Wpis z mikrobloga

Jakie nowe autko w dieslu do dojeżdżania do pracy? Od poniedziałku będę robić 48km w jedną stronę, diesel musi być bo mam dostęp do taniej ropy (firma kupuje hurtowo do tankowania samochodów ciężarowych). Fiat Tipo wydaje się dobrą opcją, tani jak na swoje gabaryty, i silnik JTD chwalą. Może mirki coś polecą? Myślałem jeszcze nad Yarisem bo ma dobrą wartość rezydualną.

#samochody #pracbaza #praca
  • 16
@spoogie: Jeszcze nie sprawdzałem, więc możliwe że tylko benzyniaki tak jak mówisz. Ta Dacia zaczyna się od 29k, masakra :D Zaraz sobie obczaję opinie o silniku, wydaje mi się że to świetna propozycja.
@Abiz: chyba nie znajdziesz tańszego diesla w segmencie B (bo rzadko kto ma go już w ofercie). Tylko daćka sandero/logan w dieslu to zaczyna się od 50 tyś.
@Kevcio: Za drogo, już cena na start jest bardzo wysoka a jak dołożę diesla to już pozamiatane :D Zaleta że ładny ten Focus ale szukam woła roboczego, a nie ładnego autka.

Zaraz obczaję Fiestę jak wychodzi cenowo z dieslem.
@Abiz: za 50tyś masz już całkiem znośnie wyposażoną daćkę. Tak jak pisałem to najtańszy diesel. Można jeszcze w salonie wyrwać dodatkową gwarancję z przeglądami na 4-5 lat za ok 1,5-1,7k. Nie ma nic tańszego.
Nowy silnik nie da sobie rady z ON lanym do truckow. Generalnie diesle i tani samochód nie łączy się. Po to kupujesz tanie auto, żeby było tanie i proste w utrzymaniu. Diesel tego komfortu Ci nie daje. Wez sobie Tipo 1.4 95KM, załaduj LPG i będziesz bardziej zadowolony niż z tego dieselka 1.3 MJet 95KM.
@Kevcio: A nie ma co oszukiwać, jakby Fiesta była w podobnej cenie do Sandero to wykonaniem wygrywa. Ale mimo wszystko wolę zostawić gotówkę którą bym musiał dołożyć i za te pieniądze zwiedzić trochę świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)