•  

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad odejściem z Wykopu. Obecne konto mam od 7 miesięcy, ale nigdy nie ukrywałem, że jestem tu mniej lub bardziej intensywnie od wielu lat. Do pewnego momentu było to dla mnie nawet rozwijające, bo jakoś mimo wszystko rosłem ze społecznością, przechodząc kolejne etapy fascynacji wolnym rynkiem czy geopolityką i odkrywając - w końcu to "polski reddit" - różne ciekawe strony czy trendy. "Kupowałem" też do pewnego stopnia bunt przeciw "oświeconemu salonowi", bo ten zupełnie nie umiał się uwiarygodnić w świecie rewolucji komunikacyjnej i zarzutów "alternatywy". Może nie byłem typowym Wykopkiem, bo cały czas czytałem jednocześnie lewackie dyskusje w komentarzach u Orlińskiego, "Politykę" i "Guardiana", a później "Economista", ale miałem pewien dysonans i czuję skąd się bierze "antysystemowa nuta" i napięcie między #4konserwy a #neuropa.

Niemniej, dojście do władzy nieliberalnej prawicy w różnych krajach, a zwłaszcza w Polsce, ostatecznie uzupełniło mi luki w oglądzie sytuacji i wróciłem do starego dobrego mainstreamu medialnego i konsensusu akademickiego. Sądzę że to dla mnie "koniec historii" w tym temacie i "antysystemowcy" już na zawsze pozostaną dla mnie lemingami populistów (no offence, pewnie oceniacie mnie analogicznie). Byłem w tym miejscu, znam obie narracje.

Na Wykop wróciłem głównie dlatego, żeby pomóc takim jak ja jakiś czas temu i zainicjować/skatalizować proces powrotu na łono ludzkości ze świata - nazwijmy to kolokwialnie - dość niestandardowych ideologii. Myślę że paru osobom otworzyłem oczy np. na prawdziwą sytuację na Węgrzech i poleciłem parę ciekawych książek, mediów i wykładów.

Co dostałem w zamian? Tu zaczynają się schody, bo niewiele. Wykop AD 2019 bez filtrów to morze chłamu, ciemna strona Internetu, emocjonalne bagno. Jest oczywiście dużo osób, które wrzucają oprócz tego bardzo dobre treści i pewna ewolucja poglądów na portalu dalej trwa (nie ma tu już raczej antyszczepionkowców i negacjonistów klimatycznych), ale podejrzewam, że w większości te zacne osoby robią to z podobnych powodów jak ja - czyli pro publico bono.

(Żeby była jasność - nie wywyższam się na linii "prawica jest głupia". Prawica może być mądra - pzdr. dla Klubu Jagiellońskiego i Nowej Konfederacji. To populizm - proste odpowiedzi typu "Za wszystko odpowiadają Niemcy/Żydzi/Soros/Szkoła frankfurcka/Uchodźcy!" jest zawsze głupi, choć może być symptomem realnych problemów).

No i wyrobiłem sobie przez ten czas taką siatkę źródeł, że coraz ciężej mi znaleźć tutaj treści, których prędzej czy później nie poznałbym w innych miejscach - czytając dobrą prasę, mając różne portale tematyczne w RSSach, obserwując pewne profile na FB, subreddity, itp. Serio, nie pamiętam, kiedy odkryłem coś na Wykopie, co jakoś odmieniłoby moje życie znacząco na plus, a w tym celu trzeba się ostro przekopywać. Dawniej zdarzało się to dużo częściej (np. odkrywałem różne aplikacje czy kanały youtube), ale od pewnego czasu odnotowuję coraz takich przypadków. Nawet o przesunięciach geopolitycznych bym się dowiedział choćby w think tankach czy Tok FM (który swoją drogą polecam, nie ma radia zapraszającego tylu specjalistów na rozmowy).

