Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#laptopy #komputery #pcmasterrace #kiciochpyta
Mirki, wyszedł mały problem.
Miałem kupić lapka
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-strix-scar-edition-gl703gs-e5010t-i7-8750h-16gb-256gb-ssd-1tb-sshd-gtx1070-win10h

A przypadkiem kupiłem

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-rog-strix-scar-ii-gl504gs-es079t-i7-8750h-8gb-1tb-sshd-gtx1070-win10h

Z różnic na minus wielkość ekranu, mniej Ram i tylko dysk hybrydowy, bez ssd.

Pytanie - oddawać i zamieniać na ten co chciałem czy zostawić? Widzi ktoś jakie są plusy poza mniejszymi ramkami i wagą?

  • 18
@Saint_Sinner: wszystko zależy czy ssd na sata czy m.2 / pci-e, bo tu będzie spora różnica w cenie...
Tak jak mówi, @Smule za ten hajs 8gb ram to żenada, rozumiem że chcesz mieć to dłuższy czas tu 16 gb jest już powoli standardem i przyda sie przy wielozadaniowości.
Chciałeś lepszy model więc sie nie zastanawiaj i wymień póki nie minęło 14 dni :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bedezecik: Tylko w ten sposób pójdzie mi się #!$%@?ć karta podarunkowa na 900 PLNów.. Właśnie dlatego się zastanawiam, bo tak to z miejsca bym zamieniał ;/
A tak przy zwrocie zapewne będzie #!$%@?, bo się promocją skończyła w niedzielę.
@Saint_Sinner: o tym wcześniej nie wspomniałeś :D
jeśli w gre wchodzi 900pln, to sprawdź jak masz ulokowany ram (powinno być na stronie mm bądź producenta, poszukaj identycznych kości, lub o tej samej przepustowości i dokup ram.
Sprawdź też na stronce producenta czy laptop ma port m.2 i poszukaj dysku w takim standardzie np na morele, albo x-kom(oni mogą za dopłatą zamontować go - Samsung 970 EVO 250GB (MZ-V7E250BW) byłby ok :).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bedezecik: Właśnie stąd cały fuckup, bo decyzja o zakupie zapadła na 2h przed końcem promocji i strona mediamarktu padła ;d Jak w końcu zaczęło działać na 15 minut przed końcem to nie zauważyłem że dodałem nie ten co trzeba.
@Saint_Sinner: tak zwana łezka :D
Teraz wszystko rozumiem, no zdarza się.
Tylko skoro wydałeś już trochę na to sianka to zmodernizuj to trochę, żeby za rok się na siebie nie wkur*iać "co ja kupiłem za gówno, w dodatku za tyle siana" :D