Wpis z mikrobloga

Kaczyński mówi, że PiS nie wystawi kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska. Niby ładny gest, ale ciekawi mnie, co to za zagrywka.
W tak zwanym "obozie PiS", czy też "Zjednoczonej Prawicy" mamy przecież jeszcze partię Ziobry i Gowina, którzy Kaczyńskiego niezbyt się ostatnio słuchają, a którzy weszli z nim do Sejmu jako koalicja. Dla Kaczora teraz będzie na rękę, gdy Ziobro albo Gowin kogoś wystawią "nie po jego myśli".

To mogą być ciekawe wybory z ciekawą kampanią.

#gdansk #adamowicz #polityka
  • 29
@Arveit pewnie sobie przeliczyli, że ludzie nie zagłosują na kandydata PiS, bo (tu wstaw różne pierdy typu paranoja, że czubek był nasłany przez PiS), do tego jak było widać na każdych kolejnych wyborach - chociaż Adamowicz wygrywał to w drugiej turze, bo większość kierowała się logiką "byle nie PiS". Za duże ryzyko mega żałosnego wyniku, co kiepsko by wyglądało przed wyborami parlamentarnymi. Tak nie ryzykują i dodatkowo ludzie się podniecają jaki piękny
@poprostuzyj: wszystko zgoda, tylko nie do końca zgadzam się z

Poza tym tym ruchem wymogli to samo na PO


Adamowicz bardziej lub mniej był powiązany z PO i wspierany przez PO, to normalne, że PO będzie chciała kontynuować swoją władzę. Ale może i masz rację. Wystawią kandydata "niezależnego" i go będą wspierać
@Arveit no oficjalnie już nie był związany z PO, więc było jakby 0-0 dla PiSu i PO. Ale po jego śmierci gdyby były wybory PO, PiS, może ta Dulkiewicz, no i masa randomów byłoby realne ryzyko, że Gdańsk "przejęłoby" PO. Mam wątpliwości spore czy w takiej osłonie Dulkiewicz by się obroniła, są raczej duże szanse, że wygrałby ktoś z PO (bo PiS na pewno nie po czymś takim). A oni swoim ruchem
@Ogar_Ogar: Może Ty lubisz, jak Ci plują w buzię, ja nie. Nazywają mnie komuchem, zdrajcą, elementem animalnym, potomkiem gestapo, złodziejem, drugim sortem, ubekiem, kodomitą, pedałem, przedstawicielem cywilizacji śmierci i szatana, i tysiącem innych wyzwisk, a ja mam ścierać ślinę z twarzy i pokornie milczeć. Dzięki, ale nie skorzystam z Twojej propozycji.
Dzięki, ale nie skorzystam z Twojej propozycji.


@Takiseprzecietniak: Myślę, że znacząco przeceniasz swoją osobę - ale skoro tak się czujesz dotknięty to zwolennicy PiS są tu regularnie wyzywani od debili, wariatów, chorych z nienawiści frustratów itp. więc jak rozumiem oni też są usprawiedliwieni w wyzywaniu innych? Kaczyńskiego pomijam, bo to jest wyzywany regularnie za wszystko.