Bycie pracującą u podstaw "siłaczką" w pewnym momencie zaczyna ciążyć emocjonalnie, to nie jest robota na całe życie. Jeśli ktoś ma energię, to spoko, ale zastanawiam się, czy wobec administracji świadomie idącej "na ilość" i dopuszczającej tutaj ostry hyde park, z czego korzystają przede wszystkim rozmaici frustraci, nie jest tylko legitymowanie i wzmacnianie tego miejsca, którego przeznaczeniem jest być może bycie polskim 4chanem. W końcu musi taki być, może nie ma co na siłę trwać przy sentymencie. A skoro rozwiązania systemowe to wspierają, to nie zawrócę kijem Wisły. To w końcu tylko biznes w segmencie "śmieszne obrazki" i to do tego nie mój. Może kiedy stanie się to absolutnie oczywiste, polityczna siła oddziaływania tego portalu też wyparuje.

Wolę w czasie poświęconym na dyskusję tutaj coś zarobić i wesprzeć jakiś kolejny sensowny polski think tank albo pronaukowy profil patronite, co swoją drogą gorąco - na ile kto może - polecam.

Pozdro.

PS: Nie usuwam konta jak slonx, bo nie wykluczam po pewnym czasie powrotu, ale na pewno muszę odpocząć od tego miejsca i być może zacząć inaczej z niego korzystać (np. siedząc pod wyselekcjonowanymi - niszowymi albo lokalnymi tagami, jak podejrzewam robi w trosce o swoje zdrowie psychiczne sporo osób tutaj). Może też - choć specjalnie na to nie liczę - Wykop wyewoluuje w nieco lepszą stronę.

#wykop #oswiadczenie #przemyslenia, tak, wiem, #nobodykiers

+: John_Finn, mlodszy_szaman_hordy +102 innych
    •  

zacząć inaczej z niego korzystać (np. siedząc pod wyselekcjonowanymi - niszowymi albo lokalnymi tagami

@eoneon: Pewnie, że tak. Zapraszam na #slowianie i #rodzimowierstwo

+: rsvk
    •  

@Jestem_Tutaj: Skoro "nobody cares" to po co tldr? Scrolluj dalej, to nie do Ciebie wpis :)

•  
      TS050

+3

@eoneon: i masz rację, nie warto tu siedzieć, a zwłaszcza dostarczać dobry content tak jak ty. niech sami sobie pływają w szambie

•  

@Jestem_Tutaj:
      Odchodzi z wykop bo slaby content i juz w sumie nie potrzebuje wykopu

•  

@Haraj to straszne xD zwłaszcza że to jakiś bob z głównej bo go nie kojarzę z mirko

•  
      mlodszy_szaman_hordy

+3

@Jestem_Tutaj: nie jakiś bob, bo koleś tłumaczył sam różne odkrycia naukowe itp, długie artykuły.

•  

@Jestem_Tutaj:
      Akurat gosc dostarczal quality content na mirko https://www.wykop.pl/tag/postkomunistycznepanstwomafijne/
      Jeden z lepszych tagow do czytania

•  

@eoneon:

Trochę będzie mi się brakowało twoich wpisów. Od tych wprowadzających w to co dzieje się na Węgrzech po związane czysto z polityką (nadal mam ich kilka w ulubionych i wracam ( ͡º ͜ʖ͡º)). Natomiast rozumiem decyzję i szanuję.

Jak świetnie napisał to @xianist we wpisie @slonx:

ja się nie żegnam, bo mowie do zobaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: eoneon, TS050 +28 innych
    •  

@eoneon Ja "kiers" i bardzo zaluje, ze nie zobacz e Twoich wpisow o Węgrzech, socjologii, zjawiskach politycznych etc. popartych dowodami, artykulami i wykresami. Szkoda, ze autor merytorycznych tresci ulatnia sie. Ale rozumiem. Z miesiaca na miesiąc wykop sie stacza. Coraz trudniej w tym ścieku dostrzec cos wartosicowego.

