Wpis z mikrobloga

Jeżeli prawdą jest, że matka zabójcy informowała policję o tym, że syn chce kogoś zamordować a mimo to służba więzienna nie zareagowała i wypuściła Stefana W. na wolność to oznacza, że żyjemy w państwie teoretycznym. Ciekawe jakby służby zareagowały, gdyby matka powiedziała, że syn planuje zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego lub Prezydenta Andrzeja Dudę.
#polityka #neuropa #4konserwy #gdansk
  • 21
@Kielek96
@ArchDelux

Z tego co czytalem ze nie chcial zamordowac tylko ze jego stan psychiczny byl bardzo zly. A jak matka a wydaje sie ze jest "normalna" idzie z tym na policje i "nadaje" na wlasnego syna to znaczy ze byla swiadoma niebezpieczenstwa gdyby wyszedl na wolnosc. Tragedia...
@TenebrosuS: https://www.tvn24.pl/pomorze,42/matka-stefana-w-niepokoila-sie-o-jego-stan-powiadomila-o-tym-policje,901303.html

Przed opuszczeniem przez Stefana W. zakładu karnego, w grudniu 2018 roku, jego matka zgłosiła się na policję i mówiła o swoich obawach dotyczących wyjścia syna na wolność.


30 listopada 2018 roku do Komisariatu III Policji w Gdańsku zgłosiła się osoba zaniepokojona stanem psychicznym Stefana W., który aktualnie odbywał karę pozbawienia wolności. (http://www.tvn24.pl)
@AgresywnyKardiolog: @TenebrosuS: Prawnikiem nie jestem ale jeśli prawo nie pozwala przytrzymać dłużej w wiezieniu osoby o której jest informacja od najbliższej rodziny o tym, że typ może być niebezpieczny dla otoczenia to prawo jest do dupy i wymaga zmian.

Natychmiast SW powinna zareagować i skierować go na badania, a sąd powinien zdecydować czy podejrzany ma przebywać dłużej w wiezieniu lub od razu po skończonym wyroku iść do psychiatryka. Ustawa o
Prawnikiem nie jestem ale jeśli prawo nie pozwala przytrzymać dłużej w wiezieniu osoby o której jest informacja od najbliższej rodziny o tym, że typ może być niebezpieczny dla otoczenia to prawo jest do dupy i wymaga zmian.


@Kielek96: jest ustawa o bestiach, ale ona dotyczy morderców i przestępców seksualnych odbywających karę w systemie terapeutycznym, co do których jest silne podejrzenie, że mogą nadal stanowić zagrożenie, ale nawet tutaj jest potrzebne do
@Kielek96

Prawnikiem nie jestem ale jeśli prawo nie pozwala przytrzymać dłużej w wiezieniu osoby o której jest informacja od najbliższej rodziny o tym, że typ może być niebezpieczny dla otoczenia to prawo jest do dupy i wymaga zmian.

Przez takie myślenie są przypadki ludzi, którzy siedzą kilkanaście lat w psychiatryku, choć są zdrowi.
Przez takie myślenie są przypadki ludzi, którzy siedzą kilkanaście lat w psychiatryku, choć są zdrowi.


@TenebrosuS: @Volki: To jest wina niekompetentnych biegłych którzy wsadzają zdrowych ludzi do psychiatryka.

Ja jestem całkowicie przeciwny trzymaniu w więzieniu/psychiatryku osób bez wyroku sądu w takim przypadku jak tutaj. I z informacji o SW wynika, że w trakcie kary był 20 razy konsultowany przez psychiatrów.


Czyli państwo teoretyczne, przed chwilą widziałem w Polsacie jak współwięźniowie
Czyli państwo teoretyczne, przed chwilą widziałem w Polsacie jak współwięźniowie wypowiadali się że gość jest walnięty, matka mówiła to samo a mimo to żaden z psychologów nie napisał że z nim jest coś nie tak.


@Kielek96: pewnie pisali, ale samo to, że ktoś jest chory psychicznie jeszcze nie kwalifikuje do przymusowego leczenia
pewnie pisali, ale samo to, że ktoś jest chory psychicznie jeszcze nie kwalifikuje do przymusowego leczenia


@TenebrosuS: A SW nie może wysłać wniosku do sądu o wysłanie na leczenie? Kto o tym decyduje?
jeśli prawo nie pozwala przytrzymać dłużej w wiezieniu osoby o której jest informacja od najbliższej rodziny o tym, że typ może być niebezpieczny dla otoczenia to prawo jest do dupy i wymaga zmian


@Kielek96: to jest miecz obosieczny niestety czyli ułatwienie wrzucenia kogoś do psychuszki pod pretekstem choroby psychicznej. I tak już można w Polsce być pozbawionym wolności do usrania, co pokazuje np. nieludzko nadużywana "ustawa o bestiach".
Chyba właśnie nie. Zgłaszała na policji pod koniec listopada, wyszedł natomiast 8 grudnia bodajże.


@Maliszak: nawet jeśli, ale skoro odsiedział cały wyrok to nie można go było w zasadzie zatrzymać. Można było coś kombinować z przymusowym umieszczeniem w psychiatryku, ale to jest bardzo trudne.

@TenebrosuS Zdaje się, taka opcje daje tak zwana (moim zdaniem debilna) ustawa o bestach jaka wprowadziło PO. Tyle że to się jakis tryb uruchamia, zbiera się komisja
Zdaje się, taka opcje daje tak zwana (moim zdaniem debilna) ustawa o bestach jaka wprowadziło PO. Tyle że to się jakis tryb uruchamia, zbiera się komisja i ocenia czy osadzona nadal jest groźny.


@Variv: nie, żeby być objętym ustawą o bestiach trzeba odbywać karę w systemie terapeutycznym, mieć zaburzenia osobowości, upośledzenie umysłowe lub preferencji seksualnych oraz musi być stwierdzone wysokie prawdopodobieństwie popełnienia przestępstw przeciwko życiu, zdrowi bądź wolności seksualnej po