Wpis z mikrobloga

@WydajnaJednostkaIndywidualna: #!$%@?, przecież jak nawet idziesz na inne stanowisko to przyda ci się cokolwiek wpisać do CV, że w ogóle pracowałeś xD I tak jak pisałeś, jak mam w danej sferze ileś lat doświadczenia w kilku firmach to wiadomo, że nie będę sobie selekcjonować doświadczenia tylko wpiszę i wykażę ciągłość pracy. Ja tam mam wbite w to, że "powinno" CV być na jednej stronie, bo nie będę sobie selekcjonować, a jak
@Kapitan_Pazurrr: tak, selekcjonować. W CV ma być tylko to co jest potrzebne do danej firmy, na dane stanowisko. Rekruter nie będzie szczegółowo czytał 4 stron CV - brak konkretu, spójności - niestety lecisz do kosza!

CV nie jest jak to się mówi "życiorysem", gdzie wpisujesz wszystko od podstawówki. To ma być taki spis tego, dlaczego warto, żebyś pracował w danej firmie. Konkret, opis zadań, które dobrze wykonujesz, tego co lubisz robić
@kokosowykot: No ale jak ktoś ma x lat doswiadczenia w danej branży to nie może tego selekcjonować, bo automatycznie coś traci u pracodawcy, m.in. wykaz lat ile i gdzie pracował. Zgadzam się, że jak ktoś robił na magazynie i składa do biurowej, to na #!$%@? mu tutaj ta praca, ale np. sfery pracy biurowej można już podpiąć mnóstwo pracy ze swojej kariery. To samo, jak np. praca w dotacjach -wypada wykazać
@Kapitan_Pazurrr: CV jest ofertą, zachęceniem - o pełnym doświadczeniu i zadaniach opowiadasz na rozmowie. Czy skorzystał byś z oferty pizzerii gdybyś zamiast menu dostał 10 kartek tekstu o tym, jak robili pizze??

Jasne, ze nie ma co się czepiać jednej kartki a4 i dobrze jest wykazać ciągłość pracy, ale to nie znaczy, że piszesz to na 4 strony. Wystarczy dobrze rozplanować i wybrać to, co Twoim zdaniem będzie interesujące dla potencjalnego