•  

@eoneon: mam nadzieję że prędko wrócisz, przykro jest patrzeć na ten exodus juzerów wrzucających quality content. Niesienie kaganka oświaty rzadko kiedy jest zajęciem bezbolesnym - ale ktoś, kurwa, musi to robić, inaczej utoniemy w szambie.

Pozdro i z fartem!

•  

@eoneon:
      Twój kontent należał do najbardziej wartościowych w ciągu ostatnich lat. Dzięki wielkie i do zobaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@eoneon: Ciekawe treści na wypoku to zasrany margines i prędzej zjem własne kapcie w których teraz siedzę niż zacznę się udzielać na pato tagach. Interesuje mnie może trzy czy cztery tagi tak naprawdę i treści tam dostępne w większości znajdę gdzie indziej. Tutaj prawie każdy wpis jest traktowany jak zarzutka czy trolling niskiego poziomu, a odpowiedzi zazwyczaj sprowadzają się do XD XD XD. Nie kreuje się na intelektualistę ale udzielanie się tutaj mija się z celem i to prawie zawsze. Nie wierzę już że to się zmieni, ludzie po prostu odchodzą i tyle.
      Powody są różne czy to niesłuszna cenzura, postawa moderacji czy wieczna gra w szachy z gołębiem.
      Im więcej ludzi odejdzie, takich jak ten pan: https://www.youtube.com/user/ThumbingTheStans/videos
      Tym bardziej wypok będzie przypominał ściek a nie wartościowe miejsce.
      Tak samo jak każdy mój wpis w podobnym tonie tak i twój przejdzie bez większego echa bo to nie pato content gdzie pijany seba wypierdala telewizor przez okno.

•  

@eoneon: Odpiszę tutaj w nawiązaniu do jednego z linków, które wrzuciłeś (może więcej osób przeczyta, streszczałem się, więc gdzieś mogą być jakieś literówki), ale sam wywód i konkluzja będą znacznie dłuższe, niż początkowe skupienie się na początkowych zagadnieniach politycznych:

"Pisowcy - oszukano was", czyli Orliński rozprawia się z PiSowskim credo:

Obiecywano wam, że Tusk wyląduje za kratkami, że znajdą się niepodważalne dowody na roztaczanie nad aferzystami parasola ochronnego... a skończyło się niejasnym zarzutem, że nie sterował ręcznie prokuraturą i służbami (do czego Tusk się akurat przyznaje). Ufam, że co inteligentniejsi z Was już widzą tu szerszą prawidłowość. Nie wierzycie też już, że Macierewicz sprowadzi wrak i znajdzie dowody na zamach. Dociera do Was, że konflikt z Unią o Sąd Najwyższy jest nie do wygrania.

(...) Wasza agresja jest psychologicznie zrozumiała. Nikt nie chce się dowiedzieć, że był naiwny, że dał się nabrać. No ale może to jest dobry moment, żebyście to sobie przemyśleli? Przypomnę wam kilka punktów.

1. NIE WIERZYLIŚCIE W AUTOSTRADY PLATFORMY. Pamiętam superkretyński tekst niejakiego Wiktora Świetlika w „wpolityce” i debilny wywiad Antoniego Krauze dla któregoś prawicowego tygodnika, obaj dowodzili, że platformiane inwestycje są pozorne („takie wykopki jak za Gierka” - Krauze). Był też zbiorowy wycipingiel, kiedy Komorowski zapowiedział rozpoczęcie budowy tysiąca kilometrów (po latach widać, że zbudowali dużo więcej). Chyba wy też już parę razy zdążyliście się przejechać A1, A2, A4, S3, S7, S8? I co, był jakiś dysonansik poznawczy, czy gładko przeszliście do następnej wersji:

