Wpis z mikrobloga

Średnio około 500 zabójstw rocznie w Polsce i po ofiarach tych przestępstw nie robi się szopki na cały kraj. Męczący temat. Dodatkowo jeszcze tydzień temu większość przypisywałaby mu negatywne "polityczne" cechy, a aktualnie płacz jak za kimś bliskim. Dodatkowo jeszcze ta żałoba narodowa, jakby był ważny dla całego narodu #gdansk #niepopularnaopinia #adamowicz
  • 33
@olesiu: @Magnolia-Fan: Przewrót wojskowy jest bardzo skutecznym narzędziem rządów, lepszy niż demokracja (rządy idiotów) Jestem na tyle stary że nigdy nie byłem w gimbazie, jakby mi ktoś słusznie zarzucał korwinizm z którego najwyraźniej nie wyrosłem. Mówię, przestałem się paprać w tym gównie, ludzie mają tak wyprane mózgi że rewolucji się pewnie nie doczekamy. Mam nadzieję że przebudzenie we Francji coś da i u nas, bo jak ludzie wychodzą na ulice
@Magnolia-Fan: W Chinach po upadku Mao-viec-kie-ghoo coprawda nadal rządzili komuniści ale w ciągu 25 lat 300 milionów ludzi czyli więcej niż mają stany lub cała EU wyszło ze skrajnej nędzy i głodu. Do tego wkrótce będa wiodącą gospodarką świata. W Chile gdy Pinochet przejął władzę też gospodarka po zawirowaniach zaczeła rosnąć najszybciej w całej Ameryce Płd. .Znaczący wzrost rozwarstwienia społecznego akurat mnie wali, bo po co tworzyć kapitał jak nie można
@Magnolia-Fan: on trzymał Polaków za mordę w imieniu innego państwa, sowiecki okupant to nie porządna dyktatura sprawowana przez patriotę. (nie mam tu na myśli nikogo od tych troglodytów narodowców, chociaż mam prawdziwie prawicowe / wolnościowe poglądy. Przydałby się ktoś kto jak Korwin mówi że państwo nie ma dawać, ale nie ma też odbierać, albo jak Owsiak "róbta co chceta" Trzeba dać ludziom wolność, zapewnić minimum bezpieczeństwa i każdy już będzie robił
@Magnolia-Fan: znajdę w lustrze, tylko wolę zaprowadzić coś takiego na małym, własnym podwórku. Ze zmieniania świata i idealizmu już wyrosłem, lepiej się po prostu odciąć od systemu i zadbać o samego siebie. Chronić rodzinę przed światem, a siebie przed systemem. Czas już powoli na dzieci, masz jakiś rozsądny pomysł jak pogodzić ucieczkę przed reżimem / opodatkowaniem a daniu potomstwu szansę na bezproblemową edukację w przyjaznym (chociażby ze względu na narodowość) środowisku?
Adamowicz nie rusza mnie zupełnie, gdyby to była np. Anna Dymna która wspiera pokrzywdzonych tak zwyczajnie z dobroci serca, bez rozgłosu itd, to bym uronił łzę.

A Adamowicz to był krętacz , prokuratura już mu się do tyłka dopierała, cięgle się mylił w oświadczeniach majątkowych, dużo mieszkań nie wiadomo na kogo przepisane. Zasiadanie w spółce ciepłowniczej która sprzedał bodajże Niemcom.
Taki mały krętacz.
A w telewizji dramat przypominający mi ten z Korei