Wpis z mikrobloga

@ErikSkurveson: o wiele więcej, a jeśli zawoła mniej to znaczy że na czymś oszczędzi jeszcze bardziej niż IKEA.
Szczerze to nie mam dobrych doświadczeń ze stolarzami jeśli chodzi o kuchnie - a tym bardziej z pseudo firmami oferującymi tego typu usługi jak "zabudowa kuchenna". IKEA może nie jest z bardzo wysokiej półki, ale dzięki swojej standaryzacji wychodzi całkiem niezła jakość (jak na meble z płyt).
@jasiek704: mam namiary na dwóch stolarzy, którzy robili kuchnie u znajomych i u mojej siostry ale to było już jakiś czas temu i zanim się umówię z nimi to chciałem wiedzieć czego mogę się spodziewać. Zależy mi na mało rzucającej się kuchni w oczy, fronty zwykle bez jakiś ozdobników itp.
@Rodua czemu zlew w tym miejscu jest źle umiejscowiony? Wg. planu tu jest podłączenie i odpływ.
@jasiek704 : Z jednej strony z IKEA przychodzi, montuje i masz wszystko w D ale z drugiej strony znam osobę która od roku chodzi po adwokatach bo meble zaczęły się ''rozwarstwiać'' itp. okazało się że IKEA już dawno wycofała ten model i nie ma możliwości reklamacji, dokupienia rozwalających się rzeczy.
@ErikSkurveson: Nie znam się na tym ale tak na logikę: zlew ma daną głębokość i czy nie będzie to kolidowało z wysuwającą się szafką? i czy ta szafka będzie wtedy użyteczna? Przeważnie zlewy są umiejscowione pod otwieraną a nie wysuwaną stąd moje zaskoczenie
@ErikSkurveson: a co tam w rogu będzie? pusta przestrzeń? Stolarz zrobi to drożej ale może użyć lepszych materiałów (prowadnice przede wszystkim). Dużo też zależy ile tam masz szuflad jak zamykane są szafki na górze. Do tego pytanie jaki blat oraz z czego będą fronty.
@ErikSkurveson: ostatnio robił mi wycenę stolarz. za meble kuchenne z akrylowymi frontami, długość mebli około 4,5 metra + do tego półwyspa też zrobiona z mebli, cena 13 000, woj. świętokrzyskie