2. BUDOWALI, ALE NAJDROŻEJ NA ŚWIECIE (W UNII). Z niejakim posłem Abramowiczem zdążyłem się nawet o to spierać na fejsie, na wallu wspólnego znajomego. Poseł twierdził, że w Czechach autostrady budują za milion dolarów za kilometr. Podałem mu kilka przykładowych czeskich kontraktów, a potem zaproponowałem wymianę dolarów na korony po takim kursie. Gdyby sam wierzył w swoje słowa, zrobiłby interes życia - ale jakoś nie chciał. PiS buduje autostrady w takich samych cenach, jak Platforma. Argument „najdrożej na świecie” nigdy nie miał uzasadnienia, a argument „najdrożej w Unii” miał pozorne, jeśli się przeliczyło na średnie zarobki (w przeliczeniu na zarobki WSZYSTKO było u nas najdroższe w Unii).

3. W SMOLEŃSKU BYŁ ZAMACH, A RZĄD ODDAŁ ŚLEDZTWO ROSJI. Nie oddał - bo skoro wypadek był w Rosji, to i śledztwo było rosyjskie. Na tym polega suwerenność. Państwo może ewentualnie łaskawie się zgodzić na dopuszczenie innych śledczych, ale nie można go do tego zmusić. Tak samo byłoby z wypadkiem rosyjskiego samolotu w Polsce. Zespół Macierewicza i prawicowi blogerzy wymyślali coraz dziwaczniejsze hipotezy, że zestrzelili, podłożyli bombę, rozpylili sztuczną mgłę itd., ale najlepiej do faktów pasuje proste wyjaśnienie, że to był klasyczny CFIT jakich wiele. Zdezorientowany, słabo wyszkolony pilot podjął błędną decyzję, zszedł poniżej bezpiecznego pułapu przy zerowej widoczności.

4. STREFY SZARIATU W SZTOKHOLMIE! Mało podróżujecie, więc wierzycie w takie bzdury. Strefy, o których mówi szwedzka policja to strefy, w których gangi zaznaczają swoją obecność np. robiąc grafiti. Według szwedzkich kryteriów prawie cała Polska byłaby taką strefą, bo prawie wszędzie mamy napisy typu „HWDP”.

5. WSZYSTKIM STERUJE UKŁAD Z MAGDALENKI (WSI, itd.). Skoro tak, to dlaczego PiS nie przedstawił dowodów, ani prze

@eoneon:

@eoneon: Generalnie z niektórymi tezami się zgadzam (chodzi mi generalnie o przekaz medialny, który jest strasznie wyolbrzymiany - "najdroższe autostrady na świecie" to oczywiste kłamstwo, aczkolwiek i tak trzeba przyznać, że budowaliśmy/budujemy drogo, w porywach bardzo drogo tylko pytanie co jest w tej cenie, bo są takie możliwości, żeby już przy budowie postawić sobie "podbudówkę" pod przyszłe dodanie kolejnego pasa, jeśli zwiększy się ruch, nie trzeba wtedy tak wiele rozkopywać i tamować ruchu - ale ogólnie specjalistą od dróg nie jestem, jest tutaj kilka osób zorientowanych w temacie i na podstawie ich wypowiedzi i artykułów, porównań, statystyk staram się po analizie wyrobić własne zdanie. Na tyle na ile pozwalają mi możliwości intelektualne ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Natomiast z tą tezą, że: "STREFY SZARIATU W SZTOKHOLMIE!" się nie zgadzam. Nie jest tak źle jak możesz przeczytać na niezależnej, ale nie jest to też takie słodkie pierdu-pierdu jak z drugiej strony, że tam to tylko chodzi o grafitti, paru sebków co tam zawsze coś potłuką czy ukradną i tyle.
      Mam dużo znajomych w Malmo (generalnie uchodźcy są rozlokowywani zazwyczaj w największych miastach - taka tendencja, pewnie spowodowana czynnikami społecznymi (większa otwartość mieszkańców dużych miast na inne kultury) i jest tam naprawdę niewesoło. Są dzielnice, do których biali absolutnie nie wchodzą (to już są w zasadzie małe getta z małym odsetkiem białych ludzi, kto może to stamtąd ucieka), rozboje odbywają się z użyciem niebezpiecznych narzędzi, napastowanie kobiet (koleżanki same po 22 nie poruszają się poza domem, wyobrażasz sobie u nas coś takiego, gdzie panny w małych grupkach chodzą sobie całą noc po klubach?).

