jakieś głosy to może być problem. Wśród przeciwników brexitu przeważa opcja No Deal i dlatego większość posłów zagłosowała przeciw umowie

  •  

   @MartinoBlankuleto: Większość ludzi w obliczu no-deal wolałoby pozostać w UE i to w przeważającej ilości ¯\_(ツ)_/¯

   To, że mało kto chce dealu May nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem - co prawda skala jej porażki jest większa niż ktokolwiek przewidywał. Umowa zaproponowana przez Teresę nie zadowala BREXITerów, a remainersi wiadomo, iż będą torpedować wszystko co związane z wyjściem z Unii.

   W obliczu no-deal zaczyna się zwyczajnie rozważać wszelkie alternatywne scenariusze, bo brak dealu z UE oznacza masywne problemy dla UK od strony biznesowej.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Alina Krawczyk to w sumie taka typowa polka xD

  - nie pracuje, ale to ona dysponuje pieniędzmi męża i nie pozwala mu nawet kupić piłki do nogi xD
  - Wiecznie jej mało (Karol kup telefon, Karol kup telewizor, bo Norkowie już mają, Karol kup nowe meble)
  - W OGÓLE nie wspiera męża w jego innowacyjnych pomysłach, dzięki którym miałby szanse przestać pracować w swoich nienawidzonych tramwajach
  - Zamiast tego zmusza go do tyrania 10h w gównorobocie za psi pieniądz, bo lepszy wróbel w garści...
  - Nie dość, że nic nie robi, to jeszcze ledwo ugotuje Karolowi obiad, choć czasami i tego nie robi, bo f0ch xD
  - Cały czas nabija się z nadwagi Karola
  - Ślini się za jakimiś murzynami czy innymi Jankami.
  - Daje swojej teściowej dosłownie wyzywać Karola od nieudaczników, grubasów, a jak on da jej potężną ripostę to od razu płacz i foch na tydzień i ma ją natychmiast przeprosić xD

  Więcej nie pamiętam, pewnie tego znalazłoby się jeszcze tego dużo xD
  Taki jest obraz p0lek witaminek xD
  #p0lka #polki #przegryw #logikarozowychpaskow #miodowelata
  pokaż całość

  odpowiedzi (45)

 • avatar

  Wykopki w niedzielę niehandlową
  #bekazwykopkow #niedzielabezhandlu

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (48)

 • avatar

  Różowa dostała ofertę pracy w PZU jako przedstawiciel handlowy. Miałoby to wyglądać tak, że jeździ po firmach i oferuje ubezpieczenie na różne rzeczy. Warunki są takie:
  -własna działalność
  -wszystko tak ułożone że dostajesz netto 4k niezależnie od tego jak poszedł miesiąc
  -benzyna za swoje
  -nie ma wymagań czasowych typu "musisz pracować 8h"

  Dla mnie najważniejsze jest, że wreszcie wyjdzie z domu do ludzi, wszystko inne jest drugorzędne.

  Rejon Warszawa. Coś mi nie gra w tym wszystkim, gdzieś coś mi nie pasuje ale nie mogę tego zlokalizować. Co według was w tej ofercie jest nie tak? Gdzie jest haczyk?
  Biorę po 200 złotych od każdej drużyny i słucham państwa.
  #pracbaza
  pokaż całość

  odpowiedzi (94)