Wpis z mikrobloga

Planuję powoli upgrade PC
Planuję go zrobić w dwóch turach tzn:
1) Proc + Płyta + RAM i na tym sie na razie skupimy
2) GPU

Założenie jest takie że gierki muszą chodzić przynajmniej w 2K 60FPS+(więcej=lepiej) na medium, a szczelanki online (a gram tylko w Overwatcha) w 2K 144FPS na low/medium

Proc - AMD Ryzen 7 1700 BOX (czy opłaci się dopłacić do threadrippera?)

Płyta - nie wiem, MUSI mieć slot PCI do karty dźwiękowej. Z tego co na szybko poszukałem łapie się ASUS PRIME X370-A

Ramy - 2x 8 GB GoodRAM 3000 CL16

Mam w tej chwili 2x8GB ale 2133, rozumiem że za wolne na AMD?

Będzie git?

GPU planowałem Vegę 64 ze względu na drogi monitor z freesync, ale jeżeli nvidia od wczoraj tez to obsługuję to pewnie wleci jakiś RTX 2070, ale to za parę miesięcy. Na razie mam RX480 8GB

#pcmasterrace #komputery #podzespoly #procesory
  • 13
@rdy: Threadripper to duuużo wyższe koszty, a wzrost fps żaden. Dużo droższe płyty główne, no i sam procesor, bo branie 2900X nie ma sensu.
@Jurigag: do 2600 i 2600x ta sama płyta będzie ok, czy trzeba coś lepszego pod Xksa?
@vdr: no jasna sprawa. Threadripper był po prostu ostatnio na amazonie w okolicach 1300zł to się zainteresowałem
@Jurigag: no spoko to sprawa prosta

A RAM koniecznie musi być nowy w okolicach 3k MHZ?
Teraz mam jakieś hyperxy 2133 CL14, rozumiem że za duży bottleneck na tym będzie?
@Jurigag: DDR4, śmiga z intelem 6500 w tej chwili.

Dobrze że potaniał ten ram przynajmniej, bo jak chciałem upgrade robic pół roku temu to 16GB kosztowało 2,5x drożej jak dałem za te 16GB 2133 xD