Oczywiście wiadomo i u nas zdarzają się przestępstwa, tam również, bardziej rozchodzi się o skalę sterroryzowania społeczeństwa, gdzie rezygnujesz ze swoich dotychczasowych przyzwyczajeń po po prostu nie czujesz się już bezpiecznie.

Ani z jednej, ani z drugiej strony nie doczekasz się rzetelnych informacji (to jest w sumie takie masło maślane, co to znaczy rzetelnie? Każda partia, medium, blog, w końcu człowiek ma jakieś swoje przekonania i w końcu określoną linię programową (działałem w tym środowisku, więc wiem jak to wygląda). Argumenty na poparcie czegoś lub potępienie znajdziesz praktycznie zawsze, statystykami można dowolnie manipulować (zależy to tylko od inteligencji dziennikarza) nie chodzi tu o same liczby - liczby podajesz prawdziwe, ale jakie one mają zastosowanie gdy podasz ilość przestępstw bez odniesienia ich do ludności danego kraju? (a 90% społeczeństwa nie pa pojęcia ile kraje mają ludności, nadal spotykam się z osobami, które myślą, że w Niemczech to w sumie niewiele więcej osób mieszka, niż w Polsce (bo sam kraj niewiele większy, jakby to było jakoś skorelowane powierzchnia = populacja xD)).

No i panie tak to się toczy to życie, ludzie mają pamięć złotej rybki, media są spolaryzowane bo rynek jest niesamowicie niedofinansowany, każdy orze jak może, dziennikarze poza gwiazdami i największymi mediami zarabiają jedno wielkie gówno, a wymagania są takie, że jakąś wiedzę w danej dziedzinie powinno mieć się ze wszystkiego (słynny humanizm w pierwotnym znaczeniu tego słowa). Lepiej sprzedają się kontrowersje, każdy chce przetrwać na tym rynku, ponieważ wszystko przeniosło się do internetu, a ludzie nie lubią tutaj płacić za treści - w rezultacie redakcje co roku kogoś zwalniają, sporo tematów w płytszej, niż dawniej formie przenosi się np. do Youtuba i tak się kręci to zamknięte koło bez wyjścia. Mógłbym na ten temat napisać elaborat, ogólnie to lubię twoje posty poczytać dla poszerzenia horyzontów ;)

•  

@Dr_Manhattan: Wiesz, ja tu pisałem i że rządy Tuska były średniawe i że zachodnioeuropejska lewica nie do końca wie, co robi w sprawie imigrantów. Nie idealizuję mainstreamu i czasem należy się mu prztyczek w nos; tak jak napisałem w tym wpisie, populizm to taka żółta lampka, że coś w społeczeństwie choruje, a elity polityczne przestały słuchać. Ale to ma być sygnał do korekty, internetowe pospolite ruszenie z definicji nie może być lepsze, a prasa - choć niedofinansowana i potrafiąca wypuścić fake newsa jak ostatnio Spiegel - i tak jest o dwa rzędy wielkości lepsza niż promowane tu Voice of Europe.

PS: Zapomniałem napisać, że oprócz "dostarczycieli kontentu" jest tu też sporo fajnych komentatorów, często też z drugiej strony i że w wielu dyskusjach jednak się czegoś dowiedziałem. Problem jest taki, że pierwszy odruch mam - nauczony doświadczeniem - ucieczkowy, tzn. widząc krytyczny komentarz, spodziewam się inwektyw, czasami tylko się pozytywnie zaskakując. I od tego właśnie muszę odpocząć ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

@eoneon: e to jak coś to mnie bedzie brakowało wpisów, zawsze ciekawe i zawsze dużo korzystałem. Szczególnie o Węgrzech, pjona

+: eoneon, rsvk
    •  

@eoneon: Można prosić o liste tych profili na fp,RSS i subreddit? Masz Twittera??

