Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak załatwić sprawę z własnością mieszkania, żeby w razie czego po ślubie i rozwodzie kobieta nie miała do niego żadnych praw? Sprawa wygląda następująco, jestem jedynakiem, moi rodzice kupili kiedyś drugie mieszkanie dla mnie. Są jego właścicielami. Póki co nie mieszkam w nim tylko rodzice sobie wynajmują i mają z tego kasę. Co rodzice powinni zrobić póki jestem kawalerem, aby mieszkanie było tylko i wyłącznie moje przy założeniu, że np. za rok chce wziąć ślub? Czy jak przepiszą mi je już teraz to nawet po zawarciu małżeństwa będzie ono moje? Co to jest ta cała intercyza? Czy lepiej żeby oni byli właścicielami, a my obecnie z narzeczoną, a w przyszłości z żoną będziemy tam mieszkać? Co w razie śmierci rodziców (tu w grę wchodzą już dwa mieszkanie, te dla mnie i te w którymi mieszkają rodzice)? Jak będzie spadek na mnie jako jedyne dziecko, a mam żonę to dziedziczymy to razem? Czy są jakieś tricki, żeby w testamencie napisać, że to tylko dla mnie? Jak to wszystko najlepiej rozegrać. Raczej bym chciał żeby żona nie miała pretensji, że jej nie ufam. A na rodziców może być wina bo z nimi w dyskusje nie pójdzie, tylko będzie się mnie trzymała.
#prawo #prawospadkowe #spadek #mieszkanie #dom #nieruchomosci #pytanie #problem #kiciochpyta #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Czemu chcesz ożenić się z narzeczoną skoro z góry przypuszczasz że Cię oskubie? Trochę to brzmi jakbyś zakładał że Wasze małżeństwo będzie krótkoterminowe. A jak tak się nastawisz to zwiekszasz szansę że tak będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ansk: xD to tylko związek i jak każdy może się rozpaść, ma żonie oddać połowę mieszkania na które ciężko pracowali jego rodzice, bo tak? Najbardziej o intercyzach płaczą ludzie o nieszczerych intencjach, każdy z głową na karku rozumie jak przydatna jest to umowa. Do takich rzeczy podchodzi się bez emocji, kobiety bardzo często tego nie potrafią, szczególnie te biedne xD

@AnonimoweMirkoWyznania najlepsze wyjście intercyza. Jeśli nie chcesz intercyzy to rodzice muszą