Wpis z mikrobloga

Mircy, stało się. Nie wytrzymałem, złożyłem wypowiedzenie bez umówionej na 100% nowej pracy. Ale dłużej tak się nie da - podejście kierownik i głównej księgowej do pracowników i mobbing, który jest tu stosowany to jakiś nieśmieszny żart. Dajcie kilka plusów na pocieszenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A Mirków ze #szczecin proszę o pomysły gdzie jeszcze mogę wysłać CV - ambitny, 27 lvl mirek z angielskim b1, który 6 lat pracował w obsłudze klienta (przychodnia) a 1,5 roku jako kadrowy/płacowy. Ogarniam internety, tworzę WWW na WordPresie, Photoshopa trochę liznąłem.

Żadna praca nie hańbi więc jak trzeba będzie to i na kasę pójdę, ale wiadomo, że fajnie byłoby się zaczepić gdzieś juz na dłuższy okres. Także tego...

#gorzkiezale
  • 9
@Statys: Mordo 6 lat doświadczenia, do tego na pewno przynajmniej podstawy kadr i/lub pewno jakaś prostsza księgowość to wszędzie z palcem w dupie, do tego pewno ogarniasz Office'a z faktycznym "Znajomość pakietu Office" i jeszcze poruszasz się w internecie, czyli spokojnie jesteś wyżej niż 75% CV na pracuju do ofert administracyjno-biurowych lub kancelaryjno-biurowych.
Akurat w tej kwestii co nieco widziałem (bo sam wrzucałem oferty właśnie na podobne stanowiska i jeszcze potem
@Statys: chcesz rozstać się w zgodzie, pisząc o tym że był mobbing? Myślę że szybko znajdziesz prace, bo takie cipki które nie potrafią zareagować albo wrzucić 2 zdań do rozmowy są uwielbiane przez pracodawców xD
@tellet co ty pieprzysz chłopakowi? Podstawy Office i poruszania się po necie to 75 proc. większe szanse na zdobycie pracy biurowej? Ja rozumiem pocieszyć trzeba ale bez jaj. Kto dzisiaj nie umie into internety i wordy...
@art212: No to widać mamy w pracy wordowych i excelowych imbecyli, bo obszar wydruku to jest dla nich czarna magia, tak jak ogarnięcie akapitów albo podstawowych skrótów tez im zajęło, oczywiście każda robiła już kilka lat w innych firmach. Nie wiem co tam robiły, ale wiem na pewno, że „znajomość pakietu office” kończy się w większości przypadków na tym, ze dany kandydat wie, która literka na jakim tle za co odpowiada,
@Statys: Też to zrobiłem w lipcu, 5 miesięcy temu.
Harowałem jak wół, od roku prosiłem o zatrudnienie dodatkowego pracownika, bo za dużo obowiązków, wypisywałem regularnie i zostawiałem na piśmie zestawienia olbrzymich zaległości, liczby nadgodzin itp. Wszystko ignorowali, kazali zrezygnować z urlopu, oczekiwali pracy podczas chorowania, dalszego zostawania po godzinach pracy.
Mogłem iść na L4, ale postąpiłem elegancko. Podczas okresu wypowiedzenia przekazywałem swoją wiedzę, odpowiadałem na wszystkie pytania, zostawiłem wszystkie notatki, nie
@av18: u mnie narazie księgowa tylko skacze ciągle, nagle mam jej przygotować 5641814541572 zestawień, które de facto powinna robić ona jako główna księgowa bo dane ma. Z grzeczności zrobiłem jedno zestawienie na 2019 rok, ale za rok poprzedni nawet nie zamierzam tykać. Problem jest w tym, że jak powiedziałem kierownik, że nie ja powinienem to robić to otrzymałem info "ja tu nie jestem od tego, żeby wybierać kto ma to zrobić,