•  

@eoneon: dzięki za wartościowe treści, z przyjemnością się czytało. Zastanawiałem się ostatnio jak długo jeszcze będzie Ci się chciało, bo widząc niektóre dyskusje to byłem pełen podziwu, że jeszcze odpisujesz tym ludziom.

•  

Nawet o przesunięciach geopolitycznych bym się dowiedział choćby w think tankach czy Tok FM (który swoją drogą polecam, nie ma radia zapraszającego tylu specjalistów na rozmowy).

@eoneon: Ja od siebie z prawej strony polecę tutaj Radio Wnet - tematów politycznych nie słuchać w ogóle, tylko geopolityka i jakaś sytuacja międzynarodowa. Jest sporo rzeczy, z którymi się z nimi nie zgadzam, ale coraz częściej mam refleksję, że w zasadzie ma tak każda inteligentna osoba - tylko idiota nie ma wątpliwości co do jakiegoś rozwiązania - tak gdzieś kiedyś przeczytałem i się z tym zgadzam, im więcej wiesz tym więcej masz wątpliwości, ponieważ potrafisz przewidzieć różne skutki i scenariusze - i to wszystko można poprzeć argumentami bo przecież powstają książki od lewa do prawa. Kolejna kwestia - nie można się znać na wszystkim (co ludziom niesamowicie ciężko przyznać), przyjęcie pewnych poglądów rzadziej lub częściej wiąże się z zaufaniem dla samego komentatora, chyba, że ktoś prowadzi JDG, czy tam ma sporo wolnego czasu i ma możliwość to wszystko weryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje poglądy ewoluowały przez lata i aktualnie skłaniam się ku opinii, że są rozwiązania dotyczące rdzenia państwa, czyli te dotyczące najważniejszych kwestii (znowu problem - jak zdefiniować co jest dla kogo najważniejsze, obiektywnie ciężko), w których lepiej sprawdziłyby się pomysły z prawej strony, a w innych rozwiązania z lewej strony.

Np. Uważam się za zwolennika wolnego rynku - ale popieram państwową służbę zdrowia i płacę minimalną (czytałem już o tym przez lata tyle opracowań, tyle artykułów, na początku jakieś śmieszne filmiki na YT, gdy ten temat kiełkował w mojej głowie - nikt mnie po prostu nie przekona, za wiele wysiłku włożyłem w to, żeby dotrzeć do badań, abym miał zrezygnować ze swojego poglądu po filmiku z Korwinem czy jakieś tam Prosta Ekonomia bla, bla, bla ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Te 2 poglądy już robią tutaj ze mnie wręcz socjalistę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dr_Manhattan: Podział lewica-prawica czy tam wolny rynek vs socjalizm jest zbyt prymitywny wobec 21 wieku. Dlatego siebie nazywam centrum ;)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@eoneon: przeczytałem jeszcze raz, spojrzałem na najpopularniejsze tagi na tym łez padole i rzeczywiście pora spadać bo lepiej już tu nie będzie. Przez ostatnie 10 lat społeczność się zmieniła, niestety poszła w bardzo patologicznym kierunku.

Podziękowania dla nieistniejącej Neuropy i okolic, dzięki Wam - garstce patriotów - dokonał się mój mentalny dekucing.

Narazie

•  

@eoneon: to ma potencjał na #pasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@eoneon: szkoda, zawsze przyjemnie się czytało twoje wpisy

•  

@eoneon: Szkoda, bardzo szkoda. Jesteś jedną z tych osób która mi przypominała Wykop sprzed lat gdzie można było podyskutować, czasami się zgodzić z poglądami, czasami nie ale jednak czując cały czas szacunek do rozmówcy, gdy na Wykopie od jakiegoś czasu człowiekowi po prostu się nie chce pisać czegokolwiek sensownego wiedząc, że po drugiej stronie jest zwykła ściana, która nawet nie zada sobie trudu spróbować zrozumieć co się napisało.

