Wpis z mikrobloga

Mirunie z #python chciałem was prosić o radę i jakże cenną w tym przesyconym często niepotrzebną informacją internecie wiedzę.
Ostatnio mam moralniaka co do faktu, że totalnie nie mam co zaoferować w cv jako portfolio. No to uznałem, że chyba wypada wreszcie zacząć coś pisać.
Całkiem popularnym projekcikiem w stylu hello world jest "appka", która zwraca wartość bitcoina w jakichś tam interwałach czasowych. Gdy o tym pomyślałem to przyszedł mi na myśl taki jeden projekcik ale nie wiem czy jest to możliwe w ogóle do zrealizowania i to jest właśnie moje sedno.
Czy da się napisać w pythonie aplikację, która będzie zwracać mi każdy post na wykopie o konkretnym tagu? Załóżmy, że na bieżąco (o ile to jest realne) lub w interwałach będzie mi wpisywać do pliku linki do danego posta który miał jakiś tam tag załóżmy 'python'. Ewentualnie żeby było ciekawiej to zamiast postów pod tagiem fajnie byłoby np. zapisywać wszystkie śmieszne obrazki spod tagu heheszki w jakimś konkretnym folderze.
Mógłby mi ktoś doświadczony poświęcić pare minut i powiedzieć jak takie coś napisać? Chyba, że to nierealne ale kurde skąd się biorą te wpisy zaczynające się w ten sposób " elo mirki chciałbym napisać skrypt, który wyłapie mi/zapisze coś tam coś tam" .


w sumie też #naukaprogramowania
  • 9
@cl_master: nie bierz się za to bo, wykop ma słabe API. Napisz sobie wrapper API imgura, albo reddita, a dopiero później zobacz wykop API. Zobaczysz różnice i docenisz. Także poznasz wiele fajnych technologii i rozwiązań oauth, tokeny itp. niby w wykopowym jako tako też jest ale nazywają to inaczej i udają że to coś innego niewiadomo w sumie dlaczego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cl_master: w normalnych okolicznościach jest jak najbardziej :) ale skoro się uczysz to warto samemu spróbować. ale naprawdę lepiej spróbuj z innym API bo to wykopowe nie daje gwarancji że będzie działało jak napisali, ogólnie dużo rzeczy nie napisali lub co gorsze napisali inaczej niż faktycznie jest.