Wpis z mikrobloga

@kwiateusz kurde ja równy rok jeżdżę na crossclimate+ i jest spoko, zależy gdzie i ile ktoś jeździ. Mam do pokonania kilka wzniesień i dwa spore podjazdy pod górkę w drodze do pracy i nie ma najmniejszego problemu. Na deszcz czy nieduży śnieg jest super, teraz jak #!$%@? śniegu 20cm to chwilami były problemy ale to i na zimówkach w błocie pośniegowym się nie pojeździ.
@evenoobt: @aarahon: opony mają rok - przejechane 6 tys. dziś nie mogłem pod górkę u mechanika podjechać gdzie był tylko świeży śnieg i to z 3 cm (inni normalnie ruszali) a pod robotą to przy 30 km/h to wchodziłem bokiem w zakręty, gdzie inni jechali normalnie. Przez pierwsze 5 tys było świetnie (mam te bez plusa), ale teraz to jest tragedia, dobrze jadą tylko po czarnym asfalcie.
@szaremyszki: No nie wiem, kupiłem na Corsę B 1.0 12V 54HP opony Dębica Navigator 2 i jakbym miał tam ABS to by było spoko. Ogólnie to w lato jest głośniej niż na letnich a ciepły asfalt i deszcz to znak że trzeba zejść z prędkością o 10 - 20 km/h od tego co jeździ się normalnie.
Corsa obiła się tylnymi kołami o krawężniki i belka się pogięła, przez to na tyle
@aarahon: również jeżdzę na Debicy Navigator, auto bez ABS i podczas ostatnich jaj z lodem na drogach na południu bez problemu wymijałem samochody "boksujące" na podjazdach. Przejechałem na nich w zimę po Łysej Polanie i po zaśnieżonych Beskidach i nie zarzucało mi dupą na serpentynach tak jak niektórym leksusom na nokianach
@kwiateusz no bo konstrukcja Crossclimate podobno oparta jest o opony letnie. Sa opony całoroczne ktore na sniegu radza sobie lepiej. Sam mam BF Goodrich G Grip AllSeason 2, jezdze druga zime i na sniegu daja rade. Tak btw to chyba tez marka od Michelin.
@kwiateusz: czyżby ten + robił taką robotę? W poprzednim aucie też miałem crossclimate+ i dlatego do nowego również je kupiłem. Co do głośności również nie mam zastrzeżeń, jeździłem na głośniejszych letnich ;p
@kwiateusz: Co Cię spotkało, że odradzasz całoroczne?

Jeżdżę bezproblemowo drugą zimę na całorocznych Kleberach i jest dobrze. Wiadomo, że na gołym lodzie nawet najlepsze zimówki mogą się ślizgać. Za to w okresie przejściowym zawsze mam założone odpowiednie opony. Polecam.
@kwiateusz: masz crossclimate czy crossclimate + bo te pierwsze tracą właściwości po roku chyba bo jakiś błąd miały, jeżdżę na tych oponach od 4 lat, sprawują się bardzo dobrze
@aarahon: Nie, po prostu Dębice mają opinię bardzo dobrych opon stricte na śnieg, a w dodatku w porównaniu do typowo markowych opon są wręcz śmiesznie tanie.
@kwiateusz: Ja drugi rok jeżdżę na Nokianach Weatherproof i zero kłopotów. Na suchym są stosunkowo ciche, a na śniegu się nie ślizgają. Sam się zdziwiłem, że na zimówkach zdarzało mi się lekko zakopywać na podwórku pod blokiem, a na nich ani razu nie miałem