•  

Pierwszy raz cię w ogóle widzę, patrzę na twoje wpisy i woah! Pierwszorzedna robota

•  

@eoneon: nie możesz odejść, jesteś jedynym wartościowym użytkownikiem tego gównoportalu (╯︵╰,)

•  

@eoneon jeśli żydzi, chodź odpowiadają za wiele obecnych sytuacji w zachodniej Europie, w Stanach zjednoczonych no i oczywiście na bliskim wschodzie nie mogą być ruszeni jako element politycznej gry to bardzo mi przykro ale wychodzisz tutaj na idiotę, który stara się za wszelką cenę nie być "antysemitą", bo wypadnie z politycznego mainstreamu. Świadomie zaprzeczasz rzeczywistości takiej jaką ona jest byle tylko dostosować się do temperatury dyskursu. Zaprzeczasz istnieniu i działalności takich ludzi jak soros, jonny daniels, czy ambasador mosbacher. Uprawiasz autocenzure. uważam to za obrzydliwe. Ani ten portal ani żaden inny nic nie straci na odejściu twojej osoby więc nie każ mi płakać ze sobą. nie będę.
      Jesteś częścią problemu a nie rozwiązania.

•  

@eoneon: mnie tylko zastanawia czy moderacja ma jakakolwiek wizje tego portalu. Czy zastanawia się jak on będzie wyglądał za kolejne dwa lata przy akceptacji tego całego ścieku. To ze wartościowi użytkownicy odejdą jest oczywiste, ale co im wtedy zostanie?

•  

@ZaplutyKarzelReakcji: Tagi jak patostreamy czy przegryw. I dopóki oni nabijają liczbę wejść, to moderacja ma gdzieś co tu się dzieje. Co jakiś czas kogoś zbanują i znowu wybuchnie afera i liczba wejść wzrośnie.

•  

@eoneon: dzięki za wszystko, piona kolego.

•  

Można prosić o liste tych profili na fp,RSS i subreddit? Masz Twittera??

@xmatiux: Nie mam Twittera. Może kiedyś założę, ale oprócz tego, że muszę odpocząć od wykopu, to muszę też w ogóle odsapnąć od bieżączki ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co do źródeł to nie dam Ci dumpa moich RSSów/zakładek, bo mam tam bajzel i jest też dużo blogów znajomych, rzeczy branżowych (IT) albo niszowo hobbystycznych (np. filozofia, simple living, itp.), ale jeśli idzie o "politykę i sprawy społeczne" to od dłuższego czasu starałem się konstruować swoje wpisy i komentarze, również ten, tak, żeby się nimi dzielić, tak że przejrzyj ostatnie aktywności na moim profilu.

PS: @all - dzięki za ciepłe słowa. Tak jak napisałem, jest tutaj sporo fajnych osób, ale to rozcieńcza się prawie bez śladu w morzu patostreamów, gwałtów uchodźców, opowieści incelów, itp. Nie wykluczam, że za jakiś czas wrócę, dam pół wykopu na czarną listę i zajmę się paroma tagami nie wdając się tak w dyskusje jak do tej pory (odpowiadałem prawie wszystkim, to była chyba jednak przesada).

W zasadzie najbardziej brakuje mi tu subredditów. Nawet jeśli dam pół tagów na czarną listę, to i tak w każdej dyskusji użytkownicy będą z tej samej puli, a czym się statystycznie żywią, to widać w najpopularniejszych tagach. Wiem, że subreddity rodzą pewne problemy (rozproszona moderacja, itp.), ale jednak tak, jak to jest teraz, jest nie do życia.

PS2: Polecam jeszcze tego gościa - https://www.youtube.com/channel/UC3MBGrjXHkLqo0Bs4CktzpQ/videos . Bardziej ode mnie zajmuje się kulturą, ale generalnie - zwłaszcza w starszych odcinkach - dawał dobre rekomendacje ws. mediów/wychodzenia z bańki/itp.

•  

Niemniej, dojście do władzy nieliberalnej prawicy w różnych krajach, a zwłaszcza w Polsce, ostatecznie uzupełniło mi luki w oglądzie sytuacji i wróciłem do starego dobrego mainstreamu medialnego i konsensusu akademickiego. Sądzę że to dla mnie "koniec historii" w tym temacie i "antysystemowcy" już na zawsze pozostaną dla mnie lemingami populistów (no offence, pewnie oceniacie mnie analogicznie). Byłem w tym miejscu, znam obie narracje.

Wiesz, ja tu pisałem i że rządy Tuska były średniawe i że zachodnioeuropejska lewica nie do końca wie, co robi w sprawie imigrantów. Nie idealizuję mainstreamu i czasem należy się mu prztyczek w nos; tak jak napisałem w tym wpisie, populizm to taka żółta lampka, że coś w społeczeństwie choruje, a elity polityczne przestały słucha

@eoneon: Dokladnie to! 100%
      Szkoda ze odchodzisz, zawsze to jeden glos rozsadku mniej na wykopie, niemniej rozumiem Twoja postawe. Tez startam sie nie unikac tematow zwiazanych w polityka na tyle na ile moge bo gotuje sie czasami we mnie jak widze co tam ludzie wypoisuja i za co dostaja plusy. Czy to z lewa czy to z prawa czesto dominuje tu plemienne myslenie i szkoda stracic kogos patrzacego trzezwo na sytuacje.

Trzymaj sie i jezeli wrocisz pod innym tagiem to wyslij priva zeby mozna bylo Cie znowu obserwowac :)

•  

@eoneon: wracaj szybko, byłeś ostoją rigczu na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@eoneon: Dzięki tobie odkryłam przynajmniej jedną dobrą książkę i dwa portale. Zatem jakąś robotę tu zrobiłeś. Pozdrawiam.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Gdy użyjesz "haha" na fejsie pod złym postem ( ͡º ͜ʖ͡º)
    #facebook #policja #rakcontent #ciekawostki #bagiety #haha

odpowiedzi (41)

Ale mnie #cringe złapał dzisiaj w Dominikańskiej we #wroclaw Musiałem coś załatwić w centrum i zostawiłem tam auto. Na poziomie -1 koło KFC na ławce siedziały 2 dziewczyny, max 19 lat. Nie mnie oceniać ich wygląd. Siedzę sobie, pałaszuję Grandera i widzę, że kręci się koło nich cały czas ochroniarz - 170 cm, max 55kg wagi, łapy szeroko jakby miał wrzody pod pachami. Jednym słowem wieszak i typowy ktoś spod tagu #przegryw
    Wstaję idę i on będąc na wprost tych dziewczyn trzymając słuchawkę w uchu mówi coś takiego:

sytuacja opanowana, nie mieli ze mną szans.
    Odkłada rękę od ucha i po chwili w kierunku tych dziewczyn:

ze mną możecie czuć się tu bezpiecznie

No ja pierdole. 20 minut chodziłem jeszcze po galerii aby rozchodzić zażenowanie.
    #podrywajzwygrywem
    pokaż całość

odpowiedzi (9)

AutoCentrum to mój ulubiony, niemiecki, niezależny kanał motoryzacyjny. Nigdzie indziej nie ma 7 wideorecenzji Golfa tej samej generacji w różnych wersjach (wszystkie pozytywne), poprzeplatanych okazjonalnymi recenzjami jakiegoś Touarega, paru Audi (A6, Q8, A8), a czasem trafi się nawet jakaś Skoda.

Uważam że Zachar to człowiek któremu bym zaufał i nawet zjadł od niego ostrego na cienkim.

A wy jakie kanały motoryzacyjne polecacie?

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta #pdk
    pokaż całość

odpowiedzi (68)